jak obliczyć tydzień?

No tak. mam dwie kreseczki. Wyniki betahcg dopiero jutro wieczorem, lekarz w przyszłym tygodniu – a ja jestem ciekawa już teraz jak obliczyć wiek ciąży w moim przypadku? Niestety nie mogę się oprzeć na popularnym sposobie stosowanym przez lekarzy – na podstawie daty ostatniej miesiączki – bo miałam je bardzo nieregularne i o długości 50-70 dni. Ostatnią miałam 20 pazdziernika, ale to wcale nie znaczy ze mam ponadmiesieczna ciaze! Na szczescie znam date zaplodnienia, bo akurat mierzylam caly czas temperature – 20 listopada. Rzeczywisty tydzien ciazy jest oczywisty, ale chyba trzeba cos dodac zeby miec ten “standardowy”? Dwa tygodnie?
Iwcia

5 odpowiedzi na pytanie: jak obliczyć tydzień?

joannapluta Dodane ponad rok temu,

Re: jak obliczyć tydzień?

Rzeczywisty wiek ciazy znasz bo liczy sie go od zaplodnienia ale ten standardowy to jest wlasnie + 2 tygodnie.

Aśka P.

iwcia Dodane ponad rok temu,

Re: jak obliczyć tydzień?

Dzieki wielkie! Czyli jestem prawdopobnie w standardowym czwartym tygodniu :))) A ile trwa ciąża w czasie rzecywistym i standardowym? Czy dobrze pamiętam że 38 i 40 tygodni?

kajado Dodane ponad rok temu,

Re: jak obliczyć tydzień?

Cześć ! Ciąża trwa przeciętnie ok. 280 dni . Wejdż na stronę [Zobacz stronę] {to jest 2 strona na wyszukiwarce, zaraz pod dziecko-info.com } jest tam rewelacyjny kalkulator, który pomoże Ci ustalić datę porodu, nawet jeśli miałaś nieregularne okresy,a tym bardziej że znasz datę zapłodnienia ! Ja ustaliłam sobie, dzięki tej stronie wszystkie “ważne” daty, sprawdziły się > warto spróbować !!

Rybka

joannapluta Dodane ponad rok temu,

Re: jak obliczyć tydzień?

Ciaza za donoszona uwazana jest gdy urodzisz dziecko pomiedzy 37 a 42 tyg.

Aśka P.

iwcia Dodane ponad rok temu,

Re: jak obliczyć tydzień?

Dzięki wielkie! Zaraz tam zajrzę…
Pa
Iwcia PL

Znasz odpowiedź na pytanie: jak obliczyć tydzień??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Leczenie niepłodności
Mała całuje
Rozmawiałam z Małą. Jest po histero i laparo. Nie wie jeszcze co jej wycięli, jutro ma się dowiedzieć podczas obchodu. Ściska Was, ja zresztą tez, M.
Czytaj dalej
Adopcja
Moja mama "odeszła" kiedy byłam mała ....
Nigdy nie znałam swojej mamy, miałam 3 m-ce, kiedy zginęła. Tato ożenił się ponownie kiedy miałam 2 latka, a więc "zyskałam" macochę !Póżniej urodziła się Karolina, i od tamdj pory
Czytaj dalej