Forum: Karmienie

jak pobudzić laktację?

Od 2 tygodni piję herbatki laktacyjne, i Hippa i ostatnio z Herbapolu mlekopędną, ale i tak brakuje mi pokarmu na wieczorne karmienie synka. Staram się pic dużo płynów. A poza tym metoda częstego przystawiania malego do piersi u mnie się nie sprawdza, bo jak już sie kończy pokarm, to maly strasznie wierzga nogami i piszczy. Może znacie jakieś sposoby, żebym mogła sama karmić i w końcu zrezygnowała z dokarmiania? Czy spróbować odciągac mleko, czy to cokolwiek moze pomóc? A może odwiedzić poradnię laktacyjną?

Ela i Adaś 16.08.2003

3 odpowiedzi na pytanie: jak pobudzić laktację?

lea Dodane ponad rok temu,

Re: jak pobudzić laktację?

poradnie – nie zaszkodzi.. odciąganie – pomaga w wiekszosci przypadkow, gdy zawodzi cos innego.. i zalezalo bardzo i w koncu przeszlam na laktator, teraz mam znacznie wiecej mleka… dzieckossalo piers, lubilo to, ale chyba za mało efektywnie, z jdnej strony był głodny z drugiej duzo ssal – a i tak widzialam ze nie przyklada sie i ze mleka jest mniej… zaczelam odciagac i efekty spore byly juz po kilku dniach, a juz myslalam ze trace pokarm na amen

kura-domowa Dodane ponad rok temu,

Re: jak pobudzić laktację?

Przystawiaj do jednej piersi, a z drugiej w tym samym czasie ściągaj laktatorem… Efekty murowane już po 2-3 dniach. Sprawdzone!!!

Życzę wytrwałości, zdrowia i pozdrawiam gorąco!

Agnieszka zHelenąPrzyCycu

dorota27 Dodane ponad rok temu,

Re: jak pobudzić laktację?

sprobuj mleka sojowego…moje piersi pekalay po nim..lub tez piwo karmi… Nie probowalam ale ponoc tez dobre..
pozd

dorota i claudia / ur. 29 maja 2003/

Znasz odpowiedź na pytanie: jak pobudzić laktację?

Dodaj komentarz

Mam z dzieckiem taki problem
Niedotlenienie i kwas mlekowy:(
Czy ktos na forum orientuje sie jakie sa normy stezenia kwasu mlekowego we krwi u niemowlaka po porodzie z rozpoznaniem niedotlenienia okoloporodowego i jakie moga byc powiklania? Kamila(**)* i Adrianek (15.09.03)
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
egzamin na mamę?
Czyżbym go w końcu zdała? ;-) Wstyd sie przyznac, ale pierwszy raz bylam całkiem sama z dzieckiem od rana, sama musialam odciągac pokarm, odgrzewac, podawac, bawić Dziobla i jednoczesnie sprzątać
Czytaj dalej