Jak poznać że jajowody są niedrożne po zabiegu?

Czy któraś z was miała niedrożne jajowody po łyżeczkowaniu? Jakie są tego objawy, jeśli wogóle są ? Czy można to wykryć przez USG i jakie są tego konsekwencje? No i oczywiście jak to się leczy?
Pozdrawiam!
Magda

1 odpowiedzi na pytanie: Jak poznać że jajowody są niedrożne po zabiegu?

Dodane ponad rok temu,

Re: Jak poznać że jajowody są niedrożne po zabiegu?

2 lata temu miałam poronienie okołookresowe. Po 2 tygodniach stan zapalny układu moczowego. Po miesiącu zaczęłam starac sie znowu. Chodziłam na badanie, usg i prze rok nic. W czerwcu zeszłego roku lekarz zaproponował sprawdzenie droznosci jajowodow. I podczas wpuszczania kontrastu, bolało okropnie. Potem , po zabiegu powiedział, ze mam obustronną niedrożnosc. Przepisał czopki na rozpulchnienie…butapirazol i cos jeszcze. Brałam przez 3 tygodnie. Pozniej jezdziłam na borowiny( 10 zabiegow) w Krynicy( mam 30 minut drogi). Lezysz w błocie gorącym przez 20 minut.Po zabiegach znowu te same czopki. Tak to trwało od czerwca do pazdziernika. Pozniej okazało sie, ze hormony ni siadły….dietka itp, ( brak owulacji) i w grudniu, kiedy sie wszystko unormowało zaszłam w ciąże.Prawdopodobnie już po borowinach udrozniło mi sie wszysto, ale w ciąże nie zachodziłam, bo hormony siadły.
W styczniu miałam miec kolejny raz udraznianie, wczesniej kazał mi moczyc pupe w soli iwonijskiej, czy cos takiego.Ale zaszłam, wiec zabieg odwołano. Lekarz kazał sie cieszyć, bo tylko 30% z niedroznoscia wraca do normy.Jesli dalej bym miała niedrozne, laparoskopia by mnie czekała, ale juz raczej nie dawał szans. Ciąża poszła….puste jajo płodowe, ale dał mi znowu butapirazol w czopkach , bo na 90% niedroznosc moze byc znowu. Ja jak tylko skonczyłam te czopki zabrałam sie do staran, bo nie chce czekac na kolejne borowiny……To jest moj 3 cykl, i w lany poniedziałek zobacze, czy szczesliwy,Moze jednak być już za pozno. Aha brałam te drugie czopki na stan zapalny, one rozpuszczają zrosty i strupy po zabiegu.

Znasz odpowiedź na pytanie: Jak poznać że jajowody są niedrożne po zabiegu??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
O kapturkach na brodawki...
Dziewczyny, czy któras karmiła swoją pocieche przez kapturki? Ja w szpitalu miałam brodawki bardzo pogryzione (i do tego jeszcze płaskie), połozne poradziły, bym zakupila takie silikonowe kapturki z AVENTU. Kacperek
Czytaj dalej
Dla starających się
Stracona sznasa...
Niestety straciłam szansę na dzidzię w tym cyklu...Dziś 17 dc, udało mi się męża ściągnąć wreszcie z jego ukochanego warsztatu, żeby zajął się wreszcie mną...Jak usypałam Zuzię to zasnęłam, mąż
Czytaj dalej