Jak wyrobić paszport dla dziecka?

Dziewczyny, czy wyrabiałyście paszporty dla swoich małych dzieci? Mam półtoraroczną córeczkę i zastanawiam się nad wyjazdem na Węgry,ale nie mam pojęcia co z paszportem dla takiego szkraba? Zdjęcie jest potrzebne? Ile w ogole kosztuje? Może coś kto wie na ten temat?

7 odpowiedzi na pytanie: Jak wyrobić paszport dla dziecka?

jagoda Dodane ponad rok temu,

Re: Jak wyrobić paszport dla dziecka?

Tak, musisz zrobic małej zdjecie, punkty foto są tez najczesciej w biurach paszportowych, Wypelniasz wnioski i musiscie z meżem oraz dzieckiem stawic sie wszyscy z wnioskiem o wydanie paszportu. Z reguły są osobne okienka dla osob z dziećmi (tak wiec nie stoi sie godzinami). Płaci sie ok 50 zł, ale nie jestem pewna. I czeka sie ok 1 miesiąca. Po odbiór paszportu może zgłosic sie już tylko jedno z rodziców.
Niestety pomimo, że jestesmy w Uni dla dzieci paszporty obowiązują, bo nie mają one innego dowodu tożsamosci.
Wpisy dzieci do paszportu rodziców zostały już wycofane. Tzn, obowiązuja dla tych dzieci, które już są wpisane ale dla kolejnego dziecka trzeba już wyrabiac osobny paszport.

Jagoda(2003) i Wojtek(2006)

kiara Dodane ponad rok temu,

Re: Jak wyrobić paszport dla dziecka?

Miesiac temu robilam paszport Dawidkowi,wiec jestem na biezaco:)
musisz miec 2 zdjecia(lepiej zrobic u normalnego fotografa,w biurze paszportowym sa kolejki). Jezeli zdjecie wyjdzie biometryczne paszport bedzie wazny 5 lat. Odbior paszporty jest po 4 tygodniach,koszt to 30 zl.
Najpierw musisz wypelnic formularz,potem zaplacic w kasie i dopiero idziesz z tym do odpowiedniego pokoju.U nas trwalao to ponad godzine,nie bylo okienka dla dzieci

Ania i 20.09.2005

kura-plemienna Dodane ponad rok temu,

Re: Jak wyrobić paszport dla dziecka?

30 zł, 2 zdjęcia, obydwoje rodziców, metryka urodzenia dziecka. dowody osobiste rodziców. Tak w skrócie!

Anka i Basiulec (17.12.2002)

kicia-nr1 Dodane ponad rok temu,

Re: Jak wyrobić paszport dla dziecka?

Witam
Sa dowody osobiste dla dzieci. Mozna wyrobic.

Kicia i Danielek

akacja Dodane ponad rok temu,

Re: Jak wyrobić paszport dla dziecka?

musisz mieć “świeży” akt urodzenia z poświadczeniem miejsca zameldowania, 2 zdjęcia paszportowe, potwierdzenie wpłaty 30 zł., wypełniony wniosek, no i obowiązkowo musi być oboje rodziców.
najlepiej zadzwoń do biura paszpotrowego i dopytaj bo po co chodzić dwa razy.


Alicja&Martka

gruszki Dodane ponad rok temu,

Re: Jak wyrobić paszport dla dziecka?

z tego co wyczytałam na tablicy informacyjnej w tamtym tygodniu, to 30 pln płaci się za paszport tymczasowy ważny 1 rok. Na wniosek rodziców może być zrobiony na 5 lat i wtedy koszt jest 45 zł. Był taki tłum, ze nie miałam jak się zapytać, czy mogą odmówić 5 letniego okresu ważności. Oprócz opłaty akt urodzenia, poświadczenie zameldowania, nadania peselu i zdjęcia (nie wiem tylko jak dla 2 miesięcznego dziecka zrobić zdjęcie paszportowe z otwartymi oczami i zamknietą buzią ).

Jola i

ahimsa Dodane ponad rok temu,

Re: Jak wyrobić paszport dla dziecka?

Mat miał paszport w wieku 8mies. i ma takie fajne niemowlęce zdjęcie w nim:)
A kosztował pół ceny normalnego.


iMat2,7l

Znasz odpowiedź na pytanie: Jak wyrobić paszport dla dziecka?

Dodaj komentarz

Wiek przedszkolny
opłata stała za przedszkole
Właśnie wczoraj byłam na zebraniu przedszkolnym.Dowiedziałam się że miasto chce podnieść oplatę stałą ze 120 na 190 [img]/images/forum/icons/shocked.gif[/img]....jak na małe miasteczko to uważam że to jest zbyt wysoka cena. I tu
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Praca interwencyjna?
Dziewczyny mam pytanie... - Czy pracowałyscie na pracach interwencyjnych - ile sie zarabia - jak wygląda umowa o prace (na jaki okres). Byłam dzis w PUP i dostałam namiar na firme (stanowisko sekretarka), praca
Czytaj dalej