Jak często badanie krwi

Zastanawiam się jak często należy wykonywać badania krwi i moczu. Czy to normalne że w ciągu 18 tygodni lekarka kazała mi zrobić je tylko jeden raz? Mimo że wyniki były dobre wydaje mi się że powinnam je robić częściej. A może powinnam spróbować u innego lekarza?

Anuka i Okruszek (10.10.2003)

8 odpowiedzi na pytanie: Jak często badanie krwi

jagoda Dodane ponad rok temu,

Re: Jak często badanie krwi

W czasopismach o ciąży jest napisane że badania krwi i moczu należy robić co miesiąc. I jak tak robię ale niestety odpłatnie. Jeśli chodzisz do lekarki z przychodni publicznej to nie licz na to że da ci skierowanie na badania co miesiąc bo to wtedy “kosztuje” daną placówkę i oni starają się nie dawać takich skierowań. Zawsze możesz jednak sama zrobić sobie badania i przynieść lekarce na wizytę aby zweryfikowała czy wszystko w porządku lub zażądać albo delikatnie poprosić o skierowanie. W ciąży niebezpieczne są zwłaszcza nieprawidłowe wyniki moczu ( z bakteriami, leukocytami itp) co może grozić przedczesnym porodem, natomista badania krwi jeśli będziesz miała w porządku to wystarczy pewnie troszkę rzadziej. Ja mam anemię więc robię co miesiąc.

Jagoda i (10 lipca 2003) płeć jeszcze nieznana.

karolka74 Dodane ponad rok temu,

Re: Jak często badanie krwi

Ja na kazda wizyte musze przyjsc z wynikami moczu (co 3 tyg.) i na co druga wizyte z wynikami krwi (co 6 tyg.)

Pozdrowinka,

Karolka S. (11.10.2003)

anuka Dodane ponad rok temu,

Re: Jak często badanie krwi

Dzięki za pomoc od teraz robię badania na własną rękę.

Anuka i Okruszek (10.10.03)

magdzik Dodane ponad rok temu,

Re: Jak często badanie krwi

Witaj,
Jsa miałam badanie krwi i inne robione po pierwszej wizycie. Potem na kolejnej nie dostałam żadnego skierowania. W kolejnych miesiącach, czyli 4, 5 i teraz 6 dostaje przy każdej wizycie skierowanie na badanie krwi i moczu. Wydaje mi się, że powinnaś mieć je częściej, gdyż one wykazyją jaki masz niedobór a jaki nadmiar składników. Wcale to nie ma znaczenia, jakie wyniki były pierwsze, u mnie też były bardzo dobre, lecz te badania należy wykonywać częściej.
Upomnij się u nie u lekarza!!!! Koniecznie!!!

,

Magda, Rafał i chyba Albercik (7.09.03)

dorek Dodane ponad rok temu,

Re: Jak często badanie krwi

Z tym państwowym i prywatnym to różnie bywa.
Ja chodzę do dwóch lekarzy i prywatnie (zaufanie) i państwowo (badania). I ten prywatny lekarz badania krwi każe mi robić jak dotąd (początek 5 miesiąca) co drugą wizytę czyli dotąd 2 razy i na każdą mocz,a państwowy na każdą komplet (a ostatnio dodatkowo także poziom żelaza). I nie sądzę, aby ten pierwszy tak bardzo dbał moje finanse bo koszt morfologii i tak jest dużo niższy od samej wizyty czy USG ( w tym akurat przoduje prywatny).
Dodam że lekarz prywatny nie bierze pieniędzy za wizyte czy USG wprost do swojej kieszeni bo pracuje w prywatnej przychodni.

pozdrawiam
Dorota i dwa maleństwa (28/09)

dorota27 Dodane ponad rok temu,

Re: Jak często badanie krwi

wydaje mi sie ze badanie moczu..obowiazkowo..co miesiac…ja tak mam… A od osmego mies..co dwa tyg////!!! z krwia rzadziej…
pozd

dorota…termin…1 czerwca!

koyaga Dodane ponad rok temu,

Re: Jak często badanie krwi

Skierowanie na morfologię i mocz dostaję od gina raz w miesiącu podczas każdej wizyty, także te badania wykonuję raz w miesiącu.

,
Aga i Niunia – 15.08.’03.

chmurka Dodane ponad rok temu,

Re: Jak często badanie krwi

ja teraz jestem w 21 tyg i badanie krwi miałam robione 2 razy i to chyba prawidłowo

chmurka i wrześniowy dzieciaczek

Znasz odpowiedź na pytanie: Jak często badanie krwi

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Jaki krem do buzi
Doswiadczone Mamusie, zrobilo sie upalne lato, a moj maluszek urodzi sie w lipcu, jakiego kremu do buzi uzywacie, z jakim filtrem bo nie mam pojecia co na poczatek kupic? Pozdrawiam! Ewa i Maleństwo
Czytaj dalej
Dla starających się
uwaga - vit A
właśnie wyszperałam w necie, a wiem, ze wiele z nas łyka najróżniesze zestawy witaminek - więc weźcie pod uwagę... odpowiednia dawka wit. A - 500 mg. np w kapsułkach A+E
Czytaj dalej