Jak powinna wyglądać pierwsza wizyta u specjalisty.

Witam moja Maja od listopada choruje kaszel sie nie kończy katar raz silniejszy raz słabszy chce wybrać sie z Nią do alergologa.
Jak pierwsza wizyta powinna wyglądać, pytam bo syn również często chorował i poszłam z Nim do poradni chorób płuc i lekarz bez żadnych badań przepisał od razu liste dość silnych leków ponieważ z wywiadu stwierdził, że to astma.

4 odpowiedzi na pytanie: Jak powinna wyglądać pierwsza wizyta u specjalisty.

klucha Dodane ponad rok temu,

tak naprawdę zależy od lekarza
tak w skrócie, z moich doświadczeń
1. przede wszystkim wysłuchac rodziców co mają do powiedzenia, co zaobserwowali, jak do tej pory dziecko było leczone i jaka była odpowiedź na wdrożone leczenie, od jakiego czasu wystepują objawy, czy się nasilają, czy słabną, w jakich sytuacjach,
jeżeli stan chorego jest kiepski owszem przepisze leki, czy mocne czy słabe zalezy jak już pisałam od stanu.
2. dać skierowanie na badania
3. ustalić date wizyty kontrolnej i znów wysłuchać rodziców czy była poprawa, jak była odpowiedź na wdrożone leczenie

ps. z ciekawoci czy syn cały czas jest na lekach dla astmatyków?

nick4 Dodane ponad rok temu,

dobre – kolor cielecy to chyba standardowy w rajtach 🙂

izabel-la1986 Dodane ponad rok temu,

Nie syn nie ma astmy jego przewlekłe chorowanie winikało z przerośniętego 3 migdałe ( tak powiedział mi laryngolog) dlatego pytam o badania bo jak udam sie z młodszą do lekarza to nie wiem czy domagać sie badań czy jak lekarz przepisze leki to podawać. Ide dzisiaj do rodzinnego niech nas pokieruje do jakiegoś specjalisty.

lilavati Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez izabel-la1986:Nie syn nie ma astmy jego przewlekłe chorowanie winikało z przerośniętego 3 migdałe ( tak powiedział mi laryngolog) dlatego pytam o badania bo jak udam sie z młodszą do lekarza to nie wiem czy domagać sie badań czy jak lekarz przepisze leki to podawać. Ide dzisiaj do rodzinnego niech nas pokieruje do jakiegoś specjalisty.

wiesz co leki tak czy siak trzeba wziac by z zaostrzenia dziecko wyciągnąć bo w takim stanie badania nie do końca mają sens.
W kwestii alergologicznej taj jak Kluska napisała bezcenny wywiad.
Długo utrzymujący się katar/kaszel wymaga konsultacji nie tylko alergicznej ale i laryngologicznej, immunologicznej, gastrologicznej, czasami parazytologicznej…powodów naprawde może być wiele. Dokładnie zebrany wywiad pozwoli sensowna kolejność działania opracować.

Znasz odpowiedź na pytanie: Jak powinna wyglądać pierwsza wizyta u specjalisty.

Dodaj komentarz

Leczenie niepłodności
praca doktorska - badanie zjawiska niepłodności
Nie wiem, jak zacząć, więc może od początku Nazywam się Katarzyna Walentynowicz-Moryl - jestem doktorantką w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właśnie pracuje nad swoją pracą doktorską. Jak możecie się
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
WAŻNE dla mam opłacających KRUS ... zmienily się przepisy !!!
Sprawa jak dla mnie w ogóle nie nagłośniona a ja sama przypadkiem się o tym dowiedzialam od koleżanki która dowiedziała się o tym u fryzjera a ten przepis wszedł 1
Czytaj dalej