Jak się gotuje zupki dla malucha

Co powinna zawierać taka pierwsza zupka, czy można ją doprawić i czy miksujecie ją. Napiszcie jak wy to robicie bo muszę zacząc gotować?
Sabka

4 odpowiedzi na pytanie: Jak się gotuje zupki dla malucha

ika-76 Dodane ponad rok temu,

Re: Jak się gotuje zupki dla malucha

U nas zaczęlo się od gotowanej marchewki (wrzuca się obrane i pokrojone warzywa na wrzątek albo wrzątkiem zalewa – wtedy zachowują wiecej wartościowych składników), potem sukcesuwanie dodawałam ziemniaka, oliwe z oliwek pietruszkę selera, kleik kukurydziany, ryzowy.. itd…
Wszystko miksuję tak aby miało gładką konsystencję. Doprawiac nie muszę Mała wcina bez przypraw więc zdrowiej 🙂
Jej ulubiona zupka to: marchewka ziemniaczek kawałeczek selera lub pietruszki i jabłko, łyżeczka kleiku ryżówego i oliwy z oliwek.

majab Dodane ponad rok temu,

Re: Jak się gotuje zupki dla malucha

Wejdź na stronę: [Zobacz stronę]
znajdziesz tam książkę kucharską dla najmłodszych.

Iwona i Majka (07.05.02)

pluto Dodane ponad rok temu,

Re: Jak się gotuje zupki dla malucha

Zacznij od marchewki, potem dodaj ziemnieaczka i mięsko…(jak dzidziuś jest już w odpowiednim wieku)….u nas na razie to wystarcza….czasami dodaję kleik…pietruszka u nas odpada, bo Karol po niej wrzeszczy….

renia Dodane ponad rok temu,

Re: Jak się gotuje zupki dla malucha

Moja zupka: Gotuje troche mrozonek(brokuly, kalafior, marchewka), dodaje ziemniaki, to wszystko ugniatam, kroje drobniutko kawalek kurczaka i wszystko razem mieszam. Dodaje troche wegety. Tylko zaczelam gotowac zupki (czasami) dla malucha, jak miala roczek. Poczatkowo dawalam zupki ze sloiczka.

Renia

Znasz odpowiedź na pytanie: Jak się gotuje zupki dla malucha

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
depresja poporodowa
Chyba mnie dpadła a myślałam, że to tylko przy pierwszym dziecku może się przytrafić. Już miałam odchowanego malucha i znowu się wpakowałam w kolki, pieluchy i nieprzespane noce.
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
figura mamy
Od porodu minęło 3,5 miesiąca a ja wciąż mam duży brzuszek. Ćwiczę brzuszki, ale to nie pomaga i już zaczynam się martwić. Kiedy wy odzyskałyście dawną figurę i jakim sposobem. POMÓŻCIE!!! Ewa
Czytaj dalej