jak smarować?

jak smarujecie pupki swoim dzieciaczkom? ja uzywam sudocremu i smaruje w zasadzie tylko sam odbyt i jego okolice, ale spotkalam sie tez z tym, ze mamy smaruja pachwinki, posladki…pamietam, ze w szpitalu polozne zwracaly uwage aby nie smarować pachwin….mam na mysli smarowanie profilaktyczne….jesli nie ma zadnych odparzeń… Aha i czy przy kazdej zmianie pieluszki smarujecie?

3 odpowiedzi na pytanie: jak smarować?

Dodane ponad rok temu,

Re: jak smarować?

smaruję tylko okolice odbytu sudocremem (zazwyczaj przy każdej zmianie pieluszki, ale jak nie mam pod ręką kremu to tragedii z tego nie robię)
na noc smaruję pachwinki i pod paszkami oliwką

[i]Ewa i Krzyś (7,5 mies.)

wasia Dodane ponad rok temu,

Re: jak smarować?

Ja też używam sudocremu, smaruję Oli pupcię całą i czsem pachwinki. Nie za każdym razem, ale jak jest upał i ona się poci to wszędzie tam gdzie uciska pieluszka, no i po każdej kupce i po kąpieli na noc.

Asia i Ola (ur. 5.02.2003r.)

lea Dodane ponad rok temu,

Re: jak smarować?

O rany… to ja jestem jakaś… niesmarująca… niczym medycznym niesmaruję profilaktycznie i miewamy sie bardzo dobrze (nie licze oliwki rzecz jasna i chusteczek do pupy)
pod pachami próbowalam smarować kiedy było odparzenie po urodzeniu, smarowałam, bo tak mi kazano, a problem sie skonczy kiedy przestałam smarowac, bo tak nakazywał mi rozum (smarowałam 3 masciami na zmiane, pomogła zwykła zasypka)
sporadycznie uzywam sudokremu na pupkowe zaczerwienienia

Znasz odpowiedź na pytanie: jak smarować?

Dodaj komentarz

Dla starających się
dzień dobry wszystkim:)
Dzień dobry Wszystkim, Zerkam na to forum już od jakiegoś czasu (gdzieś od kwietnia) i chyba najwyższa pora przestać być biernym czytaczem. Tym bardziej, że moje plany szybkiego posiadania drugiego dziecka
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Płacz
Co to takiego? - pomóżcie! Sebastianek usypiał zawsze przy cycusiu (wtedy na to narzekałam, dzis chciałabym zeby te czasy wróciły :))- ogólnie z jego spaniem nie było nigdy problemów. Od trzech
Czytaj dalej