Jak postępować wobec żony ktora jest niedojrzała emocjonalnie

Witajcie,

pisałem tutaj już kiedys o kryzysie małżeńskim (w wątku “znienawidziła mnie żona”) od tamtego czasu sporo zrozumiałem. Pojąłem mianowicie, że mam do czynienia z osobą niedojrzałą emocjonalnie, kimś kto nie posługuje sie jakimś systemem wartosci lecz manipuluje rzeczywistoscią, z kimś kto odrzuca niemal wszystkie konstruktywne poropozycje kompromisu, gra na konflikcie ktory stale podsyca i wznieca

Żona złożyła pozew rozwodwoy, utrudnia mi kontakty z dzieckiem.

Może dalej podam przykłady takiej postawy.

Chcialbym dowiedzieć się jak postępować z osobą niedojrzałą, co robić by uwrażliwić ją na pewne sprawy, pomóc jej dojrzeć.

pozdrawiam,
Baribal

Strona 2 odpowiedzi na pytanie: Jak postępować wobec żony ktora jest niedojrzała emocjonalnie

 1. Zamieszczone przez HalinaSuperdziewczyna
  Sugeruje ponownie dokladnie przyjrzec sie sobie.
  Nie doszukiwac sie lękow, czy innych usprawiedliwien.
  Dziecko wrocilo w kiepskim stanieemocjonalnym. Jako matka tez nie pozwolilabym tego powtorzyc i tym samym mocno zastanowilabym sie nad spotkamiami sam na sam z ojcem.

  I ja tak uważam.
  Dzieciak był ewidentnie roztrzęsiony w momencie powrotu do domu (jaka manipulacja? przecież to fakt!) i wcale nie jest pewne czy roztrzęsiony bo wraca do mamy, czy dlatego, że wraca od Ciebie, czy też wyprowadziło go z równowagi coś jeszcze innego (co może być równie dobrze twoją sprawką).
  Po takiej akcji ja też bym się starała dziecko chronić przed takimi przeżyciami. Nigdy nie można być pewnym, co dzieciaka spotkało i co tak bardzo przeżywa. Imo twoja żona zachowuje się rozsądnie, przede wszystkim stara się chronić dziecko, które sobie z pobytem z Tobą z jakiegoś powodu nie poradziło.
  Każdy medal ma dwie strony. A poczucie bezpieczeństwa niekoniecznie zasadza się na regularnych spotkaniach z tatą. Ba, czasem warto dziecko odizolować, wybrać mniejsze zło.
  Tego z wizytą u znajomych nie łapię – chcesz się spotykać z dzieckiem czy ze znajomymi?
  W galerii chociaż pogadasz z dzieciakiem… jeśłi ona tych ludzi nie lubi, a dziecko będzie sie bawić z innymi dziećmi, to po kiego grzyba tam ma iść?
  No i jedna rzecz mnie zastanawia – to, że nie próbujesz nawet zrozumieć pobudek żony.
  Umiem sobie wyobrazić, dlaczego może nie chcieć terapii.
  Być może nie ma ochoty słuchać twoich mocno jednostronnych opowieści o tym, jaka ona jest straszna, podczas gdy ty taki idealny…

  • halinasuperdziewczyna Dodane ponad rok temu,

   Umknelo mi chyba. Ile lat ma Wasz synek?

   • Doskonale Cie rozumien, znam sytuacje o jakich piszesz z wlasnej rodziny niestety. Na szczescie u nas jest tak, ze ojciec wywalczyl prawo do opieki nad synem naprzemiennie z byla zona (tydzien u niego tydzien u niej). Badanie RODK wykazało niedojrzałośc matki, głęboką więź emocjonalną ojca z dzieckiem, ale matce dziecka nie zabiorą jeśli nie jest alkoholiczka czy narkomanką…. Zbieraj dowody, nagrywaj rozmowy telefoniczne, drukuj smsy, rozmowy przez skyp’e, nie wiem – wszystko co moze byc potrzebne w sądzie. Nigdy nie manipuluj dzieckiem, bo to i tak wyjdzie na jaw. Musisz miec jasne dowody, bo historyjki każdy może sobie wymyslac jakie chce….
    Walcz i się nie poddawaj! Powodzenia życzę.

    • Zamieszczone przez kurczak
     Ciężkie to co piszesz…

     I chyba “rżnęłabym głupa” typu: żona nie chce puścić małego na święta, to piszę kilka (dziesiąt) sms-ów typu: “bardzo chciałbym, żebyś jednak zgodziła się, żebym mógł odwiedzić syna 25 grudnia. Mogłabyś to jeszcze przemyśleć? ”
     Tylko wszystko szalenie uprzejme 😉

     Dobrze byłoby mieć na piśmie jej propozycje spotkań na klatce…

     o to to to….

     tzn podpisuję się

     • Zamieszczone przez raz_dwa
      Doskonale Cie rozumien, znam sytuacje o jakich piszesz z wlasnej rodziny niestety. Na szczescie u nas jest tak, ze ojciec wywalczyl prawo do opieki nad synem naprzemiennie z byla zona (tydzien u niego tydzien u niej). Badanie RODK wykazało niedojrzałośc matki, głęboką więź emocjonalną ojca z dzieckiem, ale matce dziecka nie zabiorą jeśli nie jest alkoholiczka czy narkomanką…. Zbieraj dowody, nagrywaj rozmowy telefoniczne, drukuj smsy, rozmowy przez skyp’e, nie wiem – wszystko co moze byc potrzebne w sądzie. Nigdy nie manipuluj dzieckiem, bo to i tak wyjdzie na jaw. Musisz miec jasne dowody, bo historyjki każdy może sobie wymyslac jakie chce….
      Walcz i się nie poddawaj! Powodzenia życzę.

      Na początku bardzo dziękuję Kurczakowi 🙂 czuję zrozumienie i wsparcie które w tej sytuacji dodaje mi sił.
      Dziękuję takze Tobie “raz_dwa”.
      Co do żony, ona jest wg mnie a) niedojrzała emocjonalnie, oraz b) manipuluje i gra moimi kontaktami z synkiem, c)ogranicza je i nie rozumie ich wagi i uczuć synka o mnie.
      Jednak w moim przekonaniu wyjąwszy te trzy ważne ale nie jedyne elementy wychowawcze dobrze opiekuje sie dzieckiem, umie z synkiem się bawić, rysować i w tym zakresie dojrzłosci jaki posiada i rozumie stara sie być jak najlepszą matką.

      Mam nadzieję że w sąd da mi możliwość weekendowych spotkań z synkiem, zabrania go na wakacje itp.
      Zawsze też zapraszam żonę na takie wyjazdy.
      Wolałbym sto razy bardziej by to żona dostrzegła wagę spotkań dziecka z ojcem niż by sąd musiał mi to gwarantować.
      Jednak na razie oczy się jej nie otwierają, mam jednak nieśmiałą nadzieję że to przyjdzie.
      Dziękuję jeszcze raz tym którzy podali mi swój punkt widzenia, udzieli wsparcia i podpowiedzieli jak postępować.
      B.

      Znasz odpowiedź na pytanie: Jak postępować wobec żony ktora jest niedojrzała emocjonalnie

      Dodaj komentarz

      Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
      Logo