In vitro po raz kolejny…

Premier Tusk proponuje aby dofinansowanie metody in vitro wprowadzić na mocy rozporządzenia a nie ustawy.

Ciesze się że zaproponował coś takiego ale… zastanawiam się czy to tylko próba zatarcia “wrażenia” po głosowaniu nad ustawa antyaborcyjną czy rzeczywiście ma szanse wejść to w życie.

Co myślicie o takim wprowadzeniu finansowania in vitro przez państwo niejako “bocznymi drzwiami”?

12 odpowiedzi na pytanie: In vitro po raz kolejny…

chilli Dodane ponad rok temu,

dzieki wprowadzeniu rozporzadzeniem unikniemy glosowania w sejmie i madrosci gowina.

esmena Dodane ponad rok temu,

“- Finansowanie zabiegu in vitro będą miały pary, które są w stanie udokumentować, że przez rok leczyły problem niepłodności – powiedział premier. ”

Czyli znów nie osoby, dla których in vitro jest jedyną szansą urodzenia dziecka (w przypadku np. braku jajowodów). Ponownie nie mogę zrozumieć, czemu o temacie wypowiadają się (i decydują) ludzie, którzy nie mają o problemie pojęcia.

Chyba że zdanie zostało wyjęte z kontekstu, bo w takich artykułach to nigdy nie wiadomo

jaga Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez esmena:“- Finansowanie zabiegu in vitro będą miały pary, które są w stanie udokumentować, że przez rok leczyły problem niepłodności – powiedział premier. ”

Czyli znów nie osoby, dla których in vitro jest jedyną szansą urodzenia dziecka (w przypadku np. braku jajowodów). Ponownie nie mogę zrozumieć, czemu o temacie wypowiadają się (i decydują) ludzie, którzy nie mają o problemie pojęcia.

Chyba że zdanie zostało wyjęte z kontekstu, bo w takich artykułach to nigdy nie wiadomo

Niestety, ale nie zostało wyjęte z kontekstu.

Premier zastrzegł też, że finansowane będą wyłącznie zabiegi, gdzie będzie “gwarancja bezpieczeństwa dla zarodka, a nie tylko dla pacjentów poddających się tej procedurze”, co moze sugerować, że można spodziewać się zakazu pgd.

Z uwagą śledziłam konfę i byłam bardzo rozczarowana proponowanymi rozwiązaniami. Odniosłam wrażenie, że były one szykowane naprędce pod publiczkę.

esmena Dodane ponad rok temu,

Musiałam sprawdzić, co to pgd

Czyli jak zwykle kierunek dobry, ale na szybko, bez przemyślenia, aby tylko uzyskać poparcie, ech… Aż strach się bać kolejnych pomysłów.

m-amp-m-s Dodane ponad rok temu,

Pewnie skończy sie na pomysłach…..
już przestałam sie przejmować tym co opowiadają

jaga Dodane ponad rok temu,

A Nasz Bocian na fejsie napisał dziś tak:
“Poniżej dwa felietony na temat in vitro. Agnieszka Graff vs Tomasz Terlikowski. Oburza was to jak i co TPT mówi o in vitro? To nie oglądajcie dziś na TVP1 programu “Na pierwszym planie” Piotra Kraśki. Do programu zaprosił on bowiem Tomasza Terlikowskiego i Bolesława Peichę vs Małgorzata Kidawa-Błońska i nasza Ania Krawczak
[Zobacz stronę]

PS argumenty Terlikowskiego są jakby wyjęte z naszej tu dyskusji o ustawie antyaborcyjnej:

“wymusza się to, że z podatków katolików będzie finansowana głęboko niemoralna (za to bardzo opłacalna dla klinik) metoda, której efektem są tysiące zamrożonych i przechowywanych w wielkich butlach dzieci na zarodkowym etapie rozwoju, a także selekcja eugeniczna”…..

telimena Dodane ponad rok temu,

Jaga – ja chyba nie mam już nerwów na czytanie tych “mooondrych” panów – podatki katolików – a do in vitro to kto przystępuje wg tego pana? Sami ateiści?

jaga Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez telimena:Jaga – ja chyba nie mam już nerwów na czytanie tych “mooondrych” panów – podatki katolików – a do in vitro to kto przystępuje wg tego pana? Sami ateiści?

I panów, i pań 😉

a ja jeszcze dorzucę – [Zobacz stronę]

telimena Dodane ponad rok temu,

Ładne – takie prawdziwe – bez słodzenia że to taka łatwa decyzja przyjąć czyjeś jajeczko…

A co do podatków i a argumentu – “to jest finansowane z moich podatków – jestem na NIE” to może wprowadzimy dowolność co chcemy finansować z własnych podatków – mam dziecko, które ma 20 miesięcy więc dlaczego z moich podatków są finansowane szkoły podstawowe i uczelnie wyższe – ja chciałabym aby moje podatki szły na przedszkola i żłobki bo wtedy będę mieć szanse w przyszłym roku znaleźć dla dziecka placówkę 😉 Jakoś nikt tak na to nie patrzy – a może powinien 😀

marta1410 Dodane ponad rok temu,

Ja myślę, że Premier Tusk chce dobrze i nie jest wcale taki “straszny” jak go niektórzy oceniają. Co do in vitro to choć by chciał to musimy pamiętać, że jeszcze inne osoby muszą to poprzeć również a jak wiadomo jest sporo przeciwników tego…

Nie mówię, że Premier Tusk jest cudny czy wspaniały ale ma swoje zasługi. Na pewno lepiej sprawdza się w roli premiera niż zrobiłby to J.K

chilli Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Marta1410:Na pewno lepiej sprawdza się w roli premiera niż zrobiłby to J.K
aaa on juz mial swoje 5minut i premierowal o ile mnie pamiec nie myli?

figa Dodane ponad rok temu,

Sympatyczna rozmowa z sympatyczną dziewczyną
[Zobacz stronę]

Znasz odpowiedź na pytanie: In vitro po raz kolejny…

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Niemowle zasłabło po zwymiotowaniu
Wczoraj nasz 5 tygodniowy synek zwymiotował po jedzeniu (jest karmiony piersią). Zaraz potem zrobił się bardzo blady, chłodny, oczka mu się zamykały, oddech miał słaby - tak jakby tracił przytomność.
Czytaj dalej
ORGANIZACYJNE
wklejanie fotek na "nowym" forum
Witam :) Nie wiem, czy to tylko mnie się przytrafia, ale odkąd forum zostało "ulepszone" bardzo często nie mogę wrzucić zdjęcia, zarówno z dysku jak i ze strony. Powtarzam, że wcześniej
Czytaj dalej