jak obliczyć tydzień?

No tak. mam dwie kreseczki. Wyniki betahcg dopiero jutro wieczorem, lekarz w przyszłym tygodniu – a ja jestem ciekawa już teraz jak obliczyć wiek ciąży w moim przypadku? Niestety nie mogę się oprzeć na popularnym sposobie stosowanym przez lekarzy – na podstawie daty ostatniej miesiączki – bo miałam je bardzo nieregularne i o długości 50-70 dni. Ostatnią miałam 20 pazdziernika, ale to wcale nie znaczy ze mam ponadmiesieczna ciaze! Na szczescie znam date zaplodnienia, bo akurat mierzylam caly czas temperature – 20 listopada. Rzeczywisty tydzien ciazy jest oczywisty, ale chyba trzeba cos dodac zeby miec ten “standardowy”? Dwa tygodnie?
Iwcia

5 odpowiedzi na pytanie: jak obliczyć tydzień?

 1. Re: jak obliczyć tydzień?

  Rzeczywisty wiek ciazy znasz bo liczy sie go od zaplodnienia ale ten standardowy to jest wlasnie + 2 tygodnie.

  Aśka P.

  • Re: jak obliczyć tydzień?

   Dzieki wielkie! Czyli jestem prawdopobnie w standardowym czwartym tygodniu 🙂 A ile trwa ciąża w czasie rzecywistym i standardowym? Czy dobrze pamiętam że 38 i 40 tygodni?

   • Re: jak obliczyć tydzień?

    Cześć ! Ciąża trwa przeciętnie ok. 280 dni. Wejdż na stronę {to jest 2 strona na wyszukiwarce, zaraz pod dziecko-info.com } jest tam rewelacyjny kalkulator, który pomoże Ci ustalić datę porodu, nawet jeśli miałaś nieregularne okresy,a tym bardziej że znasz datę zapłodnienia ! Ja ustaliłam sobie, dzięki tej stronie wszystkie “ważne” daty, sprawdziły się > warto spróbować !!

    Rybka

    • Re: jak obliczyć tydzień?

     Ciaza za donoszona uwazana jest gdy urodzisz dziecko pomiedzy 37 a 42 tyg.

     Aśka P.

     • Re: jak obliczyć tydzień?

      Dzięki wielkie! Zaraz tam zajrzę…
      Pa
      Iwcia PL

      Znasz odpowiedź na pytanie: jak obliczyć tydzień?

      Dodaj komentarz

      Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
      Logo