jak to jest z tymi skurczami?

Witajcie !

Moje pytanie jest pewnie bardzo prymitywne, ale jest to moja pierwsza ciążam i dlatego je zadaję. Proszę nie śmiejcie się.

Proszę o opis jak odczuwa sie skurcze ( tak technicznie..). Często na forum pisze się o skurczach bolesnych i bezbolesnych – jaka jest róznica między nimi?
Czy będę wiedziała, że to skurcz..

Dziekuję za odpowiedzi i przesyłam wiosenne pozdrowienia.

3 odpowiedzi na pytanie: jak to jest z tymi skurczami?

daga25 Dodane ponad rok temu,

Re: jak to jest z tymi skurczami?

W czasie skurczu brzuch robi się jak piłeczka – taki twardy i okrąglutki. Przeważnie jest bezbolesny, jednak czasem towarzyszy temu ból podobny do miesiączkowego (tak w dole) albo kłucie. Jedno jest pewne – w czasie skurczu nie wolno sobie ugniatać brzucha. Jak kiedyś pokazałam mojej gin naciskając dłonią brzuch (“o, teraz jest taki twardy”) to mnie walnęła po łapach! Zaleca sie wtedy głębokie oddychanie przeponą, tak, żeby podnisił się brzuch, a nie klatka. Po jakimś czasie przechodzi. I oczywiście trzeba pamietac, że jak skurczy jest dużo, to siup do ginka.
Pozdrawiam i nie życzę skurczybyków….

Daga i Zuzia 3 maja 2003

rudasek Dodane ponad rok temu,

Re: jak to jest z tymi skurczami?

a czy odczuwasz to, mimo, że jest bezbolesny?
czy możesz to przegapić?

daga25 Dodane ponad rok temu,

Re: jak to jest z tymi skurczami?

Raczej przegapić się go nie da, bo wtedy czuć dyskomfort. Nie możesz np. swobodnie zgiąć nóg, schylić się. To jest tak jakbyś połknęła piłkę, dosłownie. Brzuch chowa się z boku a wyciąga do przodu.

Daga i Zuzia 3 maja 2003

Znasz odpowiedź na pytanie: jak to jest z tymi skurczami?

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
głaskanie brzuszka ????
Hej! Wczoraj dowiedziałam sie, że jedna z dalszych znajomych wylądowała w szpitalu. Jest na początku 6 miesiąca i dostała skurcze i bardzo twardy brzuch. Lekarze powiedzieli jej ( najpierw zapytali), że to
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
pa pa!!!! :-(
za godzinkę o 10.30 pakujemy komputer:-( pozdrawiam wszystkie formumowe mamusie i ich dzieciaczki i życzę wam niezapomnianych,wspaniałych doświadczeń wychowawczych i rodzicielskich....wspaniale było tutaj z wami być! do napisania......:-))) pa pa pa pa ILONA I
Czytaj dalej