jak nauczyć gryźć

Ewelinka kończy 10 m-cy dotychczas do rączki dawałam jej chrupki kukurydziane i dobrze gryzie i chętnie za chwille zacznę ciastka i chleb /ze względu na gluten/ ale to za mało chyba żeby się naucvzyła gryżć uwielbie jabłka ale gryzie za duże kawałki i raz omal się nie zakszkusiła. Czytam często że właśnie cząstki jabłek i marchewki trzeba dawać do rączki – jak jej dam za małe kawałeczki to nie może wziążć w paluszki albo jej z rączki wypada a z kolei ćwiartkę jabłka czy marchwi jak jej dam to się boję ze napakuje pełna buzię i może się udławić /co zresztą robi próbowałam taki paseczek jabłka to nie ugryzła kawałka tylko ile jej się zmieściło/ a niedługo pora już na coraz bardzei dorosłe obiadki i jak to będzie.
Podzielicie się swoimi doświadczeniami?

Elżbieta

3 odpowiedzi na pytanie: jak nauczyć gryźć

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Re: jak nauczyć gryźć

Ja dawałm takie słupki z ugotowanej marchewki – łatwe do wymamlania, a już nie papka.
Przy jabłuszku faktycznie trzeba było pilnować – trochę potrwało, zanim Asia doszła, że nie całą ćwiartkę na raz i że trzeba pogryźć. Na początek polecam dawać jabłko pokrojone jak frytki – łatwo chwycić, a nawet jak spakuje całe to nie jest tego tak dużo. Wybieraj na razie miękkie odmiany, albo możesz np. upiec jabłko w piekarniku i dać cząstkę takiego upieczonego – wtedy będzie miększe.
Powoli, cierpliwie, nauczy się.

Pozdrawiam,

skawana Dodane ponad rok temu,

Re: jak nauczyć gryźć

Jabłka nie są najlepsze do nauki gryzienia, to fakt. Ja dawałam Emilowi, wszystko co w miarę miękkie i rozpuszczalne w buzi. Też ma 10 miechów, i nie ma zęba ani pół a z gryzieniem radzi sobie całkiem spoko. ZÓŁty ser, biszkopty, chleb ciemny z masłem, jajecznica dobrze ścięta, kawałki gotowanych warzyw, ale aldente, nie tak na zupełnie miękko, gotowany kurak,banany,kiwi,no i czekoladki co pewnie część rodziców uważa za zbrodnie 🙂 a jeśli chodzi o jabłka to zgadzam się z koleżanką, że miękkie odmiany, takie co się rozpierzchają na taką kaszkę jabłkową, mogą się nadać. A tak naprawdę to jak posmakuje podkradania z dorosłych talerzy to pewnikiem migiem się nauczy gryźć 🙂 Powodzenia.

Anja

superbasiek Dodane ponad rok temu,

Re: jak nauczyć gryźć

mojemu Tymkowi pierwszy ząb wyszedł po skończeniu 9,5 miesiąca, ale wcześniej dawałam mu wafelki. które memlał i jak już miał zęby to nie miał problemu z zadużymi kawałkami, i jabła tylko że nie kawałki a trochę większe niż średnie, obrane ze skórki ale w całości, wtedy też je mamlał, a jak miał zęby to jak przy wafelkach, nie było problemu 🙂

cierpliwości, w końcu się nauczy 🙂

człowiek uśmiechnięty jest bogatszy o… uśmiech

Znasz odpowiedź na pytanie: jak nauczyć gryźć

Dodaj komentarz

Karmienie
czy mlako modyfikowane można gotować
no właśnie - bo ja już nie wiem na opakowaniu piszę że się nei gotuja ale często w przepisach i na forum spotykam np. że kasze mannę gotuje się na
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Przeziębienie ( chyba mega... )
Dziewczyny co brac jak sobie poradzic??? bo tak mnie boli gardło a do tego strasznie bolą mnie uszy buuuu.....
Czytaj dalej