Forum: Karmienie

Jak być mądrym przy karmieniu butelką dziecka w wieku 3 tyg i 3dni?

Drogie Mamy

Przyszłam szukać porady u was, bo jak nie wy, to kto? 😉

Tydzień po urodzeniu karmiłam córkę piersią, na żądanie i byłam przeszczęśliwa, że się udało, że Mała ładnie chwyciła i w ogóle (z synkiem miałam problemy) Przy pierwszej wizycie położnej czar prysł, bo okazało się, że córcia spada na wadze, źle chwyta i się nie najada, a moje brodawki są za grube czy coś tam że nie może porządnie przez to chwycić otoczki małymi usteczkami.. Miałam ściągać i karmić butlą. Ok. Na kilka pierwszych karmień starczało, później mleka było coraz mniej i musiałam podać mm (bebilon). Wiem, że przy odciąganiu mleka może być mniej i szybciej może zanikać. Co tydzień ściągam coraz rzadziej, żeby starczyło na porcję (muszę odczekać 5-6godzin, co najmniej 4). Mała zjada obecnie coraz częściej całe 100ml, a czasem i więcej na jedno karmienie. Przerwy ma co 3-4 a w nocy i 5 godzin potrafi pospać, ale w dzień jak czuwa, chce jeść nawet co godzinę, chociaż godzinę wcześniej wypiła 90 czy 100ml mm.. Po takim karmieniu zrobi kupkę więc trochę może zgłodnieć.Jak mam swoje odciągnięte to daje i nie ma problemu (i faktycznie jeszcze 70-80 ml wypija!). Ale mój pokarm się kończy, herbatki nie chce, albo i nie daje się oszukać.. Więc jak karmić? Zwłaszcza jak mojego pokarmu zabraknie?

2 odpowiedzi na pytanie: Jak być mądrym przy karmieniu butelką dziecka w wieku 3 tyg i 3dni?

gosik Dodane ponad rok temu,

nie chcesz jednak spróbować karmić ją piersią?
Wierz mi – możesz 🙂

mała może spadać na wadze w wielu powodów – niekoniecznie z niedojedzenia
może to być infekcja na przykład

jeśli chciałabyś karmić – próbuj jak najczęściej ją przykładać
leżcie obok siebie nawet po kilka godzin
możesz spróbować z nakładkami sikonowymi, łatwiej zaciągnie jeśli już się do butli przyzwyczaiła
im częściej będziesz ją przykładac, tym laktacja szybciej się rozbuja

ja miałam przerwę 3 tyg w karmieniu i po niej znów karmiłam piersią

ale jeśli chcesz przejść na butlę…nie pomogę wiele
moje bardzo krótko były na mm i były duuuuużo starsze

inezz Dodane ponad rok temu,

Gosik Dziękuję za odpowiedź.
U mnie niestety powrót do karmienia piersią jest nierealny, bo prawie cały tydzień jestem sama z dziećmi i jak jeszcze karmiłam piersią to miałam kłopot żeby sie wyrobić i chociażby pilnować pieca..

Może jednak ktoś mi doradzi? Podpowie jakie ma doświadczenia z karmieniem mm??

Dzisiaj położna stwierdziła, że Mała jest przejedzona i mam ją przeciągać, żeby jednak weszła w rytm karmień co te 3 godziny jeśli zjada po 100ml na raz. Póki co łatwo nie jest. Herbatka nie zdaje egzaminu.. Jak Majka faktycznie jest głodna to zresztą nic jej nie uspokaja na dłużej niż kilka sekund. Może wydłużać jej przerwy między karmieniami stopniowo??
Np dzisiaj dostała mleko po ok 2,5 godzinie, może niecałej po wypiciu 100ml i potem po 2 godz po wypiciu 50ml mleka i 20ml herbatki. Ale akurat się udało, że większość tego czasu spała. Problem zaczyna się kiedy Mała nie śpi a zgłodnieje szybciej.

Znasz odpowiedź na pytanie: Jak być mądrym przy karmieniu butelką dziecka w wieku 3 tyg i 3dni?

Dodaj komentarz

Wiek przedszkolny
Bajki na YT
Drogie mamy, Chciałbym przedstawić Wam mój program z bajkami na YT. To młoda inicjatywa, dlatego bardzo liczę na Wasze opinie. Takie opowieści interesują Wasze pociechy? [url]https://www.youtube.com/watch?v=UTXYBx0NTvM[/url] Będę wdzięczny za każdy komentarz!
Czytaj dalej
Zdrowie i uroda
Refleksoterapia
Co sądzicie o tym masażu? Refleksoterapia polega na uciskaniu różnych miejsc na ciele klienta w celu uzyskania rozluźnienia. Ja bylam w [edycja reklamy] i mi się podobało, choć było momentami
Czytaj dalej