Jak masować twardy brzuszek?

Czy ktoś może wie? Słyszałam wersję zgodnie z ruchem wskazówek zegara ale i w przeciwnym kierunku… Wydaje mi się, że w przeciwnym. I w którym miejscu masować? Niżej, wyżej? Moja Mała ma niewielkie kolki – robi często kupki i puszcza bączki, ale jednak czasami się męczy – napina się i stęka. Brzuszek ma twardy jak na mój gust – chciałabym go masować, ale jak to zrobić profesjonalnie, tak, żeby pomóc, a nie zaszkodzić? Wg. wszelkich znanych mi sztuk masażu jelita powinno się masować ruchem kolistym, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, ale chcę się upewnić. Raz zastosowałam leki (esputkion, debridat), ale przestałam, bo dowiedziałam się, że trzeba poczekać, aż dziecko skończy miesiąc (jeszcze kilka dni). Będę bardzo wdzięczna za jakieś podpowiedzi co do technik masowania brzuszka.

Anka i Amelia 03.08.03.

6 odpowiedzi na pytanie: Jak masować twardy brzuszek?

daga25 Dodane ponad rok temu,

Re: Jak masować twardy brzuszek?

Masuj zgodnie ze wskazówkami i dookoła pępka, w tym miejscu. Jeszcze lepiej się sprawdzi jak położysz Amelkę na brzuszku i będziesz masować w kóleczko na wysokości miednicy i co kilka kółek klepnij kilka razy w pupkę. Odgazujesz ją za wszystkie czasy. Albo weź na ramię (tak żeby brzuszek był na ramieniu) i to samo, kółeczka i klapsy. Klapsy oczywiście leciutkie, bardziej poklepywanie. W takiej pozycji powinna też od razu zrobić kupkę.

Daga i Zuziak 21 kwietnia 2003

marzena29 Dodane ponad rok temu,

Re: Jak masować twardy brzuszek?

Aniu moja córcia tez ,przynajmniej tak mi sie wydaje ,że nie ma kolek ale przewaznie wieczorami płacze przy cycku,pręży się ,wygina.Daje ja na chwilke na brzuszek ale to duzo nie pomaga.Przewaznie te dwie godziny płacze z przerwami ,przestaje gdy wezme ja na rączki i dam smoczek.

Marzena i miesięczka Julka.

zielony Dodane ponad rok temu,

Re: Jak masować twardy brzuszek?

Pamiętam jak dziś słowa położnej, która przyszła z wizytą do domu – “masować proszę zgodnie z ruchem wskazówek zegara”. Niezły masaż to gimnastyka na brzuchu …

pozdrawiam
Krzysiek
tatuś Dawidka (17-03-2003)

stenia72 Dodane ponad rok temu,

Re: Jak masować twardy brzuszek?

Ja małemu masowałam brzuszek, ale jakoś nie zwracałam uwagi w jakim kierunku robiłam. Częściej nóżkami naciskałam na brzuszek , to bardziej pomagało i mały się tak nie męczył.

Marzena i Przemcio (18.11.2002)

aniaaa Dodane ponad rok temu,

Re: Jak masować twardy brzuszek?

Przykładaj na brzuszek ciepłą pieluszkę lub skieruj ciepłe powietrze ze suszarki tylko z bezpiecznej odległosci – pomoze.

Aniaaa i Sebastianek 5 i 1/4 miecha!

justyna76 Dodane ponad rok temu,

Re: Jak masować twardy brzuszek?

Kilka dni temu wróciłam ze szpitala z moim synkiem, który już w szpitalku miał trudności z brzusiem. Tam pediatra pokazał mi masaż brzuszka. Musisz wyobrazić sobie, że w koło pępka jest pętla jelita i poczynając od poniżej pępka, zgodnie z ruchem wskazóek zegara próbujesz coś tak jakby przesunąć w tej pętli najpier do góry potem w prawo a na końcu w dół, poniżej pępuszka – jkabyś chciała coś wypchnąć z niego.. takim ruchem dociskowym i jednoczesnie przesuwnym…
jej… chyba trcohę namieszałam ale mam wrażenie, że całość jest zrozumiała?:)
pozdrawiam

Justyna i Remi (23.08.03)

Znasz odpowiedź na pytanie: Jak masować twardy brzuszek??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dla starających się
Tyłozgięcie
Czy tyłozgięcie może komplikować trochę chęć posiadania maleństwa? Słyszałam od gina że nie ale wolę się upewnić :-)
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Jak masować twardy brzuszek?
Czy ktoś może wie? Słyszałam wersję zgodnie z ruchem wskazówek zegara ale i w przeciwnym kierunku... Wydaje mi się, że w przeciwnym. I w którym miejscu masować? Niżej, wyżej? Moja
Czytaj dalej