Forum: Karmienie

ile zupki

Zupka ma zastąpić jeden posiłek w 5. miesiącu. Zupkę sama ugotowałam z przepisu z książki kucharskiej dla dzieci (marchew+ziemniak+woda+oliwa+trochę kleiku ryżowego), ale zupełnie nie wiem, ile jej mogę podać. Początek mamy za sobą i co dalej? Dałam ostatnio jakieś 100ml, a głodek pozostał i musiałam dokarmić mlekiem. Nie chcę przedobrzyć. Ile takiej zupki powinno zjadać dziecko? Ile chce?

Ania i Szymek 21.07.04

2 odpowiedzi na pytanie: ile zupki

anulawawa Dodane ponad rok temu,

Re: ile zupki

U nas było na początku kilka łyżeczek. Po tygodniu już jakieś pół słoiczka (takiego 120ml) Po kolejnym tygodniu Kubek wcinał już cały słoiczek (tak do 140 ml). Na początku jak dawałam tylko pół to faktycznie musiałam dokarmiać mleczkiem bo Kubek był jeszcze głodny. Też pytałam wtedy na forum ile powinień zjeść, ale okazywało się, że każdy bobas jadł inaczej….jeden 100 inny 150 !! Musisz chyba wyczuć jaki apetyt ma Twoje maleństwo. Gdzieś od 8go miesiąca Kubek zjada 180-190ml i tyle mu ewidentnie starcza.

fr-ania Dodane ponad rok temu,

Re: ile zupki

Dzięki. Odnalazłam Twoje stare posty na temat zupek i doznałam oświecenia
Pozdrawiam.

Ania i Szymek 21.07.04

Znasz odpowiedź na pytanie: ile zupki

Dodaj komentarz

ORGANIZACYJNE
sprawdzam
Czy mój nowy podpis działa mama oli i tomka kiedyś kasiaiola [img]/upload/42/41/_370281_n.jpg[/img]
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
kiedy pierwszy uśmiech ?
Dziewczyny, piszcie, kiedy wasze dzieciaczki po raz pierwszy świadomie się uśmiechnęły? Moja Tusia ma 6 tygodni i uśmiecha się, choć bardzo rzadko, tylko przez sen... Koleżanka, która ma córcię w
Czytaj dalej