Jak działa podgrzewacz??

Chciałam zapytać jak działa podgrzewacz? Mam 3 miesięcznego synka i czasem zdarza się, że podaje mu herbatki, sztuczne lub odciagnięte mleko (problemy z laktacją). Zastanawiamy się czy kupić podgrzewacz Aventu do butelek. Narazie radzimy sobie za pomocą mikrofalówki.
Czy w takim podgrzewaczu butelka z wodą na sztuczne mleko może stać kilka godzin, żeby w nocy tylko zasypać mlekiem? Czy trzeba czekać aż się rozgrzeje i zagrzeje….
W ogóle nie wiem jako to działa i czy to potrzebne. Poradźcie
Pozdrawiam

bianka i Bartuś (05.12.2003)

7 odpowiedzi na pytanie: Jak działa podgrzewacz??

monikaapj Dodane ponad rok temu,

Re: Jak działa podgrzewacz??

mam podgrzewacz philipsa. Na skali ma zaznaczone poziomy grzania za pomocą butelek od 1 do 3 i słoiczek do podgrzewania tychże właśnie. kupiliśmy wersję z końcówką do zapalniczki w aucie i był to strzał w dziesiątkę. Na noc zostawiam w podgrzewaczu butelkę z wodą; podgrzewacz ma termostat i utrzymuje pożądaną temperaturę. W nocy czy rano wystarczy tylko dosypać mleka; już przygotowanego mleka tak nie trzymam bo zepsułoby się.
Dla mnie podgrzewacz to super sprzęt, nie musze się paprać z kubeczkami z wrzątkiem.

Monika i Basia (22.09)

chmurka Dodane ponad rok temu,

Re: Jak działa podgrzewacz??

oo a ja myślałam że włącz sie tylko dopodgrzania 🙂
ja używam mikrofali, szybciej dla mnie, w nocy wyjmuje mleko z lodówki wkładam do mikrofali za 15 sekund i gotowe.
a podgrzewacz sie kurzy u mnie 🙂

CHMURKA I KLAUDIA 13.09

asia80 Dodane ponad rok temu,

Re: Jak działa podgrzewacz??

Na jaka temp. ustawiasz micro, moze i ja sprobuje? Podgrzewa sie rowno?

Asia i Oliwierek 14.01.2004 r

monikaapj Dodane ponad rok temu,

Re: Jak działa podgrzewacz??

lekarz mi powiedział,że mleka nie wolno podgrzewać w mikrofali, bo ona zmienia niekorzystnie strukturę mleka; można podgrzać wodę i dopiero dosypać mleko. A wodę po podgrzaniu trzeba pomieszać, bo mikrofala podgrzewa nierównomiernie.

Monika i Basia (22.09)

chmurka Dodane ponad rok temu,

Re: Jak działa podgrzewacz??

nie wiem jaka jest temperatura, równo nie podgrzewa, trzeba pomieszać. Dzięki MOnika.

CHMURKA I KLAUDIA 13.09

1014monia Dodane ponad rok temu,

Re: Jak działa podgrzewacz??

Avent niestety nie ma termostatu, jeżeli włozysz butelkę z wodą na całą noc, to rano będziesz miała wrzątek, a poza tym spali się, bo wyparuje ta woda, którą wlewasz do podgrzewacza żeby oddawała ciepło butelkom i słoiczkom. Gdybym miała kupować jeszcze raz to wybrałabym model z termostatem, końcówką do samochodu i taki który nie podgrzewa wodą.

Monia i Olgutek 9 m-cy !

basiogroszek Dodane ponad rok temu,

Re: Jak działa podgrzewacz??

Ja jestem badzo zadowolona z Aventu. Wbrew temu, co napisała Monia (nie wiem, moze mamy różne modele), ja wstawiam wieczorem butelkę do podgrzewacza, ustawiam tak na jedynkę (właściwie dziubek dotyka jej podstawy) i w odpowiedniej chwili mam wodę o odpowiedniej temperaturze. Woda w podgrzewaczu rzeczywiście paruje, ale, ale nigdy nie zdarzyło mi się, żeby wyparowała całkowicie.
Ponadto polecam, jesli masz termos do butelek, to nałożyć go od góry na butelkę w podgrzewaczu. Wtedy woda wolniej stygnie i termostat (bo u mnie jest) ma rzadziej sygnał, że trzeba się włączyć, w związku z tym idzie mniej prądu.

Znasz odpowiedź na pytanie: Jak działa podgrzewacz??

Dodaj komentarz

Mam z dzieckiem taki problem
Czy marchewka moze uczulać?????
Mam pytanko, od miesiąca Olka ma wysypkę, najpierw piła Klemastin, kąpaliśmy ją w rumianku i nadmanganianie potasu i troszkę zlazło. Po tygodniu pojawiła się znowu - lekarz stwierdził, że to nie
Czytaj dalej
Wszystko o porodzie
Podpaski po porodzie?
Drogie mamusie - co polecacie jako zabezpieczenie przed plamieniem po porodzie? - podpaski (jakie), lignina, a może zupełnie co innego? Co w/g Was najlepiej się sprawadza w tych pierwszych (obfitych)
Czytaj dalej