Jak zachowuje się 7 tygodniowe niemowlę?

Jestem mamą 7 tygodniowej Anielki. niepokoi mnie bardzo wiele rzeczy związanych z małą, pomijam już to, że ma cały czas luźne stolce (jest na piersi) ale wydaje mi się, że córeczka bardzo rzadko na mnie patrzy, nie uśmiecha się jeszcze do mnie w sposób świadomy, nie wydaje żadnych dżwięków. Kiedy dziecko powinno w większym stopniu zacząć anwiązywać kontakt z otoczeniem? Dodam, że anielka urodziła się o czasie (38t) aczkolwiek uznana została za wcześniaczka.

7 odpowiedzi na pytanie: Jak zachowuje się 7 tygodniowe niemowlę?

Dodane ponad rok temu,

Re: Jak zachowuje się 7 tygodniowe niemowlę?

A co na to pediatra?
Nie bardzo orientuję się jakie s normy, każde dziecko rozwija się bardzo indywidualnie.
Mam nadzieję, że wszystko jest ok. Najlepiej powiedz o swoich obawack lekarzowi.

Ola i Ula (24.03.2004)

kaccha Dodane ponad rok temu,

Re: Jak zachowuje się 7 tygodniowe niemowlę?

Zacytuję Ci tekst z książki “Pierwszy rok życia dziecka”.

“Po ukończeniu pierwszego miesiąca twoje dziecko powinno umieć: podnieść na krótko głowę w pozycji na brzuchu, leżąc na płaskiej powierzchni, zatrzymywać wzrok na czyjejś twarzy.
Jeśli twoje dziecko nie opanowało jeszcze tych umiejętności, skonsultuj się z lekarzem… Wcześniaki z reguły wykształcają poszczególne sprawności nieco później niż rówieśnicy, zazwyczaj w okresie, w którym osiągnęłyby je, gdyby urodziły się o czasie.”

Wypisałam tylko to co powinno umieć. O uśmiechu pisze, że prawdopodobnie będzie umiało, ale jeszcze nie musi. Odpowiadać uśmiechem na uśmiech, wydawać dźwięki inne niż płacz (np. gruchanie) powinno umieć po skończeniu 2 miesiąca.

Jeżeli się niepokoisz to faktycznie możesz poradzić się lekarza. Ale nie porównuj swojego dziecka z innymi – to też tekst, który gdzieś wyczytałam. Każde dziecko rozwija się inaczej. Polecam Ci tę książkę – opisany jest miesiąc po miesiącu, do 1 roku życia dziecka.

Kasia i Alicja 12.05.2004

kaccha Dodane ponad rok temu,

Re: Jak zachowuje się 7 tygodniowe niemowlę?

Aha, moja Alicja kiedy karmiłam ją piersią też miała bardzo luźne stolce, w dodatku ze śluzem. Ale lakarka powiedziała nam, że to się jeszcze unormuje. Teraz karmię tylko butlą i dla odmiany ma twrde stolce i problemy ze zrobieniem kupki. Także problemów jest wiele, ale trzeba do nich podchodzić na spokojnie, a najlepiej poradzić się lekarza, można nawet telefonicznie.
Pa

timbo Dodane ponad rok temu,

Re: Jak zachowuje się 7 tygodniowe niemowlę?

Dziękuję za słowa pocieszenia. Dzisiaj byłyśmy z Anielką u neurologa i wszystko jest w porządku. No cóż, czasem lubię się pomartwić tak na zapas..
Monika z Anielką (31.05.04)

anika2004 Dodane ponad rok temu,

Re: Jak zachowuje się 7 tygodniowe niemowlę?

zajrzyj na stronę [Zobacz stronę] – jest tam dosyć fajnie opisany rozwój dziecka miesiąc po miesiącu, ale na pewno nie przejmuj się jak pewne umiejętności przychodzą dziecku później niż opisane w poradnikach, które opierają się na średnich statystycznych.

Ania i Alicja (1.05.2004)

joasia11 Dodane ponad rok temu,

Re: Jak zachowuje się 7 tygodniowe niemowlę?

Hej
Nie martw się, luźne stolce przy piersi to norma, a córcia na Ciebie nie patrzy bo jeszcze malutka, wzrok i koordynacja nie do końca rozwiniete, pierwsze usmiechy są nieświadome. Moja Julcia ma już skonczone 4 misiace a dopiero niedawno patrzy na twarz i a od paru dni wyciaga ręke do zabawek. Jak miała 2 miesiące to mąż kupił jej karuzelę i wogóle na nią nie reagowała. Nie matrw sie bo dzieci potrzebują duzo czasu na opanowanie pewnych czynności, tym bardziej ze na poczatku widzą bardzo niewyraznie, poczekaj jeszcze kilka tygodni a zauważysz ogromne zmainy a Twoje dziecko napewno obdarzy się najpiekniejszym usmiechem. pozdrawiam pa

Joasia i Julia 09.03.2004

monia27 Dodane ponad rok temu,

Re: Jak zachowuje się 7 tygodniowe niemowlę?

To normalne. MOj mialy mial luzne stolce w tym wieku, zaczal sie usmiechac jak skonczyl 2 miesiace. Ma czas,spokojnie

Monia i Tymonek (08.08.03)

Znasz odpowiedź na pytanie: Jak zachowuje się 7 tygodniowe niemowlę?

Dodaj komentarz

Mam z dzieckiem taki problem
Bakterie klebsiella pneumoniae !!!
U mojego 3,5 miesięcznego synka stwierdzono tę bakterię. Pamiętam informacje o śmierci noworodków w Łodzi właśnie z powodu tej bakterii- straszne ! Gdyby nie moje ciągłe skargi, że w kupce są
Czytaj dalej
Dla starających się
zajście w ciążę
Chciałabym aby mi ktoś powiedział czy po pierwszym stosunku można zajść w ciążę? Sytuacja miała miejsce w 11 dniu cyklu. Teraz nie wiem co mam zrobić Jestem w szoku!
Czytaj dalej