Jak napisać wypowiedzenie?????

Kończy mi się urlop wychowawczy gdzieś za miesiąc.Dorabiałam sobie na ten czas urlopu wychowawczego na pół etatu w innym zakładzie (jest taka możliwosć za zgogą byłego pracodawcy) i… nie chcę już wracać do poprzedniej pracy tylko zostane tu gdzie pracowałam w czasie urlopu. Mam takie pytanko (ponoć muszę złożyć wypowiedzenie byłej pracodawczyni gdzieś z miesiąc wcześniej, czyli już ) jak to napisać, jak to mam załatwić?
Proszę, pilne.

10 odpowiedzi na pytanie: Jak napisać wypowiedzenie?????

nena75 Dodane ponad rok temu,

Re: Jak napisać wypowiedzenie?????

Nie wiem czy jest jakaś różnica w sformułowaniu wypowiedzenia na urlopie wychowawczym i będąc na etacie.
Standardowo brzmi to mniej więcej tak:
“Proszę o rozwiązanie za porozumieniem stron umowy o pracę zawartej między AB i CD z dniem (jeśli masz miesięczny okres wypowiedzenia to tu wpisujesz ostatni dzień przyszłego miesiąca licząc od daty kiedy składasz wypowiedzenie. Tzn. jeśli robisz to dziś to wpisujesz 30/04/06) z zachowaniem okresu wypowiedzenia.
I tyle…

Pozdrawiam

Wioletta i Tomek 2 latka i 3 miesiące

mk1 Dodane ponad rok temu,

Re: Jak napisać wypowiedzenie?????

Jeżeli rozwiązujesz umowę o pracę za porozumieniem stron to nie ma okresu wypowiedzenia piszesz że prosisz o rozwiązanie umowy o pracę z dniem tym a tym i umowa się kończy z tym właśnie dniem jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę. Jeśli się na to nie zgodzi to wypowiadasz umowę o pracę z zachowaniem okresu wypowiedzenia który Cie obowiązuje(w zależności od długości pracy u tego pracodawcy)pozdrawiam

Magda i Oleńka 20.10.2003

kotagus Dodane ponad rok temu,

Re: Jak napisać wypowiedzenie?????

A czy w ogóle można rozwiązać umowę o pracę na wychowawczym??

Ponoć nie, i to mnie wkurza – bo to znaczy, że po urlopie musze iść i odbębnic trzy miechy, bo nie sądzę, że rozstaniemy się za porozumieniem stron….

Mati 01.04 Marta 04.05

beatab Dodane ponad rok temu,

Re: Jak napisać wypowiedzenie?????

nie wiem, czy na wychowawczym można, ale na 90 % tak. może ciachola się wypowie. ona wie na 1000 %:-)
składa sie podanie skrócenie urlopu wychowawczego (z miesięcznym terminem) i następnie podanie o rozwiązanie umowy na mocy porozumienia stron (dla pracodawcy to korzystniejsze zazwyczaj, bo szybko pozbywa się pracownika, który na okresie wypowiedzenia i tak z reguły pracuje na mniejszych obrotach i z mniejszym zaangażowaniem)

Patryś 03.03.2003

kotagus Dodane ponad rok temu,

Re: Jak napisać wypowiedzenie?????

Raczej chodzi mi o sytuację, gdy wypowiedzenie trzymiesięczne biegnie PODCZAS wychowawczego czyli składam podanie na trzy miesiące przed końcem urlopu – wypowiedzenie (urlop) się konczy i jestem wolna i nawet nie widzę byłego pracodawcy.

Ale właśnie tak się (chyba) nie da….

Mati 01.04 Marta 04.05

reno Dodane ponad rok temu,

Re: Jak napisać wypowiedzenie?????

Da się da – pracownica może wypowiedzieć umowę w trakcie urlopu wychowawczego. Pamiętaj, że jeśli masz 3-miesięczny okres wypowiedzenia, zaczyna on bieg od pierwszego dnia miesiąca i kończy ostatniego – nie wiem jak to się ma do terminu upływu Twojego urlopu wych.

Nadia, 7.02.2004

kotagus Dodane ponad rok temu,

Re: Jak napisać wypowiedzenie?????

A jest na to jakiś przepis?

Bo w sumie tak mi powiedział facet z PIPu w rozmowie telefonicznej (takie porady prawne), ze wypowiedzieć pracy nie można będąc na urlopie wychowawczym (tak samo pracodawca nie może zwolnić), że trzeba być pracownikiem czynnym czy jakoś tak…
Ale może on nie douczony? W sumie nie za bardzo był przekonujący.

Mati 01.04 Marta 04.05

kotagus Dodane ponad rok temu,

Re: Jak napisać wypowiedzenie?????

