IgE mleko, białko jaja

Wczoraj alergolog zaleciła nam oznaczenie swoistych IgE na mleko i białko jaja kurzego na UNICAP. Zapomniałam zapytać ile takie badanie kusztuje i jak długo czeka się nawynik. Będę wdzięczna za odpowiedź.


Mati 19.04.2004

32 odpowiedzi na pytanie: IgE mleko, białko jaja

 1. Re: IgE mleko, białko jaja

  My płaciliśmy ok. 35 za każdy w szpitalu na Działdowskiej w Warszawie, jeden kosztuje 38, drugi 30 chyba, sprawdzę w domu i Ci powiem. A na wyniki czkelismy ok. tygodnia. Juz pisałam w naszym wątku – sama nie wiem czy wyniki tych badań są wiarygodne, choć daliśmy Jasiowi chleba i jak narazie nie ma żadnych objawów. Czytałam Twój post o diecie alergika i co do nutramigenu – to ja sama nie wiem, ale dla mnie działa trochę alergizująco – zobaczymy co nam powie lekarz, bo ja jestem w kropce.

  ania, filip, jaś

  • Re: IgE mleko, białko jaja

   DZiękuję za namiary, zobaczę ile będzie mnie to kosztowało w Gdańsku. Ja też jakoś nie mam przekonania do testów ale lekarka postanowiła juz je zrobić. Myślałam o odstawieniu małego od piersi i łatwiej będzie dobrać mleko. Zobaczymy co wyjdzie, najpierw muszę zalatwić urlop aby z małym się wybrać do laboratorium
   Pozdrawiam Ania

   W odpowiedzi na:


   Musicie byc mocni, mocą miłości
   która jest potężniejsza niż śmierć


   Jan Paweł Wielki 1979


   [*][*][*]

   • Re: IgE mleko, białko jaja

    Nasz Aleks też jest uczulony na białko mleka krowiego, poza tym pediatra nie kazała nam podawać Mu jaj, bo są bardzo alergizujące. Ale nigdy nie byliśmy z Nim u alergologa. Czy Wy poszliście z własnej inicjatywy czy skierował Was lekarz rodzinny? Właśnie się zastanawiam czy powinniśmy pójść do alergologa?

    Magda & Aleks 03.02.2004

    • Re: IgE mleko, białko jaja

     Pamiętam dokładnie jak dziś badania Tyśki. Krew sikała strasznie a Tyśka wrzeszczała MAMO!!!! Nigdy jej tego nie zrobię więcej. Okazało się bowiem, że nie jest uczulona na nic. W sumie to mam wrażenie, że lekarka zaleciła te badania bo chciała zarobić.
     Badania zrobiono w szpitalu za free. Ze skierowania.

     Wyniki były po ok. tygodniu – dwóch. Wynik IgE troszke dłużej.

     To było straszne ale jak mus to mus.

     Powodzenia życzę.

     Tysia – 19mcy i mama Aga

     • Re: IgE mleko, białko jaja

      Ja wybrałam się do alergologa-dermatologa z włąsnej incjatywy. Jakoś do końca nie mam zaufania do lekarki z przychodni, mimo, że u małego stwierdziła alergię kazała mi jeść wszystko i dość szybko wprowadzać nowości u małego. Np. jak mały skończył 4 miesiące wtrącała się do tego, że nie dostaje jeszcze zupek. Nie przekonalo mnie to tym bardziej, że wszędzie z alergikami każą czekać dłużej.Do tej pory ta lekarka żyje w przekonaniu,że mój mały je już wszystko bo inaczej krzywo by na mnie patrzyła.
      Drugi powód dla którego poszłam to chciałam mieć pewność, że to na pewno alergia-nigdy w rodzinie nie było alergików, nie chciałam dziecka i siebie katować dietą jak nie miałam pewności. Do tego alergolog pomaga mi we wprowadzaniu nowości u synka.
      Jeśli macie zaufaną lekarkę, nie porywała bym się na wizytę u alergologa.
      Pozdrawiam Ania

      Zapomniałam dodać że do alergolog chodzimy już 6 miesięcy

      W odpowiedzi na:


      Musicie byc mocni, mocą miłości
      która jest potężniejsza niż śmierć


      Jan Paweł Wielki 1979


      [*][*][*]

      • Re: IgE mleko, białko jaja

       Dzięki za odpowiedź. My właściwie nie mamy większych problemów, tylko po mleku modyfikowanym wychodzi wysypka, więc sprawa wydaje się raczej oczywista. Buzia jest ok. Następną prowokację zrobię jak Aleks skończy 2 latka. Do tego czasu będzie pił sojowe, które Mu zresztą bardzo smakuje.
       Pozdrawiam.

