Jak to jest z tym słońcem?

Zawsze uwazałam, że dziecko nalezy osłaniać przed słońcem, bo generalnie nie jest zdrowe dla skóry, sama boję się mocno opalać, jako dziecko spaliłam się nad morzem i gdy opalenizna ze mnie oblazła pozostało mi na pamiątkę wiele pieprzyków, mam jasną karnację, ze skłonnościami do przebarwień. Oczywiście teraz własną córeczkę osłaniam w wózku budką, czapeczką itp., ale wczoraj na spacerze spotkałam znajomego, i to w dodatku lekarza, co prawda chirurga, ale lekarza i on na widok Alisi w przytulnym cieniu pod budką powiedział, a co ty tak osłaniasz to dziecko, niech skorzysta z naturalnej witaminy D, zawsze to lepsze od kropelek. Bardzo mnie to zaskoczyło, czyzbym źle robiła? Dodam, że maluję buźkę Alisi kremem nivea z opisem na każdą pogodę, a więc na słońce też, ale czy taki krem ochroni dziecko przed negatywnymi skutkami promieni słonecznych? Dostaje codziennie 2 krople witaminy D3.

Ania i Alicja (1.05.2004)

6 odpowiedzi na pytanie: Jak to jest z tym słońcem?

monikaapj Dodane ponad rok temu,

Re: Jak to jest z tym słońcem?

ten krem na każdą pogodę nie ma chyba zbyt wysokiego filtra, a może i wcale nie ma, więc aktualnie radziłabym Ci kupić jakiś krem z filtrem, minimum 15.
A że ” w słoneczku” jest naturalna D3 to inna sprawa, ale zdania są podzielone, czy na lato odstawiać kropelki czy nie, nam kazano nie odstawiać.
No i Basia się opala z polecenia alergologa, bardzo jej to leczy atopową skórę. Rzecz jasna nie lata po słońcu non stop, po prostu nie kryjemy sią maniakalnie przed słońcem

Monika i Basia (22.09)

aborka Dodane ponad rok temu,

Re: Jak to jest z tym słońcem?

mi si ewydaje ze nia ma racji. bo nawet w cieniu w słoneczny dzien jest jasno czyli promienie słoneczne dochodzą. i tak ilosc w zupełnosci wystarczy. wcale nie trzeba na pełne słonce dziecka wystawiac. a szczególnie malucha do roku. wazne jest tylko zeby dziecko miało odslonietą skóre – rączki, nózki. nawet posmarowaną kremem. bo to w skórze sie tworzy witamina. a ja w lecie przestałam podawac (zalecenie lekarza)

Ania, Grześ i Bartuś 13.12.2003

nikita33 Dodane ponad rok temu,

Re: Jak to jest z tym słońcem?

Z tego co ja wiem nie należy wystawiać tak małego dziecka na pełne słońce, bo jeśli się poparzy, o co nietrudno przy tak delikatnej skórce, to będzie cierpiało, a podobno też takie poparzenie czy nadmierne opalanie w tym wieku grozi rakiem skury w wieku dorosłym. Oczywiście nie należy demonizować, ale chyba nie od parady produkują kremy dla niemowląt z filtrem 30. My takiego właśnie używamy, nie staramy się za wszelką cenę unikać słońca, pod warunkiem, że mały jest posmarowany, ale też się specjalnie na nie nie wystawiamy. Ostatecznie nawet jeśli dziecko osłonię parasolką w wózku, to ta parasolka przepuszcza trochę promieni słonecznych. A ostatnio wyczytałam też, że krem z filtrem wcale nie blokuje produkcji witaminy D3, więc spokojnie można go używać. Zresztą w naszym przypadku pediatra nie zalecił przerwania podawania witaminy w lecie (Filip jest dość duży). A jeśli chodzi o ten krem na każdą pogodę, to on ma filtr czwóreczkę i nadaje się raczej na chłody niż upały.

pozdrawiamy – Gośka i Filipek 15.02.04

mata-hari Dodane ponad rok temu,

Re: Jak to jest z tym słońcem?

Niedawno czytałam w jakiejś mądrej publikacji, że do 6 m-ca dziecko powinno być całkowicie chronione przed słońcem, a po 6 m-cu może przebywać ale tylko w półcieniu.

Joanna i Michaś (09-05-2004)

mamaala Dodane ponad rok temu,

Re: Jak to jest z tym słońcem?

też tak uważam a i pediatra Ali ma takie samo zdanie 🙂

Aga i Ala (10.02.2003)

kika210 Dodane ponad rok temu,

Re: Jak to jest z tym słońcem?

Tak małe dziecko powinno być schowane w cieniu i w dodatku posmarowane conajmniej 25 filtrem…Takie jest moje zdanie. Ja dopiero w tym roku wystawiam Adusię na słońce ale wysmarowaną 30 tką i oczywiście w kapeluszu. Mimo to, raz na plaży nie udało mi się upilnować i oparzyła rączkę podczas snu w wózku.Czyli smarowanie powinno się powtarzać kilka razy w ciągu przebywania na słońcu…pozdr

KIKA210+Ada 22.05.03
ps.friko.pl

Znasz odpowiedź na pytanie: Jak to jest z tym słońcem??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jedno- i dwulatki
Czym jest dla Was zdrada?
Dziewczyny często piszą oswoich mężach, partnerach i o ich kontaktach z innymi. Niektóre sa załamane tym, ze mąż utrzymuje kontakt sms-owy z jakąś dziewczyną i wymienia z nią wiad. o "dziwnej
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Chicco Trekking - czy ktoras z Was go ma???
Czy ktoras z Was ma ten wozeczek? Jesli tak to prosze o opinie:) Pozdrowienia Martai Gabrysia
Czytaj dalej