In vitro

Dziewczyny czy możecie mi powiedzieć na czym polega ta metoda? Czy to jest zapłodnienie wewnątrz organizmu kobiety czy na zewnątrz?

Ola, Asia (prawie 4 lata) + Filip (18.10.2006)

8 odpowiedzi na pytanie: In vitro

iza2307 Dodane ponad rok temu,

Re: In vitro

Zapłodnienie pozaustrojowe (IVF, in vitro fertilisation)
Polega na wyhodowaniu poza organizmem kobiety zarodków i podaniu ich do jamy macicy. W tym celu pacjentkę poddaje się terapii hormonalnej, mającej na celu uzyskanie więcej niż jednej komórki jajowej oraz odpowiednie przygotowanie macicy na przyjęcie zarodków.

Zapłodnienie pozaustrojowe metodą mikromanipulacji (IVF-ICSI)
ICSI: intracytoplasmic sperm injection. Jest to rodzaj zapłodnienia pozaustrojowego, w którym odmienna i bardziej skomplikowana jest technika samego zapłodnienia. Polega na mikromanipulacji, czyli wprowadzeniu pojedynczego plemnika do cytoplazmy komórki jajowej. Zabieg odbywa się pod kontrolą mikroskopu, za pomocą mikropipetek i mikromanipulatora; czasami jest on połączony z uzyskaniem plemników z jąder mężczyzny.

Zapłodnienie pozaustrojowe in vitro maturation
Zabieg ten polega na pobraniu niedojrzałych komórek jajowych z niestymulowanych hormonalnie lub stymulowanych minimalnymi dawkami leków, jajników.
Komórki dojrzewają w specjalnych mediach w laboratorium, a następnie są poddawane zapłodnieniu metodą mikromanipulacji (ICSI) następnego dnia po punkcji (ok. 28 do 32 godzin po punkcji).

czyli mowiąc jednym zdaniem jest to zapłodnienie poza organizmem kobiety

kaja26 Dodane ponad rok temu,

Re: In vitro

iza ta ostatnia metoda jest najnowsza tak? czym się ona różni bo jakoś nie mogę skojarzyć?

iza2307 Dodane ponad rok temu,

Re: In vitro

Kajuś polega na tym, że kobieta tylko trochę się stymuluje (lub wcale) i robią punkcję małych, niedojrzałych pęcherzyków. One dojrzewają poza organizmem kobiety i potem cała procedura jak przy ICSI – zapłodnienie i transfer. Przy tej metodzie jajniki nie dostają w tyłek, nie ma hiperstymulacji. Estradiol nie skacze do góry w zawrotnych tempie i tym samym nie musimy się martwić o celulit

kaja26 Dodane ponad rok temu,

Re: In vitro

celluit ! no to dzięki aukowcom za tę metode !

iza2307 Dodane ponad rok temu,

Re: In vitro

hihihihi masz rację – dzięki im za to zaletą jest jeszcze to, że brzuch się tak nie wydyma jak przy stymulacji szkoda tylko, że wyniki tej metody nie są takie fajne. No ale to dopiero raczkująca metoda i pewnie dojdą ze statystykami do magicznej cyferki 40%

kaja26 Dodane ponad rok temu,

Re: In vitro

iza ! magiczna to by była 100….. A co ma być to i tak będzie… No nie?

iza2307 Dodane ponad rok temu,

Re: In vitro

Masz rację: co ma być to będzie. Fajnie, by jednak było wiedzieć czy warto czekać. Czasem myślę, że już nie dam rady więcej znieść, bo ile można… walczę już 7 rok… eh, ciężki ten life… Ale nie poddawajmy się tak łatwo, bo zawsze jest jakieś wyjście, prawda?
Ciebie Kajuś czeka hsg i życzę Ci, byś niedługo po tym ogłosiła światu cudowną nowinę Czekam na to z niecierpliwością. I nie myśl o IVF bo nie będzie Ci to potrzebne.
Buziak!

kaja26 Dodane ponad rok temu,

Re: In vitro

iza podziwiam Cię naprawdę……….wierzę że Novum się spisze!

Znasz odpowiedź na pytanie: In vitro

Dodaj komentarz

Wiek przedszkolny
kto opikuje sie chorym przedszkolakiem
No własnie zaliczamy pierwsza infekcje przedszkolna, temp. troche kataru. Oboje z mezem pracujemy, babcie i reszte rodziny mieszkaja najblizej 100 km od nas. No i mamy powtorke z rozrywki -
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Wrocławianki-spotkanie 7 października-sobota
Kochane w związku z prawdopodobnym przyjazdem do Wrocławia jaśnie panującej nam Cher pomyslałam (Cher też,że mozna by się wreszcie spotkać. Proponuję 7 października, sobota, w Parku Południowym, np. o 13.
Czytaj dalej