       Magda & Aleks 03.02.2004

       • Re: IgE mleko, białko jaja

        Czy powiedziała Ci Pani doktor, że dziecko nie powinno brać żadnych leków ( dwa tygodnie) w momencie robienia testów? Mi Pani doktor tego nie powiedziała i szczerze mówiąc to nie wiem co myśleć. Co do testów skórnych to ja wiedziałam, ale nie do testów z krwi. Super mnie to ucieszyło bo wywaliłam pieniądze w błoto i dziecku cierpienia jeszcze przyspożyłam.
        Pozdrawiam

        ania, filip, jaś

        • Re: IgE mleko, białko jaja

         Jeśli mogę zapytać od kiedy Aleks pije mleczko sojowe?
         Ja próbowałam dwa razy przemycić mleko sojowe w sinlacu, pierwszy raz 30ml, drugiego 60ml, skończyło się tym, że mały nie chciał nic jeść w te dni: zastanawiam się czy mu tylko nie smakowalo, czy bolał go brzuszek. Po wprowadzeniu sojowego skóra było ok ale na drugi dzień kupka była brzydka, zastanawiam się czy to tylko zbieg okoliczności. Na razie wprowadzanie mleka sojowego czasowo odroczone, dalej cyc
         Pozdrawiam Ania

         W odpowiedzi na:


         Musicie byc mocni, mocą miłości
         która jest potężniejsza niż śmierć


         Jan Paweł Wielki 1979


         [*][*][*]

         • DEMENTUJE!!!

          Właśnie przeczytłąm na necie:

          Jak są wykonywane testy z krwi?

          Krew jest pobierana od pacjenta i w warunkach laboratoryjnych poddawana badaniu na obecność przeciwciał przeciw określonym antygenom.
          Zdecydowaną zaletą takich badań jest to, że testy są bardziej czułe niż testy skórne, można je ponadto robić podczas brania leków antyhistaminowych. Są poza tym niezastąpioną metodą badania u małych dzieci oraz w przypadku alergii pokarmowej.
          Minusem testów z krwi jest ich koszt. Testy te ponadto nie są refundowane.

          ania, filip, jaś

          • Re: IgE mleko, białko jaja

           Wiesz co mi lekarka nic nie powiedziała na temat odstawienia leków przed testami z krwi, sama zaś ni pomyślałam aby spytać-chyba o konieczności odstawienia leków dowiedziałm się po wizycie. Sama nie wiem co o tym myśleć, jedni lekarze każą odstawiać, inni nie. Najczęściej spotykane opinie to, że przy skórnych odstawiemy na min. 2 tygodnie leki a przy tych z krwi nie trzeba. Ja już sama nie wiem co o tym myśleć, szkoda cierpienia dziecka i pieniążków aby wyniki wyszły niemiarodajne. wkurza mnie, że lekarze nie informują. U nas leki i tak nic nie dają więc zrobię przed testami tygodniowa przerwę
           Swoją drogą ja X lat temu miałam robione testy skórne i z krwi, brałam w tym czasie leki i wyniki były wątpliwe
           Dziękuję za info
           Pozdrawiam Ania

           W odpowiedzi na:


           Musicie byc mocni, mocą miłości
           która jest potężniejsza niż śmierć


           Jan Paweł Wielki 1979


           [*][*][*]

           • Re: IgE mleko, białko jaja

            Nie pamiętam dokładnie, bo zapomniałam sobie zapisać 🙁 ale ok. pół roku, jak stwierdziłam, że nie mam już chyba za dużo swojego pokarmu. Mógł wtedy mieć 8 miesięcy. Ale najpierw Mu dawałam 1 raz dziennie a potem stopniowo zwiększałam ilość. Od długiego już czasu Aleks wypija 3 butelki a 250 ml mleka sojowego dziennie. Bardzo długo podawałam Mu 2 rodzaje tego mleka: zagęszczone BEBIKO SOJOWE 2 na noc i ISOMIL 2 w ciągu dnia. Teraz daję tylko ISOMIL 2.
            Nie mieliśmy problemów z wprowadzeniem tego mleka, co mnie nawet zaskoczyło, bo ono brzydko mówiąc śmierdzi. Aleks od razu zaczął ładnie pić. Być może dlatego, że mojego miał za mało i czegoś Mu w diecie brakowało :-))
            Pozdrawiam i życzę powodzenia.

            Magda & Aleks 03.02.2004

            • Re: DEMENTUJE!!!

             Jak nie sa jak są. Przeciez ja robiłam takie testy Tyśce i nic absolutnie mnie nie kosztowały, prócz prawie pękniętego z żalu serca.

             Tysia – 19mcy i mama Aga

             • Re: DEMENTUJE!!!

              My też nic nie płaciliśmy.

