jak obserwować temperaturę?

No właśnie. Jakoś nie mogę nic wygooglać – tak, żeby było łopatą do głowy. Mozecie podać jakiś link albo wytłumaczyć jak krowie na miedzy? Jak powinna się kształtować temperatura w prawidłowym cyklu i jak to wygląda, jeśli zaszło się w ciążę. Wiem, ze to strasznie oklepany temat, ale jakoś nie mogę sama nic konkretnego znaleźć… Przepraszam, jeśli zawracam głowę. Pozdrawiam, Agata

8 odpowiedzi na pytanie: jak obserwować temperaturę?

agahh Dodane ponad rok temu,

Re: jak obserwować temperaturę?

kathrin78 Dodane ponad rok temu,

Re: jak obserwować temperaturę?

1. Mierzy się tym samym termometrem, o tej samej godzinie, po przynajmniej 3 godzinach snu przed wstaniem z łóżka, w tym samym miejscu (usta, pochwa, odbyt).
2. Pomiary zapisuje się na karcie obserwacji lub np. w FF, Ovusoft, Hormonal Forecaster.
3. Temperatury w pierwszej części cyklu (przed owulacją) są niższe niż w drugiej (po owulacji).
4. Owulację bardzo często poprzedza znaczny spadek temperatury.
5. Po owulacji temperatura utrzymuje się podwyższona przez ok. 12-16 dni. Mniej niż 10 dni może wskazywać na niedomogę leutalną. Podwyższona temperatura utrzymująca się pow. 21 dni po owulacji wskazuje prawie w 100% na ciążę. Nie ma różnicy w wartości temperatury poowulacyjnej ciążowej a nieciążowej – różnica występuje tylko w ilości dni utrzymywania się jej na poziomie podwyższonym.
6. Owulację stwierdza się dopiero w przypadku, gdy przez 3 dni utrzymuje się temperatura wyższa niż w trakcie poprzedzających je 6 dniu.
7. Temperatura spada tuż przed okresem lub już w jego trakcie.
Podsumowując:
Menstruacja – faza temperatur niższych (zmiennej długości) – owulacja – faza temperatur wyższych (u każdej kobiety stała: 12-16 dni) – i zaczynamy następny cykl.

[Zobacz stronę]

gosiaf Dodane ponad rok temu,

Re: jak obserwować temperaturę?

Kathrin, spojrz prosze na moj wykresik. Bo ja mam wlasnie problem z ovu, bo wg tego co napisalas w pkt.6 powinno mi zaznaczyc ovu 12dc bo potem mialam 3 wyzsze tempki, wczesniej nizsze, prawda?? Czy jakos ciezko kumata jestem i nie rozumie mechanizmu , buuu…

Gosia
[Zobacz stronę]

aggulka Dodane ponad rok temu,

Re: jak obserwować temperaturę?

Dzięki Ekspercie . Już wszystko jasne, przynajmniej w teorii. Pozdrawiam, Agata

kathrin78 Dodane ponad rok temu,

Re: jak obserwować temperaturę?

Teoretycznie tak, w sumie nie wiem, czemu nie zaznaczył. Być może pokierował się obecnością śluzu płodnego również po tym terminie – ale i dla mnie jest to zagadką. 🙁

[Zobacz stronę]

daria24 Dodane ponad rok temu,

Re: jak obserwować temperaturę?

Hej Kathin 😉
Czytalam Twoj post jak odpowiedzialas innej kolezance na temat mierzenia temperatury 😉 Tak dokladnie to zrobilas, ze zastanawiam sie czy jestes lekarka?? :-)))))))
Zastanawia mnie jedna rzecz: dlaczego sie mierzy temeperature w ustach, w pochwie i odbycie?? Nie mozna tylko w jednym tych miejsc??
I jeszcze jedno pytanie: czy wyniki tej tempetarury z tych trzech miejsc zapisuje sie na jednym wykresie?? Czy sa jakies specjalne tabelki??
Dzieki z gory za odpowiedz
Duza buźka
Daria

Daria

pzb Dodane ponad rok temu,

Re: jak obserwować temperaturę?

Daria, kochanie, miejsce jest oczywiście jedno – do wyboru spośród tych trzech – ale musi być to samo przez cały cykl, tak jak i ten sam musi być termometr – bo istotna jest dwufazowość temperatur, a nie ich bezwzględna wartość.
Powodzenia!

kathrin78 Dodane ponad rok temu,

Re: jak obserwować temperaturę?

Dario, tak jak napisała już PZB mierzy się w jednym z tych miejsc – ważne aby raz obranego miejsca trzymać się przez cały cykl. Większość dziewcząt mierzy zazwyczaj albo w ustach albo w pochwie. Co zaś do tabelek do wpisywania:
– można pobrać je z internetu,
– można zakupić już gotowe w aptece,
– można zapisywać w FF – program online,
– można zapisywać w programie Ovusoft, Hormonal Forecaster – obydwa są płatne. Ovusoft udostępnia trial 15 dniowy, aby program działał stale należy wpisać serial. .

[Zobacz stronę]

Znasz odpowiedź na pytanie: jak obserwować temperaturę??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dla starających się
Expertki od ff pilnie poszukiwane!!!
dziewczyny, juz dostaje fiola[img]/images/forum/icons/crazy.gif[/img], to ff mi tyle stresow przynosi buu.... Moj tempka jakas dziwna od dnia malpy pnie sie w gore[img]/images/forum/icons/crazy.gif[/img] . Cykle mam srednio 30 dniowe, a mojej ovu
Czytaj dalej
Dla starających się
jak długo
dziewczyny jak długo starałyście się o ciążę (te którym się udało). Na moja 1 ciąże czekałam 4 m-ce , na drugą 5. Obie straciłam. Teraz bedzie trzecia, tylko kiedy mi
Czytaj dalej