Jak to powiedzieć :-)?

Witam!

Dopiero co zobaczyłam na teście dwie kreseczki a już zastanawiam się jak o tym powiedzieć rodzinie. Jak Wy to zrobiłyście? Czy idąc do przyszłych dziadków brałyście np szampana, czy tak po prostu poinformowałyście ich o dziecku? A może zrobiłyście jakiś obiad na przyład dla najbliższej rodziny i tej troszeczkę dalszej, w miarę możliwości oczywiście, i wtedy wszyscy się dowiedzieli? Wiem, że to głupie pytanie ale tak się nad tym zastanawiam, jak to zrobić. Mamy z mężem odmienne zdania na ten temat, ale może ktoś nam powie jak sam to zrobił i wtedy zobaczę, czy to może ze mną jest coś nie tak ;-))). Mam nadzieję, że mi pomożecie, bo nie chcę się dłużej o to spierać z mężem :-))). Przecież kobieta w ciąży nie powinna się denerwować, prawda :-)))?!

8 odpowiedzi na pytanie: Jak to powiedzieć :-)?

ejva Dodane ponad rok temu,

Re: Jak to powiedzieć :-)?

nasi rodzice mieszkają za daleko więc akurat u nas było tak: 6 grudnia byłam na 1 wizycie i potwierdziła się ciąża zadzwoniliśmy do rodziny zapytałam się mamy co dostała na MIkołaja a my powiedzieliśmy że nasza córka dostała braciszka/siostrzyczkę w prezencie:) po prostu żartem na wesoło oznajmiliśmy im o ciąży:)
Każdy sposób jest moim zdaniem dobry, co postanowicie i tak napewno sprawi rodzicom ogromną radość w końcu będą dziadkami prawda?:))
powodzenia w niespodziance

malusia Dodane ponad rok temu,

Re: Jak to powiedzieć :-)?

Cześć!

Sposoby są różne. U nas też oznajmiliśmy to troszkę żartobliwie. Moja mam obiecała, ze jak będzie miałą wnusia albo wnusię, to rzuci palenie. Ponieważ mieszka daleko, skontaktowałam się z nią telefonicznie i powiedziałam, ze nadszedl czas, aby skończyła z paleniem;-)

Powodzenia!;-)

Malusia

-rybka Dodane ponad rok temu,

Re: Jak to powiedzieć :-)?

Witaj!!!
My powiedzieliśmy naszym rodzicom o naszym maleństwie w moje urodziny wiedzieliśmy już miesiąc wcześniej ale nie chcieliśmy się spieszyć z tą informacją i poczekaliśmy do jak to mówią bezpiecznego momentu 3 miesiąca.
Dziadkowie są wniebowzięci tym że już niedługo zobaczą swoją wnuczkę.
Pozdrawiam Sylwia + kwietniowa kruszynka

agathhha20 Dodane ponad rok temu,

Re: Jak to powiedzieć :-)?

U nas było troszkę inaczej…
Nasi rodzice bardzo sie ze soba przyjaznia i dosyć czesto robią nam niespodzianki wpadając do nas do domq… Czasami także zapraszamy sie na obiad (raz jest u nas, innym razem u jednych lub u drugich rodziców). Jezeli chodzi o podejzenia to nie mieli żadnych 😉
Pewnej niedzieli właśnie zaprosilismy ich do nas i… wtedy im powiedzieliśmy.
Byli zachwyceni 🙂 Zamiast jesc obiad zaczeli planowac zakupy dla maluszka… 🙂
A mi… odpadły rzadkie bo rzadkie niedzielne obiady.
Są różne sposoby… ale wybór należy do Was.
A tymczasem moje gratulacje 🙂
I pamietaj dbac o siebie, bo juz nie jestes sama 😉
Pozdrawiam

Agathhha

baniutka Dodane ponad rok temu,

Re: Jak to powiedzieć :-)?

Najpierw odwiedź lekarza, który to potwierdzi,że jesteś w ciąży i powie, że wszystko jest ok. A to w jaki sposób powiesz rodzinie zależy tylko od Ciebie i męża. Nie rób czegoś na siłę, bo tak wypada, czy tam coś… Wspólnie ustalcie jak chcecie o tym powiedzieć. Najlepiej z zaskoczenia i niespodziewanie! Ale sama powinnaś wiedzieć jak to zrobić nie licząc na obce podpowiedzi, bo to twoja ciąża, a nie innych.
Pozdrawiam

Basia i Kwietniowy Ludzik

kallan Dodane ponad rok temu,

Re: Jak to powiedzieć :-)?

Rodzicom mojego męża powiedzieliśmy przy okazji odwiedzin (akurat wypadł obiad niedzielny u nas i stwierdziliśmy, że powiemy). Tak po prostu, że zostaną dziadkami.
Mojej mamie pokazałam zdjęcie usg fasolki i zapytałam, czy wie, co to jest:)))
Ojcu, z uwagi na chłodne kontakty między nami, powiedziałam telefonicznie, że będzie dziadkiem.
Rodzeństwo dowiedziało się pierwsze, poprzez smsy (mieszkamy daleko od siebie) lub telefony i miało trzymać buzię w ciup, dopóki nie poinformujemy rodziców:)
Do babci zadzwoniłam, bo mieszka baaardzo daleko ode mnie.
Znajomym powiedzieliśmy osobiście przy okazji jakiegoś weekendowego spotkania u nas (często przychodzą, więc się nie spodziewali takich wieści), lub telefonicznie, lub smsowo.
W pracy musiałam powiedzieć dość wcześnie, bo akurat nagabywano mnie na imprezki lub szczepienie przeciw grypie:)

Pamiętam, jak o dziecku poinformowała rodziców moja kuzynka: wręczyła im maleńkie buciki. Bardzo fajne to było i żałuję, że tak nie oznajmiłam o ciąży mężowi, ale nie mogłam się powstrzymać i wygadałam się od razu po zrobieniu testu:))))

Myślę, że każdy sposób jest dobry, jeśli wywoła oczekiwane przez Ciebie reakcje, tzn. radość i wielkie gratulowanie. Nawet wystawny i uroczysty obiad może być w rezultacie kiepskim momentem, jeśli osoby, które poinformujesz o dziecku nie zachowają się tak jak trzeba (tak było u mnie z teściami).
Życzę radosnych chwil i gratuluję fasolki:)
Kamila

elka-82 Dodane ponad rok temu,

Re: Jak to powiedzieć :-)?

Słuchaj! jaą forme by nie przyjąc będzie i tak dobrze (dziadkowie mają juz jakieś wnuki) – bo jeśli nie to uciesza sie z radości i tyle. Pozatym nie masz chyba 16 lat i nie musisz sie bac o tym mówić.Naprawdę rodzice to przyjma z wielką radością – ale ty sie upewnij u lekarza jeszcze bo testy różne bywają!~~! Pozdrawiam

smoczyca78 Dodane ponad rok temu,

Re: Jak to powiedzieć :-)?

Dziękuję Wam za wszystkie odpowiedzi :-)))

Znasz odpowiedź na pytanie: Jak to powiedzieć :-)??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
ciemiączko
witam wszystkie mamuśki! Mam pytanie : kiedy powinno sie zrosnąć ciemiączko jak to był o Waszych dzieci? Asia
Czytaj dalej
Leczenie niepłodności
MAM TAKIE PYTANIE -plamienia
Dziewczyny, bo mi to spać nie daje. Wiecie po moich relacjach że ze mną jest ok, przynajmniej na podstawie badań które zrobiłam. Jeszcze Estradiol mi został. Jednak dlaczego ja mam zawsze około
Czytaj dalej