              A co do procedury pobierania, to musieliście mieć pecha i trafiliście na niefachową obsługę. U nas krew była pobierana kilkakrotnie, na różne sposoby i w dużych ilościach i NIGDY dziecko nie przeżywało stresu. Nieraz miałam wrażenie, że w ogóle nie dostrzegał, co się z nim działo.

              Asia & Michaś

              • Re: DEMENTUJE!!!

               Nam lekarka kazała odstawić wszystkie leki na 2 tyg. przed pobraniem krwi.

               Zwróć uwagę, że w przytoczonym przez Ciebie fragmencie jest mowa TYLKO o lekach antyhistaminowych.

               Asia & Michaś

               • Re: DEMENTUJE!!!

                My braliśmy ketotifen, który jest lekiem antyhistaminowym i pulmicort wziewny – ale nie sądze, żeby budesonid mógł mieć wpływ na wynik testów, jedyny lek jaki podejrzewałam to właśnie ketotifen – bo przy testach skórnyh jest to całkiwicie zabranione, byliśmy u doktor Chmielewskiej w CM LIM i bardzo się zdziwiłam, że nie powidziała nam, żeby odstawić leki, a co do dokładności badania i zaleceń nie miałam żadnych zastrzeżeń.

                Co do pobierania krwi polecam Szpital na Działdowskiej naprawdę miła obsługa :-)) i Jasio nie przeżył jakiejś traumy z tym związanej choć ja po opowieściach mojego męża jak sie dzieciom pobiera krew przeżyłam duży stres.

                Czy też robiliście IGE swoiste na różne alergeny, bo ja robiłam prywatnie i dlatego płaciłam – alergolog państwowo nie zlecił nam tych badań. Czy państwowo IGE swoiste jest bezpłatne, bo ja słyszałam że nie.

                Pozdrawiam

                ania, filip, jaś

                • Re: DEMENTUJE!!!

                 W odpowiedzi:
                 _
                 krew była pobierana kilkakrotnie, na różne sposoby i w dużych ilościach i NIGDY dziecko nie przeżywało stresu.
                 _

                 Tego to już sobie nie wyobrażam. Kilka razy? Chyba padłabym z żalu a Tyśka z krzyku. Niestety załogi w szpitalu się nie wybiera. A dziecię me raczej uczulone na wszystkich w kitlach, dosłownie, nawet na piekarza 🙂

                 A zresztą jak mogła nie zauwazyć, że wbija się w jej biedną rączkę wielką iglicę i pompuje “tonę krwi. Niestety, miała już roczek i wiedziała co się dzieje.
                 :((((((((((

                 Tysia – 19mcy i mama Aga

                 • Re: DEMENTUJE!!!

                  Robiłam testy Tyśce na różne alergeny, przeróżne. Mam całą liste wyników. Mogę ci wypisać ale musze wrócić do domu bo w pracy ich nie mam.

                  Tysia – 19mcy i mama Aga

                  • Re: DEMENTUJE!!!

                   No właśnie, podejrzewam, że Twoje dziecko było już bardziej świadome i dlatego gorzej znioło pobieranie krwi.

                   Asia & Michaś

                   • Re: DEMENTUJE!!!

                    Robiliśmy IgE swoiste na różne alergeny, wiele razy. Wszystkie testy zlecone były przez alergologa pracującego w szpitalu i wykonywano je zupełnie bezpłatnie.

                    Co do odstawienia wszelkich leków przed badaniem, to powiedziała nam o tym zarówno alergolog, jak i zwykła pediatra na rejonie.

                    Asia & Michaś

                    • Re: IgE mleko, białko jaja

                     Nie strasz mnie tym pobieraniem krwi.
                     Mati miał juz dwa razy pobieraną krew do badań i było trochę płaczu i nic więcej ale do pobrania krwi z laboratorium ściągali oddziałową z patologi noworodka- słowa laborantek “Dziecku trzeba umieć pobrać krew”. Teraz obawiam się jak będzie bo krew pobierana będzie w innym szpitalu. Po Twoim poście dostałam stracha
                     Ania

                     W odpowiedzi na:


                     Musicie byc mocni, mocą miłości
                     która jest potężniejsza niż śmierć


                     Jan Paweł Wielki 1979


                     [*][*][*]

                     Znasz odpowiedź na pytanie: IgE mleko, białko jaja

                     Dodaj komentarz

                     Mozarella w ciąży

                     Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                     Czytaj dalej →

                     Ile kosztuje żłobek?

                     Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                     Czytaj dalej →

                     Dziewczyny po cc – dreny

                     Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                     Czytaj dalej →

                     Meskie imie miedzynarodowe.

                     Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                     Czytaj dalej →

                     Wielotorbielowatość nerek

                     W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                     Czytaj dalej →

                     Ruchome kolano

                     Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                     Czytaj dalej →
                     Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                     Logo
                     Enable registration in settings - general