Jak bawicie się z dziećmi 8-10 miesięcznymi?

Wymyślamy dla Tomka różne zabawy. Najbardziej Tomek lubi bawic sie z nami w kółko graniaste i wyglada to tak, ze siedzimy na dywanie, trzymamy się za rączki i ja śpiewam “Kólko graniaste, czterokanciaste, kółko nam sie połamało, cztery grosze kosztowalo a my wszyscy bęc” i wtedy Tomek kładzie sie na plecach. Czasem nie wytrzyma do końca piosenki i w połowie robi juz bęc :). Inna zabawa w “A gdzie jest Tomuś albo mama,tata”, przykrywam Tomka pielucha i wolam gdzie jest Tomek, wtedy on ściąga pieluche i sie smieje, tak samo robie ze mna nakładam siebie pieluche na głowe i wołam gdzie jest mama, wtedy pędzi do mnie i sciaga pieluche, bardzo mu sie to podoba
Rzucanie piłeczka, potrafimy tak siedziec i kulac do siebie piłke albo rzucac, niezly czasem Tomek ma rozmach. Berek, moj syn uwielbia mi uciekac, gonimy sie po calym mieszkaniu na czworakach. Oczywiście kosi-kosi, czy jaki Tomek jest duzy i gdzie sroczka wazyla kaszke to sa juz dawno opanowane zabawy Tomka. Fajnie pokazuje na swojej raczce gdzie sroczka wazyła… Acha i jezcze idzie rak… Albo idzie kominiarz po drabinie…to tez lubi Tomek
A jak Wy sie bawicie?

3 odpowiedzi na pytanie: Jak bawicie się z dziećmi 8-10 miesięcznymi?

 1. Re: Jak bawicie się z dziećmi 8-10 miesięcznymi?

  NIna uwielbia jak rzuce ja (oczywiscie ostroznie ) na materac i z gory ja “strasze” – smieje sie do rozpuku:-))) Druga super zabawa- ale do tego potrzebny jest tata- to :siadamy na kanapie w duzym pokoju- NIne bierzemy w srodek- ona wdrapuje sie na oparcie- zaczyna sklakac jak sprezyna, i wpewnym momencie rzuca sie do tylu- w miedzyczasie odchylajac tak smiesznie glowe, i patrzac, co my na to (a my ja oczywiscie lapiemy….) – i tak w kolko…….. No i oczywiscie “berek”- tak samo jak u Was:-)

  guciak i Ninka 27.04.2003

  • Re: Jak bawicie się z dziećmi 8-10 miesięcznymi?

   Oczywiście berek, pielucha, kokoszeczka. Uwielbia grać na różnych przedmiotach, czyli uderza w nie łapkami i czeka aż mamazrobi to samo. Lubi bawić się piramidką lub wiaderkiem z otworami na klocki. Wrzuca te klocki lub nakłada kółka na piramidkę przez kilkanaście minut. Lubi też zakładać kółka z piramidki na głowę mamy lub taty i zeby one spadały. Ostatnio nauczył sie pokazywać nu-nu i to też jest świetna zabawa. Ciągle grozi nam tym małym paluszkiem. No i oczywiście bieganie z chodzikiem-pchaczem po całym mieszkaniu z głośnymi okrzykami.

   Agnieszka i Kacperek (05.03.2003)

   • Re: Jak bawicie się z dziećmi 8-10 miesięcznymi?

    przykrywa się pieluchą lub kocykiem i czeka na akuku i się odkrywa, ja mu śpiewam, on tańczy:-), oczywiście kokoszka i kominiarz na drabinie. nie berkujemy, bo nie raczkuje. lubimy powtarzac po sobie zwroty. Patryk mnie zaczepia wołaję “eeee”, ja mu odpowiedam w tej samej intonacji. on powtarza. i tak kilka razy. potem zmieniam na “baba” i on powtarza. jest przy tym wiele radości.

    Beata&Patryk(03.03.03) [Zobacz stronę]

    Znasz odpowiedź na pytanie: Jak bawicie się z dziećmi 8-10 miesięcznymi?

    Dodaj komentarz

    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
    Logo