JAK WYCHOWAĆ RASOWYCH CHULIGANÓW?

Co WY na to?
[Zobacz stronę]
JAK WYCHOWAĆ RASOWYCH CHULIGANÓW?
10 wskazań dla rodziców
1 0d wczesnych lat należy dziecku dawać wszystko, czego tylko pragnie.
2 Trzeba śmiać się z jego nieprzyzwoitych i grubiańskich stów: będzie się uważać za mądre i dowcipne.
3 Należy dziecko odgradzać od wszelkich wpływów religijnych. Żadnej wzmianki o Bogu. Nie należy posyłać na religie, nie nakłaniać do uczestniczenia Eucharystii niedzielnej: gdy dorośnie, samo wybierze sobie religię i światopogląd.
4 Nic wolno nigdy mówić dziecku, że źle postępuje: Biedactwo gotowe nabawić się kompleksu winy. A co będzie, gdy później przydarzy mu się nieszczęście – np. gdy zaaresztują je za kradzież samochodu? Ile się nacierpi w przekonaniu, ze całe społeczeństwo je prześladuje.
5 Konsekwentnie róbcie wszystko za dziecko: gdy porozrzuca dookoła rzeczy sami je podnieście i poukładajcie na swoim miejscu: w sposób wasze dziecko nabierze przekonania, że odpowiedzialność za to co robi nie spoczywa na nim, lecz na otoczeniu.
6 Pozwalajcie dziecku wszystko czytać, wszystko oglądać w telewizji, wszystkiego spróbować: tylko w taki sposób nabierze doświadczenia i pozna, co jest dla niego dobre, a co złe.
7 Kłóćcie się zawsze w obecności dziecka. Gdy wasze małżeństwo się rozpadnie, dziecko nic będzie zaskoczone.
8 Dawajcie mu tyle pieniędzy, ile zechce. Niech nie musi ich zarabiać. i o nie się martwić: byłoby rzeczą tragiczna, gdyby musiało się tak męczyć, jak wy kiedyś.
9 Zaspokajajcie wszystkie życzenia waszego dziecka. Niech odżywia się jak najlepiej, używa trunków i narkotyków, ma wszystkie wygody: gdyby odczuwało jakiś brak, nic będzie sobą, stanic się człowiekiem nerwowym, obdarzonym kompleksami.
10. Stawajcie zawsze w obronie dziecka. Obojętnie, z kim popadnie w konflikt – z policją, nauczycielami czy sąsiadami. Nie wolno dopuścić, by dziecku ktoś wyrządził krzywdę: tylko ono może bezkarnie krzywdzić innych. Jeśli mimo takiej wolności i przywilejów, mimo tylu dowodów waszej troski dziecko nie wyrośnie na chuligana, to nie potrzebujecie winić samych siebie: Zrobiliście wszystko

10 odpowiedzi na pytanie: JAK WYCHOWAĆ RASOWYCH CHULIGANÓW?

 1. Re: JAK WYCHOWAĆ RASOWYCH CHULIGANÓW?

  Dodalabym:
  11.przede wszystkim swoja postawa dawajcie przyklad swojemu dziecku- czesto miedzy postawa a slowami rodzicow jest znaczna rozbieznosc. Nic gorszego dla dziecka niz taka sytuacja, bo wtedy przestaje ufac rodzicom. A dziecko samo nie zawsze wyciagnie dobre wnioski.
  12. szanujecie i liczcie sie z uczuciami swojego dziecka jak rowniez innych ludzi- wtedy ono nauczy sie szanowac innych.
  13. Badzcie konsekwentni

  Nie ze wszystkim sie zgadzam- wydaje mi sie, ze przede wszystkim brak emocjonalnego wsparcia ze strony rodzicow wykoslawia dziecko.

  Aga i Michałek (17.10.03.)

  • Re: JAK WYCHOWAĆ RASOWYCH CHULIGANÓW?

   1. Tak, chciałoby się nieba przychylić:-)
   2. Te scenki, gdy dzidziuś świetnie się bawi, tłukąc mamę(babcię) a wszyscy się cieszą!
   3. No, nie wiem – tu bym dyskutowała?
   4. Zdecydowanie – wychowanie bezstresowe się kłania;-)
   5. Niestety, tak się zdarza, bo tak jest najprościej:-( Bo komu by się chciało prosić, błagać…
   6. Zdarza sie , niestety, traktować TV jak niańkę nieodpłatną
   7. Hmm, mam przyjaciół, którzy bywa, że kłócą się przy dzieciach ale i przy nich się godzą:-)
   8. To samo co w 1. z naciskiem na nadrabianie własnych braków poprzez przychylanie nieba dziecku
   9. Bez sensu – znów powtórka i to w tak nierealnej formie.
   10. No, zdarzało mi się spotkać z matkami, walczącymi wbrew faktom w obronie swoich słodkich pociech:-(

   • Re: JAK WYCHOWAĆ RASOWYCH CHULIGANÓW?

