Isoprinosine 500 dla dziecka

Moja 16-sto miesięczna córeczka przeszła niedawno zapalenie płuc a tuż po tym rozległe zapalenie gardła. Lekarz zalecił aby po 10 dniach zacząć podawać dziecku Isoprinosine 500 mg (przez kolejne 10 dni) w dawce pół tabletki dwa razy dziennie.
Na ulotce wyczytałam jednak, że leku nie zaleca się dzieciom. Mam więc pytanie, czy podawanie tego leku, w dawkach zalecanych przez lekarza nie jest ryzykowne u tak małego dziecka?
Będę wdzięczna jezeli ktos z Was moglby mi pomoc.

3 odpowiedzi na pytanie: Isoprinosine 500 dla dziecka

kotagus Dodane ponad rok temu,

Re: Isoprinosine 500 dla dziecka

Ja na pewno dawałam swojej dwójce, Marta była wtedy nawet młodsza niz Twoja córeczka, ale jej dawałam ćwiartkę tabletki. Zaleciła nam to stara, doświadczona pediatra.
Dla mnie problemem było podanie tabletki, bo musiałam ją sproszkować, zawiesić w syropie i “modlić się”, żeby to przeszło 🙂 Ale się udało i (chyba) pomogło. Kuracja trwała 2x 10 dni z miesięczną przerwą.


M&M

Dodane ponad rok temu,

Re: Isoprinosine 500 dla dziecka

Dziekuje Ci bardzo za informacje. pozdrawiam 🙂

kas Dodane ponad rok temu,

Re: Isoprinosine 500 dla dziecka

Ja dawałam podobnie jak kotagus 2×10 z przerwą miesięczną. Młodszy dostał 2×142 tabletki i wieczorem 1/2.

Niestety w przypadku wiecznie chorującej córki nic to nie dało. Dodam, że tarapia była powtarzana kilkakrotnie, bez wyraźnych efektów.

Znasz odpowiedź na pytanie: Isoprinosine 500 dla dziecka

Dodaj komentarz

Jedno- i dwulatki
jasne kupki dwulatka
moj maly ma bardzo jasne kupki tzn bladożółte.podobno to nie jest w porzadku ale co to oznacza to nie wiem.czy ktos wie?dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Odbieranie dzieci ojcu - dramatyczny materiał
https://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,4321563.html?skad=rss Ania & Mati & Wojtek [img]https://usera.imagecave.com/miciu10/podpis_akwarium.jpg[/img]
Czytaj dalej