Jak się objawia trzydniówka?

Moja Ola dostała dziś temperatury ponad 39 stopni, wczoraj pociągała nosem, ale dziś już nie ma kataru. Poszłam z nią do lekarza i on stwierdził, że to może być trzydniówka, tym bardziej, że jeszcze jej nie miała. Boję się takiej wysokiej gorączki, czy już teraz podać Paracetamol? Jak u Waszych dzieci objawiała się trzydniówka? A może to wychodzi jej po prostu piątka? Przy czwórkach też mi gorączkowała. Ale nic nie czuję w dziąsełkach….

Ewa,Ola 31.07.03 i Maciuś 14.12.04

2 odpowiedzi na pytanie: Jak się objawia trzydniówka?

justborn Dodane ponad rok temu,

Re: Jak się objawia trzydniówka?

paracetamol możesz podawać kiedy temeratura przekroczy 38 stopni. trzydniówka zazwyczaj objawia się trzydniową gorączką, po której następuje wysypka podobna do tej przy różyczce (czerwone plamki, raczej płaskie, pojawiające się najpierw na głowie, potem schodzące w dół ciała). wysypka nie swędzi, a zaraz po jej pojawieniu się temperatura spada. Jeśli mała zacznie tracić przytomność z gorączki lub będzie przelewała się przez ręce zrób jej kąpiel w wodzie o temp. około 37 stopni lub zimne kompresy na nadgarstki i kostki u nóg. wysypki niczym nie smaruj. możesz jej nie kąpać kiedy będzie miała wysypkę, bo woda i detergenty nieco zaogniają jej stan.

szybkiego powrotu do zdrowia!

maz-lunei Dodane ponad rok temu,

Re: Jak się objawia trzydniówka?

U Weroniki trzydniówka przebiegała dokładnie jak opisała justborn. A jeżeli chodzi o temperaturę, to nie przejmuj się za bardzo – dzieci mają wysoką tolerancję na podwyższoną temperaturę. Paracetamol podawaliśmy co 6 godz., żeby Weronika mogła trochę odpocząć.

Pozdrawiam

Mąż Lunei (męski punkt widzenia) Tata Weroniki (24.09.2003)

Znasz odpowiedź na pytanie: Jak się objawia trzydniówka?

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
wymiary/rozmiary styczniówek :)
Stycznioweczki, jak tam wasze figurki? Mocno sie zmienily? Duzo przytylyscie? Jak narazie to jest mnie o prawie 8 kg wiecej (waga poczatkowa 51 kg), w biuscie 92, w "pasie" tzn na
Czytaj dalej
Karmienie
6-tyg kreci sie przy piersi
Witam Mamy Moj 6-tyg. synek czesto kreci sie przy ssaniu piersi, wypuszcza piers i za chwile znow ja lapie. Kreci glowka i ciagnie sutek, za chwile po wypluciu znowu szuka i
Czytaj dalej