Forum: Karmienie

Jak odstawić dziecko od piersi?

Chciałabym odstawić od piersi moją 7-miesięczną córeczkę.Czy mam to zrobić od razu czy stopniowo?Obawiam się zastoju pokarmu,więc proszę o radę doświadczone mamy.

3 odpowiedzi na pytanie: Jak odstawić dziecko od piersi?

squawy Dodane ponad rok temu,

Re: Jak odstawić dziecko od piersi?

(podaję jeszcze raz swoje namiary do wysłanej przeze mnie wcześniej wiadomości)

luiza Dodane ponad rok temu,

Re: Jak odstawić dziecko od piersi?

Radzę stopniowo, bo inaczej będziesz miała nabrzmiałe i obolałe piersi. Ja zaczęłam od tego. że zaczęłam karmić jeden raz mniej i dalej poszło. Teraz karmię raz dziennie, albo wcale. Powodzenia.

Luiza

soila Dodane ponad rok temu,

Re: Jak odstawić dziecko od piersi?

Witaj.
Ja moją córkę karmiłam piersią rok. Odstawianie od piersi poszło nam dość prosto. Zaczęłam zastępywać pokarm naturalny mlekiem z butelki. Odbywało się to w ten sposób, że np jak karmilam ja z piersi 4 razy dziennie, to jeden posiłek zastępowałam mlekiem z butelki. Stopniowo zmniejszałam ilość karmień z piersi zastępując je mlekiem z butelki.. Moja córka bardzo szybko polubiła picie z butalki. Jedno jest pewne Twoje dziecko w wieku 7 miesięcy powinno pić mleko. Moja córka bardzo lubiła Bebiko. Teraz ma 4 latka i pije mleko nadal tylko, że pije mleko od krowy. Nie wyjdzie rano do przedszkola, jeśli nie wypije butelki mleka, a najchętniej kaszy mannej.
Pozdrawiam gorąco i życzę powodzenia.
Aneta

SOILA

Znasz odpowiedź na pytanie: Jak odstawić dziecko od piersi??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Leczenie niepłodności
czy hsg boli?
Dziś w Novum kazano mi zrobić badanie drożności jajowodów. Nie udały się 3 inseminacje, a wcześniej poroniłam 12 tyg. ciążę. Jestem załamana tym badaniem i w ogóle cał ą sytuacją.
Czytaj dalej
Karmienie
Karmienie
Czy ja musze karmic? Pewnie bede miala pokarm, ale ..po prostu nie chce! Wiem,ze wiekszosc z Was bedzie uwazac to za straszne, a mnie za wyrodna przyszla matke, ale prespektywa
Czytaj dalej