jak?

jak rozpoznać astmę u małego dziecka, a jak jakies inne uczulenia?
Mój synke dosc czesto robi “kaczora Donalda” i zaczyna mnie to niepokoicz, tym bardziej ze nie jest to już formą zabawy….:(
PS: mamy w domu kota

6 odpowiedzi na pytanie: jak?

gregorius Dodane ponad rok temu,

Re: jak?

Wiesz na forum w takich sprawach to może lepiej nie szukaj rady. Najlepiej powiedz o swych obawach pediatrze. Jezeli jest dobry to każe wykonac odpowiednie badania. W koncu niepokój matki jest tu najważniejszym czynnikiem determinujacym do zbadania przyczyn. A co do kota, niby sie mówi ze to przez nie, ale jeżeli był takze w czasie ciąży to raczej nie powinien miec wpływu. Chyba ze jest to uczulenie na sierść.

M&G&M

karolcia Dodane ponad rok temu,

Re: jak?

Oj znam ten ból….. sama jestem alergikiem z początkami astmy. I mam to chyba (uczulenie) od urodzenia. A pierwsze badanie na co jestem uczulona, robiono mi jak miałam oj, chyba ze dwa latka. Powinnaś jak najszybciej wybrać się do lekarza, bo z doświadczenia wiem, że im szybciej tym lepiej! 🙂
A czy Ty jesteś alergikiem? Bo to jest bardzo dziedziczne…moja Mama też jest 🙁

Serdecznie Pozdrawiam 🙂
Karolcia_

klucha Dodane ponad rok temu,

Re: jak?

Mój mąż jest alergikiem i ma astmę oskrzelową – coś paskudnego, cały czas na lekach aby nie było ataku. Trzy lata temu miał tak silny atak, że się ze mną już żegnał, ale na całe szczęście karetka przyjechała na czas.
Więc jeżeli masz jakieś podejrzenia co do astmy u swojego dziecka to idż lepiej do lekarza pediatry i poproś skierowanie do alergologa, lub idź do niego prywatnie. Tylko w specjalistycznej przychodni można przeprowadzić odpowiednie badania.
Teściowa opowiadała mi że mąż jak był mały to leczyli go często na zapalenie płuc, potem okazało się że to astma która została zdiagnozowana w klinice poznańskiej, ale to było dobre parę lat do tyłu.

Izka i Zuzanka (12.V.2002 r.)

klucha Dodane ponad rok temu,

Re: jak?

A i jeszcze jedno mój mąż nie może przebywać tam gdzie są koty (mają silnie uczulającą sierść). Na psa i królika reaguje dobrze.
Pozdrawiam

Izka i Zuzanka (12.V.2002 r.)

karolcia Dodane ponad rok temu,

Re: jak?

Właśnie- ja mam coś podobnego jak Mąż Kluchy. Z tym że dobrze reaguje na kota 🙂 Za to bardzo żle na wszystko co kwitnie, czyli wszelkie rodzaje pyłków traw, drzew, a także siano i jeszcze wiele innych rzeczy. Tez ostatnio miałam taki atak, że myślałam, że się zar chwilę uduszę. Ale szczerze mówiąc to w dużej mierze moja wina. Wyjechałam na trzy dni na wieś (gdzie wszystko kwitnie!) i- idiotka- zapomniałam sobie leków!
Wszystko zależy od tego jakie to jest stadium astmy (jeśli w ogóle to astma). W większości przypadków nie powoduje ona specjalnych utrudnień w codziennym życiu, ważne tylko żeby była LECZONA! Radzę Ci nie zwlekać z wizytą u specjalisty. Najlepiej u alergologa lub pulmonologa. Ja chodzę to tego drugiego, choć przyznam szczerze, że trochę to zaniedbuje.
U mnie- poza tym jednym atakiem- nie występują jakieś większe utrudnienia. No oprócz tego, że już nie pamiętam jak to jest kiedy się nie ma kataru…..
Im wczeniej rozpoczniesz leczenie, tym choroba wolniej postepuje 🙂
3mam kciuki, że by to nie było nic poważnego :))

Serdecznie Pozdrawiam 🙂
Karolcia_

klucha Dodane ponad rok temu,

Re: jak?

mój też na pyłki wszelkiego rodzaju, ale od kiedy bierze systematycznie lekarstwa, prawie nie odczuwa minusów kwitnienia, ale ataki duszności potrafią go dorwać w najmniej oczekiwanej chwili i o róznych porach roku.
Masz rację z astmą można żyć normalnie, należy przeszczegać tylko brania lekarstw i dbać oto aby zawsze były pod ręką.
Nieraz nawet zapominam że mąż jest chory na astmę, przypomina mi się dopiero wtedy gdy dawkuje sobie lekarstwa wziewne.:)). Ale od czasu do czasu zaserwuje mi takim atakiem duszności… że ja w końcu kiedyś na zawał się wykończę. I musze zwracać uwagę na ulotkach poszczególnych leków przeciwbólowych czy mogą je brać astmatycy.
Pozdrawiam

Izka i Zuzanka (12.V.2002 r.)

Znasz odpowiedź na pytanie: jak?

Dodaj komentarz

Dla starających się
Znam powód....
Niestety powód jest dla niekórych może błachy.. ale na mnie spadł jak grom z jasnego nieba.... Za niski poziom prolaktyny..... Jakoś tak mi się zrobiło smutno... ja wiem że
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Prośba do dziewczyn z Warszawy
Hej, Czy możecie polecić jakis sklep z ciuszkami ciążowymi blisko dworca Centralnego??? Pozdrawiam Monika, mama 14 mies. Marty
Czytaj dalej