Jak długo odczekać

Jak myślicie, na ile należy odstawić pigułki zanim zacznie się starać zajść w ciążę? Moja lekarka powiedziała, że zupełnie wystarczy odstawić je na jeden cykl i już można, ale nie jestem zupełnie przekonana….

5 odpowiedzi na pytanie: Jak długo odczekać

katrin Dodane ponad rok temu,

Re: Jak długo odczekać

cześc
mi powiedział lekarz w październiku 2001 roku, że mam odstawić i tak po około dwóch trzech miesiącach powinnam starannie spróbowac zajść w ciąże, no ale nistety nie udało sie do tej pory, więc wydaje mi sie że to zależy od organizmu każdej kobiety jakie ma ku temu predyspozycje, np. moja koleżanka zaszła w ciążę już po jedym miesiącu za pierwszym razem im sie udało. Jak widzisz nie ma sztywnych terminow co do tego, ale wydaje mi sie że może poczekajcie koło miesiąca
katrin

riiba Dodane ponad rok temu,

Re: Jak długo odczekać

Ja czekałam miesiąc, ale to tylko na własne życzenie. Wcześniej dwóch niezależnych gin twierdziło, że według nich nie trzeba nawet miesiąca przerwy robić. Ja się jednak trapiłam i nawet się na osobną wizytę umówiłam, żeby to przedyskutować z moją gin.
Mnie i tak na razie nie wyszło:-( A liczę, no powiedzmy od czerwca 2002, bo jak sobie przeliczyłam, to w maju zaczęliśmy starania już po terminie dni nadających się do przytulania.

iwoonka Dodane ponad rok temu,

Re: Jak długo odczekać

Dziękuje Wam, ja też cały czas jeszcze się martwie czy nie zrobić dłuższej przerwy, ale jeśli nie trzeba to niedługo startujemy.

kmm Dodane ponad rok temu,

Re: Jak długo odczekać

Ja uważam, że trzeba zrobic dłuższą przerwę, żeby hormony się troche uspokoiły. Poza tym w pierwszym cyklu po jest szansa na ciążę mnogą ze względu na hiperpłodność – tak twierdzi mój gin.
Chcę odczekać 3 m-ce, żeby na spokojnie sie pobadać i poszczepic (właściwie już minęły te trzy m-ce, ale jeszcze nie załatwiłam wszystkiego)

kasia.m.m

mloda Dodane ponad rok temu,

Re: Jak długo odczekać

Rzeczywiście tak jest, że od razu po odstawieniu tabletek jest większe prawdopodobieństwo na ciążę mnogą, ale też słyszałam, że po odstawieniu jest większa płodność. Tak właściwie to trudno powiedzieć, każda kobieta inaczej reaguje.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Znasz odpowiedź na pytanie: Jak długo odczekać

Dodaj komentarz

Kupa niemowlaka Mam z dzieckiem taki problem
problem z kupą
moja córeczka ma ponad 2 miesiące i od pewnego czasu bardzo rzadko się załatwia (ostatnio nawet po 5 dniach). Czytałam o herbatkach rumiankowych, ze powinny pomóc. Jednak teraz i to
Czytaj dalej
Dla starających się
może jakaś leciutka dietka oczyszczająca
Dziewczyny.... Czy któraś z WAS ma moze pomysł na jakąś leciutka dietkę oczyszczającą w trakcie starań? Czy to w ogóle jest dozwolone? A może któraś z Was pooczyszcza sie razem ze
Czytaj dalej