Jak wstawić zdjęcia do aukcji na Allegro??

Mam prośbę chcę wystawić ubranka od Marty jako zestaw. Mam chyba z 30 zdjęć do wstawienia. Czy któraś z Was mogłaby mi powiedzieć jak to zrobić żeby zdjęcia wyświetlały się między opisami i chyba je można jakoś tak zapisać żeby za nie wszystkie nie płacić??
Dzięki z góry.


Marta i Ania

Edited by aniek22 on 2006/11/06 08:14.

7 odpowiedzi na pytanie: Jak wstawić zdjęcia do aukcji na Allegro??

nucha Dodane ponad rok temu,

Re: Jak wstawić zdjęcia do aukcji na Allegro??

Musisz zrobić szablon w html’u… Ale ja niestety tego nie potrafię. Wiem, że umieszczasz zdjęcia na sewerze i wstawiasz odnośniki.

Ania i

marchewkowa Dodane ponad rok temu,

Re: Jak wstawić zdjęcia do aukcji na Allegro??

zdjęcia umieszczasz na jakimś albumie internetowym (np. fotosik) i kopiujesz bezpośredni link do zdjęcia (musi mieć końcówkę “.jpg”) jak wystawiasz aukcje masz edytor html (bardzo prosty w obsłudze, nie trzeba znać htmlu) klikasz na ikonkę obrazka i wpisujesz ten adres 🙂 i gotowe. całą operację musisz powtórzyć dla następnego zdjęcia 🙂

gacka Dodane ponad rok temu,

Re: Jak wstawić zdjęcia do aukcji na Allegro??

Ostatnio pytałam na forum o podobną sprawę w związku ze zdjęciami wstawianymi na Allegro, ale nikt nie był w stanie mi pomóc – ciekawe czemu?, a widzę, że jesteś obeznanan w temacie to może zlitujesz się nade mną i mi podpowiesz?
Chodzi mi o to jak zrobić takie zdjęcia, jak w poniższych linkach:

lub

[Zobacz stronę]

Z góry wielkie dzięki

Gacka i Julka 01.03.2004

aniek22 Dodane ponad rok temu,

Re: Jak wstawić zdjęcia do aukcji na Allegro??

Dzięki wielkie. Właśnie wczoraj próbowałam i na podstawie wklejania zdjęć tutaj na forum – czyli korzystania z albumu internetowego, drogą prób i błędów – hehe doszłam do tego jak to zrobić na allegro.
Pozdrawiam


Marta i Ania

aniek22 Dodane ponad rok temu,

Re: Jak wstawić zdjęcia do aukcji na Allegro??

Żeby zrobić takie zdjęcia musisz mieć program do obróbki zdjęć photoshop, są w nim odpowiednie funkcje do wycinania tła, nakładania obrazów na siebie i mnóstwo innych. Jak się nie mylę to darmowa wersja tego programu na 30 dni jest do ściągnięcia na necie.
Powodzenia


Marta i Ania

marchewkowa Dodane ponad rok temu,

Re: Jak wstawić zdjęcia do aukcji na Allegro??

otwierasz jakikolwiek program graficzny (photoshop, paint shop pro, czy darmowy gimp). wybierasz opcje “lasso” (taka pentelka do zaznaczania). i obrysowujesz przedmiot. potem wybierasz funkcję odwracającą zaznaczenie (invert czy jakoś tak), żeby zaznaczone było wszystko na około. potem bierzesz gumkę lub pendzel i zamalowujesz na biało (lub na inny kolor) nie musisz się martwić o rzecz którą zaznaczyłaś, bo możesz malować/gumkować tylko po zaznaczonym.

jak ułatwić sobie zaznaczanie: musisz kliknąć na lasso (PS) lub w okienku toolbar (PSP) wybrać opcje która najbardziej ci pasuje. może to być “lasso magnetyczne” które “przykleja się” do krawędzi, możesz zaznaczać “jednymruchem ręki”, lub klikać “point to point”, jest jeszcze opcja “smart edge” (w PSP), to takie “inteligentne zaznaczenie”. napisz jaki masz program to powiem gdzie tych opcji szukać 🙂
krawędzie, jeśli są brzydkie, poszarpane, rozmazujesz “palcem” (PSP) lub innym narzędziem do rozmazywania. (pamiętaj żeby odwrócić zaznaczenie)

a na koniec bajer: cień pod rzeczą: odwracasz zaznaczenie, żeby zaznaczony był przedmiot a nie tło (znowu funkcja invert), wybierasz z efektów “drop shadow”, ustawiasz wielkość cienia jaki chcesz i gotowe 🙂 (to jest w paint pro shopie, nie wiem gdzie jest w PS, ale jak ci zalezy mogę popszukać)

jakbyś miała jeszcze jakieś pytania to pisz 🙂

pozdrawiam

gacka Dodane ponad rok temu,

Re: Jak wstawić zdjęcia do aukcji na Allegro??

Jesssu – zielona jestem jak trawa w maju po przeczytaniu tego, co napisałaś, ale wielgachne dzięki za odpowiedź.
Oczywiście mam masę pytań, bo nie mam pojęcia o programach graficznych dlatego to wszystko, o czym piszesz jest dla mnie czarną magią.
Mam program Adobe Photoshop Elements 4.0 w wersji niestety angielskiej, co jeszcze bardziej utrudnia mi połapanie się w tym wszystkim dlatego jakbyś mogła to napisz mi krok po kroku co musiałabym zrobić, by móc wlepić na Allegro zdjęcia bez tła i np. ze skrawkiem materiału zrobionego ze zbliżenia lub z cieniami o których piszesz – jeśli nie sprawi Ci to problemu to będę Ci bardzo wdzięczna za pomoc.

Z góry dzięki

Gacka i Julka 01.03.2004

Znasz odpowiedź na pytanie: Jak wstawić zdjęcia do aukcji na Allegro??

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
karmie butelka od poczatku
kasia///witam jestem nowa forumowiczka i mam problem prosze o pomoc.mam tyg synka maksa.przez 2 dni w szpitalu karmilam piersia pozniej pokarm sie skonczyl i karmie bebilonem wszyscy mnie doluja ze
Czytaj dalej
Mam z dzieckiem taki problem
odsysacz frida
czy ktoś może używał odsysacza frida, czy jest on rzeczywiście skuteczny...? od dwóch dni walczę z katarem u synka (10m) i na widok gruchy zaczyna juz płakać. ewka z Weroniką 06.10.02 i
Czytaj dalej