    Mam zastrzeżenia do dwóch punktó tego dekalogu.

    ad. 3. Nie przeceniałbym roli religii w życiu człowieka (tutaj grad kamieni). Za znacznie ważniejszą uważam etyczną (podkreślam: nie katolicką, lecz uniwersalnie etyczną), postawę rodziców. To z nich właśnie dziecko czerpie wzorce, a nie z księdza na ambonie.

    ad. 10. ZAWSZE trzeba stawać w obronie dziecka. Nie zapominajmy, że nawet przestępca ma prawo do obrony. Jeżeli dziecko okaże się winne, ukarzmy je “w zaciszu domowym”, ale zawsze stawajmy po stronie dziecka w konfliktach ze światem zewnętrznym. Wiem to z własnego doświadczenia. Jako dziecko nie byłem aniołkiem. Jako 13-latek miałem konflikt z prawem (kłopoty z milicją, groźba wyrzucenia ze szkoły). Moja wina była niezaprzeczalna, ale czułem, że moja mama choć miała wielki żal do mnie za moje zachowanie, była po mojej stronie. Kiedy dorosłem i patrzę na to z perspektywy czasu, czuję olbrzymią wdzięczność dla niej, że wtedy nie czułem się odrzucony. Nie wiem jak bym skończył w przeciwnym wypadku.

    Pozdrawiam i miejcie na uwadze moje słowa

    Mąż Lunei (męski punkt widzenia) Tata Weroniki (24.09.2003)

    • Re: JAK WYCHOWAĆ RASOWYCH CHULIGANÓW?

     Zgadzam się. Rodzice powinni zawsze stawać po stronie swojego dziecka.

     Aga, Pawełek, Paulinka (04.09.04)

     • Re: JAK WYCHOWAĆ RASOWYCH CHULIGANÓW?

      Ja też nie przeceniam. Jak dla mnie wiara i dekalog ma znaczenie o ile znajduje odzwierciedlenie w życiu a jeśli nie to pozostają, szczególnie dla dziecka, pustymi słowami.
      Zgadzam się, że rodzic jest właśnie po to, by stać po stronie dziecka ale to nie znaczy być ślepym na jego złe postępki. A przyjąć do wiadomości winę dziecka można na różne sposoby, niekoniecznie stając się jednym z jego “oprawców” Najgorzej, gdy rodzice zaprzeczają czy udają, że nic się nie stało – po prostu historia z “Ballady o Januszku”. Nadopiekuńcza matka, co to neiba chciała przychylić swemu jedynakowi, doczekała się…oprawcy we wasnym domu:-(

      • Re: JAK WYCHOWAĆ RASOWYCH CHULIGANÓW?

       Ciekawe są przedstawione punkty. Jednakże, ktoś tworząc je, chyba sobie troszkę poleciał, aczkolwiek ziarenko prawdy w tym tkwi.
       Tak się składa, że mój synek będzie wychowywany przez agnostyków, ale to nie znaczy, że bedzie potencjalnym zwyrodnialcem. Jeśli ktoś nie jest katolikiem, to tak się składa, że kutlura nas otaczająca jest katolicka, więc siłą wyższą każdy w jakieś części bedzie się trzymał dogmatów wytyczonych przez tą religię.

       ,

       • Re: JAK WYCHOWAĆ RASOWYCH CHULIGANÓW?

        Wszystko ma swoje granice, a dziecko trzeba kochać mądrą miłością

        Gosia i Artek

        • Re: JAK WYCHOWAĆ RASOWYCH CHULIGANÓW?

         ło matko!! to byłaby tragedia i bonanza zarazem!!!

         to Julcia (26.04.2001)

         • Re: JAK WYCHOWAĆ RASOWYCH CHULIGANÓW?

          ale twoje Maleństwo jest podobne do mojej Julci jak była malutka!!!

          ale Paulinka jest śliczniuśka!!!

          to Julcia (26.04.2001)

          • Re: JAK WYCHOWAĆ RASOWYCH CHULIGANÓW?

           Dzięki ! Cieszę się. Mam nadzieję,że w takim razie wyrośnie na taką śliczną dziewczynkę ja Twoja córcia.

           Aga, Pawełek, Paulinka (04.09.04)

           Znasz odpowiedź na pytanie: JAK WYCHOWAĆ RASOWYCH CHULIGANÓW?

           Dodaj komentarz

           Mozarella w ciąży

           Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

           Czytaj dalej →

           Ile kosztuje żłobek?

           Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

           Czytaj dalej →

           Dziewczyny po cc – dreny

           Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

           Czytaj dalej →

           Meskie imie miedzynarodowe.

           Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

           Czytaj dalej →

           Wielotorbielowatość nerek

           W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

           Czytaj dalej →

           Ruchome kolano

           Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

           Czytaj dalej →
           Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
           Logo
           Enable registration in settings - general