Forum: Karmienie

jak podgrzewac słoiczki?

Na razie zbieram wiedzę i tak się zastanawiam, czy można podgrzać cały słoiczek jeżeli prawie na pewno nie zostanie w całości skonsumowany. Bo przeciez otwarty może być do następnego dnia. Reszta miałaby być podgrzana i zjedzona dnia następnego.
Jak Wy robicie?

Dorota i Kuba&Bartek (17.08.03)

7 odpowiedzi na pytanie: jak podgrzewac słoiczki?

kokunia Dodane ponad rok temu,

Re: jak podgrzewac słoiczki?

Ja jeżeli wiem, ze mój synek nie zje całego słoiczka podgrzewam tylko tę porcję, którą zje, a resztę chowam do lodówki.

dorocia Dodane ponad rok temu,

Re: jak podgrzewac słoiczki?

No tak, ale w czym podgrzewasz? Bo te wszystkie miseczki z melaminy dla dzieci nie mogą być używane w mikrofalówce. A miałam zamiar, aby kuchenki mikrofalowej uzywać do podgrzewania. A jesli nie mikrofala i podgrzewacz to co?

Dorota i Kuba&Bartek (17.08.03)

beatab Dodane ponad rok temu,

Re: jak podgrzewac słoiczki?

przekładasz część jedzenia do nowego słoiczka, wkładasz do garnuszka z wodą i już:-)))

a otwarty słoiczek oczywiście do lodówki trzeba włożyć.

Beata&Patryk(03.03.03) [Zobacz stronę]

karolka Dodane ponad rok temu,

Re: jak podgrzewac słoiczki?

Hej Dorotko!

My od tygodnia eksperymentujemy ze słoiczkami. Ja robię tak: za pierwszym razem użyłam małej butelki Aventu i przełożyłam, tam odrobine zupki i podgrzałam w podgrzewaczu. Potem zostawiłam sobie ten słoiczek, umyłam go i teraz do niego przekładam odpowiednią porcję i podgrzewam w podgrzewaczu. No a jak już zostaje porcja na raz to podgrzewam w oryginalnym słoiczku.

A kiedy zaczynacie smakować nowe rzeczy?

Pozdrawiam cieplutko!

lea Dodane ponad rok temu,

Re: jak podgrzewac słoiczki?

Nie mam mikrofali, ale chyba na jedno wyjdzie – uzywam butelek Aventu lub pustych sloiczkow, do ktorych przekladam. Ja w ogole gotuje sama, wekuje w duze sloiki – ktore starczaja m/w na dwa razy, wiec nie podgrzewam w sloiczku, w ktorym bylo przechowywane.

dorocia Dodane ponad rok temu,

Re: jak podgrzewac słoiczki?

Dokładnie na taką samą metodę wpadłam zaraz po napisaniu mojego postu.
Zgodnie z zaleceniem pediatry mamy zacząć od połowy 6-ego miesiąca czyli za 2 tygodnie. Ale jeszcze sie upewnię czy aby nie powinnam troche opóźnić z uwagi na wczesniactwo.
Jak Izie smakują nowości?

Dorota i Kuba&Bartek (17.08.03)

karolka Dodane ponad rok temu,

Re: jak podgrzewac słoiczki?

Jabłuszko – mniamuśna!
Zupka jarzynowa – też była mniamuśna, ale potem była jakaś wysypka, chociaż nie jestem pewna czy to nie było kontaktowe od ubranka – od pewnego czasu welur jest w kręgu podejrzanych, ale nigdy nie jestem pewna czy to on jest winien czy jakies jedzonko…
Dynia – fuj! Otwierała dziobka na widok łyżeczki, przyjmowała do buzi, a potem skrzętnie wypluwając oczyszczała sobie buźkę żeby przypadkiem ani trochę dyni w niej nie zostało;-)

Jutro bedziemy wreszcie próbowac z marchewką – wstrzymywałam się z marchewką, bo ją właśnie podejrzewałam o uczulanie, ale w końcu trzeba to sprawdzić namacalnie.

!

Znasz odpowiedź na pytanie: jak podgrzewac słoiczki?

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
USG u specjalisty bardzo niemiłe
Właśnie wróciłam z pierwszego USG same wiecie jakie to cudowne widzieć małego człowieka (13 tydzień) kiedy macha nóżkami i rączkami a lekarz wam mówi że wszystko jest w porządku zdrowe ma
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
karmić czy nie w czasie ciąży??
Mam pytanie po wspominanej wizycie lekarka zakazała karmić.zdania są podzielone a ja chce karmić buuuuu maleństwo też ma 1rok i 7 mies... Ale co z nie narodzonym czy jest zagrożone
Czytaj dalej