Jak Wasze relacje z mężem po narodzinach dziecka?

Cześć dziewczyny,
Ciekawa jestem jak Wasze relacje z mężem zmieniły się po pojawieniu się dziecka, jak Wasze uczucia, czy osłabły czy się wzmocniły, a jak role są u Was podzielone, czy facet wykonuje typowe męskie rzeczy czy równo jakoś się dzielicie obowiązkami, bo ja mam z tym problem. Tzn. mąż wyręcza mnie w pracach typu kąpanie dziecka, zabawa z nim itp. natomiast ja ciągle sprzątam, zmywam itp. i przez to trochę nie czuję się spełniona jako matka. Ciekawa jestem jak to jest u Was.

Pozdrawiam

Kristina75 + Klaudusia (14 miesięcy)

6 odpowiedzi na pytanie: Jak Wasze relacje z mężem po narodzinach dziecka?

 1. Re: Jak Wasze relacje z mężem po narodzinach dziecka?

  Poszukaj w archiwum na kiedy dziecko… Było sporo o facetach.
  Jeśli chodzi o podział obowiązków to mój małżonek odwrotnie – wolał sprzątanie itp a ja przy dziecku prawie non stop. Ale czas wszystko zmienia…

  Madzia z Igą ( 7 lat) i Filem (4)

  • Re: Jak Wasze relacje z mężem po narodzinach dziecka?

   mój facet pomaga mi dosyć dużo przy dziecku (choć czasami trzeba mu przypomnieć o tym), za to ze sprzątaniem musze sobie radzić sama. raz na kilka dni wyręczy mnie co najwyżej w odkurzaniu. co do uczuć to kiedy burza hormonalna minęła, okazało się, że wi ecej nas łączy i szybciej się dogadujemy, mniej boczymy na siebie. ogólnie mogę powiedzieć, że jest lepiej niż wcześniej.

   Paula i półroczny Borysek 🙂

   • Re: Jak Wasze relacje z mężem po narodzinach dziecka?

    Naprawdę miło to słyszeć:-)))

    Madzia z Igą ( 7 lat) i Filem (4)

    • Re: Jak Wasze relacje z mężem po narodzinach dziecka?

     Moj ukochany widac że się stara ale ponieważ dużo pracuje bo w dzien w jednej pracy potem w domu pracujemy razem (sklep internetowy), to niestety tylko pomaga mi przy kapaniu Lali :). Ja w dzień sprzątam, pracuje i zajmuje się Majką- właśnie poszukuje osoby do pomocy.

     Paulina i Maja

     • Re: Jak Wasze relacje z mężem po narodzinach dziecka?

      Ciekawiło mnie, jaki będzie juz po. bo mąż był ze mną podczas porodu. I do dnia dzisiejszego nie mogę narzekać. Jest taki, jakiego pięknie mówiąc sobie wymarzyłam. Pomaga ile może. Dzielimy się obowiązkami- przeciez to także jego dziecko :-)))))

      Justyna i Martynka- 8 miesięcy

      • Re: Jak Wasze relacje z mężem po narodzinach dziecka?

       Mój mąż dużo mi pomaga w domu- robi zakupy, sprząta, pierze. No i wszystko co związane z autem lub naprawianiem jest na jego głowie Ja przygotowuje posiłki, prasuję, no i głównie ja zajmuję się Sylwią. Mnie ten podział obowiązków bardzo odpowiada.
       Uważam, że dziecko jeszcze bardziej nas zblizyło do siebie. W pierwszym po prodzie miesiącu były drobne sprzeczki, teraz już wszystko dograliśmy i jest super.

       Pozdrawiam

       Kasia i Sylwia Margareta 25.10.03

       Znasz odpowiedź na pytanie: Jak Wasze relacje z mężem po narodzinach dziecka?

       Dodaj komentarz

       Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
       Logo