A jeszcze takie rozwiązanie: wracam z urlopu do pracy, ale sytuacja jest deprymujaca. Postanawiam zmienić pracę, ale pracodawca ma w nosie moją prośbę o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Składam wypowiedzenie i piszę wniosek o trzymiesięczny urlop wychowawczy ( na czas wypowiedzenia) z zachowaniem terminu.
I co się dzieje/ Da się tak? Bo mnie się WYDAJE, że nie. Ale nie mam żadnych podparć fachowych w tym temacie.
W tej pracy niestety ktoś kto rezygnuje traktowany jest ktoś, kto pokąsał rękę, która go karmiła. Masakra….

Mati 01.04 Marta 04.05

reno Dodane ponad rok temu,

Re: Jak napisać wypowiedzenie?????

Przekleję Ci całą wypowiedź z Serwisu HR. To wynika z przepisów – ochronie podlega pracownica a nie pracodawca.

Pytanie
Pracownica zatrudniona na czas nieokreślony złożyła wniosek o udzielenie urlopu wychowawczego na okres 1 roku. W połowie tego urlopu wysłała do pracodawcy wypowiedzenie umowy o pracę.

Czy pracownica może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie urlopu wychowawczego? Czy jej urlop ulegnie ewentualnie skróceniu do końca wypowiedzenia? Czy pracodawca ma jakieś dodatkowe obowiązki w przypadku takiego rozwiązania umowy jeśli jest ono w ogóle możliwe?

Odpowiedź
odpowiedzi udzielono: 15 września 2005 r.

stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

Pracownica może wypowiedzieć umowę o pracę przebywając na urlopie wychowawczym.

Uzasadnienie
Szczególną ochronę przed rozwiązaniem oraz wypowiedzeniem stosunku pracy w trakcie korzystania przez pracownika z urlopu wychowawczego normuje art. 186 1 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94 z późn. zm.) – dalej k.p. Mianowicie pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie od dnia złożenia przez pracownika wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego do dnia zakończenia tego urlopu. Rozwiązanie przez pracodawcę umowy w tym czasie jest dopuszczalne tylko w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy, a także gdy zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika. Ta ochrona dotyczy tylko wypowiedzenia oraz rozwiązania umowy o pracę przez pracodawcę. Nie ma natomiast przeszkód do rozwiązania umowy za porozumieniem stron lub poprzez wypowiedzenie umowy o pracę ze strony pracownika.

Urlop wychowawczy zakończy się wraz z rozwiązaniem stosunku pracy, o ile pracownica nie zrezygnuje z tego urlopu w myśl art. 186 3 k.p., bowiem pracownik może zrezygnować z urlopu wychowawczego w każdym czasie – za zgodą pracodawcy oraz po uprzednim zawiadomieniu pracodawcy – najpóźniej na 30 dni przed terminem zamierzonego podjęcia pracy. Wówczas urlop wychowawczy zakończyłby się jeszcze przed rozwiązaniem stosunku pracy.

Jedną z najważniejszych kwestii odnoszących się do urlopu wychowawczego jest to, że okres urlopu wychowawczego, w dniu jego zakończenia, wlicza się do okresu zatrudnienia, od którego zależą uprawnienia pracownicze. Pracodawca ma obowiązek zamieścić informację o korzystaniu przez pracownika z urlopu wychowawczego w świadectwie pracy zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 15 maja 1996 r. w sprawie szczegółowej treści świadectwa pracy oraz sposobu i trybu jego wydawania i prostowania (Dz. U. Nr 60, poz. 282 z późn. zm.).

Możesz też zrobić tak jak napisałaś w drugim poście – ale po co. Wyślij wypowiedzenie pocztą, za potwierdzeniem odbioru i już. Jak potrzebujesz szczegółów co do dat, napisz, mogę Ci napisać co i kiedy trzeba wysłać.

Nadia, 7.02.2004

bis30 Dodane ponad rok temu,

Re: Jak napisać wypowiedzenie?????

Dziewczyny dzięki bardzo. Pozdrawiam

Znasz odpowiedź na pytanie: Jak napisać wypowiedzenie?????

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
Taniec z Gwiazdami 3 edycja
No i znowu się wciągnełam. Pierwszą edycję oglądałam po łepkach, drugą raczej słedziłam na bieżąco, a na trzecią czekałam z niecierpliwością.... Chyba obudziły się we mnie jakies niespełnione marzenia z
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
sinienie wokół noska?
zaobserwowałam u mojego synka kilkakrotnie( w ciągu 2 lat) lekkie zabarwienie na blady-siny kolor skóry wokół dolnej częsci noska i pod noskiem, nad górną wargą. Czy któraś mama może zaobserowałą
Czytaj dalej