Ile ma jeść?

W kółko to samo. Wiem, ale musze się dowiedzieć, ile 10-tygodniowy Mikołajek powinien dostawać jeść? Bo gdy przystawiam go do cycka, potrafi ssać przez półtporej godziny. Gdy go próbuję odstawić, zaczyna się drzeć. jednak, gdy karmię butelką tak się nie zachowuje. Choć oczywiście zawsze sprawia wrażenie, jakby mógł zjeść drugie tyle. To ile mililitrów powinnam mu dawać?

5 odpowiedzi na pytanie: Ile ma jeść?

Dodane ponad rok temu,

Re: Ile ma jeść?

wg IMiD

w 3 miesiącu 6x po 130 ml
w 4 miesiącu 6x150ml + 30-60 ml soku z owoców lub 50g utartego jabłka

dalsze miesiace napisze jak bede miala dluzsza chwile

ale to jest dla dzieci karmionych butla, tak wiec nie wiem jak to sie przeklada na zywienie Mikolajka

Pozdrawiam

Ewa i Krzyś (6.12.2002)

joanka-b Dodane ponad rok temu,

Re: Ile ma jeść?

Helga,
ja nadal odciągam pokarm w butelki i chyba już do karmienia piersią nie powrócę. Uraz psychiczny po tych pogryzionych sutkach i cholernym bólu został. Tym bardziej teraz, gdy widzę jak Zuzka jest najedzona, jak pięknie śpi w nocy, jaka budzi się radosna. Strasznie dużo gada, nie marudzi, cały czas się uśmiecha. Moja teoria – dziecko jest najedzone! A daję jej 125-140 ml (mała butelka Avent) mniej więcej co 2,5-3 godziny (mniej więcej w takich odstepach się domaga). Ostatni raz wieczorem wcina po kąpieli (ok:21:30), zasypia ok 22 i budzi się 5:00-5:30. Jakiś czas temu po zwiększeniu porcji (ze 100 ml do 125) bardzp ulewała, ale zaczęłam jej dawać herbatkę HIPP na trawienie. jej daję jakieś 30-40 ml dziennie, resztę (ze 100 ml) wypijam ja i problem ulewnia się zakończył.
pozdrawiam

Asia z Zuzią (18.11.2002)

helga Dodane ponad rok temu,

Re: Ile ma jeść?

A Mikołaj ma wzdęcia, więc zaczęłam mu dawać esputicon i pomaga. Ale ulewa też. Czasami mam nawet wrażenie, że połowę tego, co mu dałam. Może ta herbatka jest rozwiązaniem. A powiedz, jak często odciągasz sobie pokarm, co trzy godziny?? W nocy też??

Miki też się śmieje, chyba że ryczy, gdy jest głodny:)) Ale gada niezbyt dużo, ale to podobno czesto tak jest z chłopakami.

marlena1 Dodane ponad rok temu,

Re: Ile ma jeść?

Ja ściągam prawie tak często, jak moja mała domaga się jedzenia, co jakieś 1,5 – 2 godz. w ciągu dnia i co 3 w nocy. Jest to trochę męczące, ale i tak mniej niż ten koszmar pogryzionych brodawek (kiedyś próbowałam opisać jakiego rodzaju jest to ból, kiedy dziecko ciągnie poranioną brodawkę i porównanie mam jedno – to jest tak, jakby ktoś złapał brodawką pensetą, ścisnął i ciągnął z całej siły). W nocy ściąga się łatwiej.
Marlena i Ola (01.01.2003)

joanka-b Dodane ponad rok temu,

Re: Ile ma jeść?

W ciągu dnia odciagam co 3 godziny i z dwóch piersi wychodzi pełna mała butelka. Ostatni raz odciagam przed snem (ok. 23-24) i potem budzę się ok 5 z dwoma pękającymi balonami i odciagam do dwóch butelek i mam na dwie porcje. Zaraz potem budzi się Zuzik więc i tak musiałabym wstać i tak. Zresztą tylko raz zalałam pościel mlekiem bo przespałam ten moment, a teraz już jestem wyczulona i budzę się sama. tak więc męczące to bardzo nie jest a co noc te 5-6 godz. twardego snu złapię
pozdrawiam

Asia z Zuzią (18.11.2002)

Znasz odpowiedź na pytanie: Ile ma jeść?

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
kuuuupiłaaaam wózeeek !!!!!!!!!!!!!!!
Pamietacie, pytałam niedawno o wasze opienie na temat wózków... Kupiłam go dzisiaj, ale jak ja go kupiłam... Teraz jestem troche zaniepokojona, no ale raz kozie śmierć. Kupiłam INGLESINĘ Magnum, rok prod 2001
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
o pewnym lekarzu :-((((((
zdenerwowałmnie lekarz z serwiasu Nestle....po to piszą że odpowie na pytania, to ma odpowiedzieć... kiedy spytałam go o mleko kozie - to jasne - super mi odpowiedział i nawet mnie przekonał
Czytaj dalej