Jak powstrzymać katar na samym poczatku?

Mamy kochane!
Jakie macie skuteczne sposoby na powstrzymanie/zahamowanie kataru u dziecka w pierwszym dniu, gdy się pojawi? Żeby zniknął a nie rozwinął się.
Jakieś domowe sposoby czy raczej krople?

10 odpowiedzi na pytanie: Jak powstrzymać katar na samym poczatku?

rdza Dodane ponad rok temu,

wg mnie jak już się pojawi to “po ptokach”, czyli czekamy 7 dni aż się wyczerpie. My zawsze reagujemy jak dziecko kicha i wtedy od razu do ciepła (grubsze ubranie, albo kąpiel i łóżko – wygrzewanie) i duża dawka wit. C + picia – zazwyczaj pomaga, niestety jak przynosi z przedszkola to już “po ptokach”. Warto zapytać czy nie czuje ucisku w gardle biorąc duży wdech – udało nam się tak parę raz powstrzymać rozwój infekcji, dając wcześniej syrop (dzieci zazwyczaj różnie reagują na różne, dlatego radzę indywidualnie “testować” i podpytać lekarza)

baska83 Dodane ponad rok temu,

inhalacje solą fizjologiczną?

aliraza159 Dodane ponad rok temu,

mój ok 2 r ż na dwuosobową sofę. fajne rozwiązanie jak w nocy sie budził to nie musiałam przy nim stac tylko kładłam się obok i zasypialiśmy,albo jak był chory i gorączkował to wolałam spać z nim i mieć na niego oko….. lepsze to niż jedynka bo więcej miejsca.
teraz ma 10 lat i nadal na sofie śpi i ma dużo miejsca.

maya11 Dodane ponad rok temu,

Z wagą jest w sumie ok. 9100 co daje jej 25 centyl. Problem tkwi w tym, że mam już dość zabawiania dziecka by cokolwiek raczyła wziąć do buzi, bo u niej sam widok jedzenia wywołuje płacz. Teraz upały to fakt, ale problem jest już od dawna (odkąd tylko zaczęliśmy rozszerzać dietę), tylko teraz ja już wymiękłam.

saszestw Dodane ponad rok temu,

Inhalacje. W przypadku mojej córki, świetnie się to sprawdza i daje jej ukojenie. Jest taka maść – depumol bodajże. Oprócz inhalacji smaruję jej plecki i klatkę na noc i ciepło ubieram.

irenka29 Dodane ponad rok temu,

Leczony katar trwa tydzień a nie leczony siedem dni. Chyba raczej nie da się już powstrzymać kataru jak się zaczął.

amanda01 Dodane ponad rok temu,

Inhalacje mogą pomóc (gorąca woda + sól morska), łatwy sposób i naturalny a może pomóc

miksio104 Dodane ponad rok temu,

Mogę polecić aerozol który sama czasem stosuje aquamer można go już podawać nawet niemowlętom i dzieciom w przypadku kataru infekcji stanach zapalnych zatok i do codziennej higieny nosa a nawet w alergicznych nieżytach nosa które się u mnie akurat czasem pojawiają i na to go stosuję.

miksio104 Dodane ponad rok temu,

Mogę polecić aerozol który sama czasem stosuje aquamer można go już podawać nawet niemowlętom i dzieciom w przypadku kataru infekcji stanach zapalnych zatok i do codziennej higieny nosa a nawet w alergicznych nieżytach nosa które się u mnie akurat czasem pojawiają i na to go stosuję.

haniab Dodane ponad rok temu,

Ja również stosuję aquamer ale opcję z aloesem. Sól morska faktycznie dobrze sobie radzi z takimi objawami a aloes łagodzi podrażnienia.

Znasz odpowiedź na pytanie: Jak powstrzymać katar na samym poczatku?

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
Podjazd czy winda dla mamy z dzieckiem? Co lepsze, wygodniejsze?
Witam. Mamy zgryz we wspólnocie mieszkaniowej, którą zarządzam Bardzo trudno przychodzi zdecydować czy lepsza będzie winda czy podjazd dla matek z dziećmi i niepełnosprawnych. Windę możemy zrobić tylko o szerokości 90 cm, przy
Czytaj dalej
Dla starających się
pytanie o testy owulacyjny
hej, w tym cyklu robiłam testy owulacyjne i mimo, że owulacja na usg była, to testy wychodziły negatywne, w sensie, że krecha testowa była słabsza od kontrolnej, teraz mam 2
Czytaj dalej