jak długo (max) przechować mleko modyfikowane?

na każdym opakowaniu jest napisane- przyrządzić tuż przed spożyciem-
ale
1 dzieci jedzą w róznym tempie, nawet pzrez godzinę- czy to znaczy ze godzinne przetrzymanie gotowego mleka nie zaszkodzi??

2 ciekawi mnie, czy każda z was naprawde przestrzega tej reguły czy troszeczkę przeginacie??

( jeśli komuś wydaje si eto głupie , co napisałam, pragnę wyjaśnić, ze
jestem w trakcie oduczania dziecka od piersi i nauczania dzicka na butelkę- z mizernym skutkiem)
dlatego przyrządzam nawet po 30 ml mieszanki( żeby przyuczyć do ssania), zeby nie marnować gigakilogramów mleka- z kolei, nieraz, kiedy akurat Zosia się przebudzi- cudownie byłoby mieć pod ręką gotowca- a tu do kuchni i dziecko się wybudza i jużza chiny ludowe smoka nie wetknę do buzi)

Anita i Zosia 20 03 04

6 odpowiedzi na pytanie: jak długo (max) przechować mleko modyfikowane?

melissa Dodane ponad rok temu,

Re: jak długo (max) przechować mleko modyfikowane?

Witam
Mleko modyfikowane należy przygotowywać raczej na bieżąco. Jeśli już musisz przygotować je wcześniej to naprawdę niedlugo przed podaniem. Najlepiej zoptymalizuj proces przygotowania mleka zaopatrując się w termos i trzymaj w nim cieplą wodę. Wtedy mieszankę przygotujesz w trzy minuty.
Pozdrawiam
Asia mama Oleńki (2 latka i 4 m-ce)

fr-ania Dodane ponad rok temu,

Re: jak długo (max) przechować mleko modyfikowane?

Sądzę, że ta godzina na konsumpcję powinna być wiliczona w świeżość mleka. Chciaż ono jak postoi, to tak marnie wygląda, że już go nie daję.
Termos lub podgrzewacz jest dobrym rozwiązaniem – można trzymać cały czas ciepłą wodę i w odpowiednim momencie dodać mleka. Spróbuj też zaopatrzyć się w dnie butelki z ciepłą wodą. Jak Zosia zje jedną i będzie chciała jeszcze to zapodasz drugą zrobioną tuż przed podaniem.
Pozdrawiam.

Ania i Szymek 21.07.04

kamita Dodane ponad rok temu,

Re: jak długo (max) przechować mleko modyfikowane?

Przygotowane mleko mozna przechowywac w lodowce do 12 godzin. Ale juz takie, ktore dziecko zaczelo pic i nie skonczylo trzeba wyrzucic, bo czasteczki sliny je zanieczyszczaja i nie jest sterylne (o ile w ogole mozna mowic o sterylnosci w przypadku mleka w proszku).
U mnie na poczatku tez bylo cienko z przyuczaniem Gai do butelki (czasem mam za malo pokarmu), ale po jakims czasie sie udalo, a teraz juz ciagnie ze hej. Takze troche cierpliwosci, w koncu Zosia tez sie nauczy.

Kamila i Gaia (09/06/2004)

kotagus Dodane ponad rok temu,

Re: jak długo (max) przechować mleko modyfikowane?

Ja kiedyś w tej sprawie napisałam list do Nutricii producenta bebilonu, które pije Mati. I dostałam odpowiedź, że po zrobieniu mleko powinno być wypite w ciągu 2 godzin. Wliczając w to dopijania z tej samej butelki. Dlatego gdy Mati czasem nie skończy mleka wieczornego dopija je gdzieś po 1,5 godzinki już na śpiąco. Trzymam się tych zaleconych dwóch godzin, potem wylewam.

Mati 28.01.04 ? 20.04.05

miau Dodane ponad rok temu,

Re: jak długo (max) przechować mleko modyfikowane?

to się nazywa dociekliwa matka!!!!
dziekuję za fachową odpowiedz !!!
Twój synuś wygląda jak….BOBEREK!!!!!!!

Anita i Zosia 20 03 04

gosiag Dodane ponad rok temu,

Re: jak długo (max) przechować mleko modyfikowane?

ja tez dziękuję za info…

Jula(02.02.02) Marysia(04.05.04)

Znasz odpowiedź na pytanie: jak długo (max) przechować mleko modyfikowane?

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Nauczyć samo zasypiać
WITAM Kocham i uwielbiam mojego Niuśka, ale chciała bym, żeby już mógł sam zasypiać. Co wieczór po kąpieli cyc i jeśli jest mocno zmęczony to zaraz zasypia. Ale czesto jest też
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
jak nauczyć dziecko ssać z butelki?
w sumie- nie takie dziecko tylko osmiomiesiączną pannicę maxymalnie zacycowaną.. z pewnych względów MUSZĘ odstawić. ale , pomijając gehennę którą z tego powodu obie przeżywamy- nawet nauczyła się mówić MAMA- zupełnie
Czytaj dalej