Jak dbacie o higienę głowy waszych dzieci?

W szkole jest duże ryzyko zarażenia się różnymi paskudztwami! Czy używacie specjalnych preparatów/szamponów do włosów, aby uchronić dzieci przed pasożytami? Czy w waszych szkołach były przypadki zarażenia się wszami?

3 odpowiedzi na pytanie: Jak dbacie o higienę głowy waszych dzieci?

 1. czasem się zdarza, że ze szkoły dzieci wracają zawszone, jednak to niewynika z Twojego niedopilnowania, a z niedopilnowania innych osób niestety. Najlepiej każdego dnia/co drugi dzień kąpać dziecko (w tym myć głowę), a jeśli już się zarazi – wtedy w aptece można kupić specjalny środek, ale za wczasu według mnie nie ma sensu stosować coś takiego

  • Niestety są rodzice, którzy swoich dzieci często nie myją i potem one zarażają nasze dzieci. Do tego nauczyciele często wiedzą, kto zaraża, ale prawo zabrania im o tym informować innych rodziców. Co gorsza, nie można teraz tak po prostu sprawdzić dzieciom głów, jak to było za czasów naszego dzieciństwa, bo na to też trzeba zgody wszystkich rodziców. Jedynym rozwiązaniem wydaje się po prostu systematyczne sprawdzanie włosów własnemu dziecku.

   • Niestety, to prawda. U mojej znajomej w przedszkolu jej córki jest to samo. Przechodzą właśnie któreś leczenie z kolei. Dziecko po wyleczeniu idzie do przedszkola, po paru dniach wraca z wszami. Znowu leczenie, kwarantanna w domu i z powrotem do przedszkola. Tak w kółko Macieju. Niestety nie za wiele można z tym zrobić. Podobno warto wiązać włosy w warkocze, ale nie wiem, czy to wystarczy.

    Znasz odpowiedź na pytanie: Jak dbacie o higienę głowy waszych dzieci?

    Dodaj komentarz

    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
    Logo