Jaka polisa/książeczka oszczędnościowa dla dziecka??????

No właśnie- jak w tytule :-)))))))))
Kompletnie się na tym nie znam a jak próbowałam się rozeznać w temacie to każdy mi wmawia, ze jego opcja jest najlepsza…:-(
A ja naprawdę chcę czegoś dobrego dla Lusi :-))))) Chciałabym, żeby naprawdę coś z tego naszego oszczędzania Ala miała, gdy się zdecyduje zlikwidować ksiązeczkę :-)))
Polećcie coś :-))) Proszę 🙂

Ola i…….

Lusia, 2 czerwca ‘ 05

4 odpowiedzi na pytanie: Jaka polisa/książeczka oszczędnościowa dla dziecka??????

klucha Dodane ponad rok temu,

Re: Jaka polisa/książeczka oszczędnościowa dla dziecka??????

Jeżeli ma to być oszczędzanie długoterminowe to polecam fundusz inwestycyjny, a konkretnie taki gdzi istnieje plan systematycznego oszczędzania. My dla przykładu wybralismy ARKĘ Stabilnego Wzrostu. Można sobie zadeklarować kwotę 100, 200, 400 i 800 zł miesięcznie. Zawsze można dopłacić dodatkową dowolną kwotę a także zmienić kwotę deklarowaną. Stałe zlecenie z konta i się odkłada :)). W długim terminie żadna lokata nie wygra z funduszem.

To pisał Pit mąż Kluchy 😉

Izka i Zuzia prawie 4 🙂

ahimsa Dodane ponad rok temu,

Re: Jaka polisa/książeczka oszczędnościowa dla dziecka??????

:)) bardzo przydatny wątek!

vieta Dodane ponad rok temu,

Re: Jaka polisa/książeczka oszczędnościowa dla dziecka??????

gdzie można założyć tą lokatę czy fundusz?

i na czym to polega? możesz powiedzieć?

klucha Dodane ponad rok temu,

Re: Jaka polisa/książeczka oszczędnościowa dla dziecka??????

Ten konkretnie fundusz sprzedaje BZ WBK SA, Dom Maklerski BZ WBK i Dom Maklerski PKO BP. Jest to fundusz inwestycyjny. Na rynku działa klikanascie funduszy i praktycznie każdy ma w swojej ofercie tego typu produkt. Fundusz inwestuje powierzone środki. W przypadku Stabilnego Wzrostu do 40% aktywów fundusz inwestuje na giełdzie, resztę lokuje w obligacjach i bonach skarbowych. Biorac pod uwagę kilku czy kilkunastoletni okres inwestowania ryzyko związne z częścią giełdową jest znikome. Są też warianty bardziej agresywne – Arka Zrównoważona w giełdę jest inwestowane 65% środków i Arka Akcji tu całośc jest inwestowana w akcje. Jednak plan o którym pisze jest dostepny tylko w Stabilnym Wzroście. Za ostatnie 3 lata roczna stopa zwrotu w tym konkretnym funduszu wahała się między 20 a 25% w skali roku.
strona internetowa funduszu – [Zobacz stronę]

Rachunek jest prosty – przy obecnym poziomie oprocentowania lokat bankowych 20% zyskasz po czterech latach.
Jak dla mnie plusem jest też niska granica minimalnej wpłaty – 100 zł. Większość banków ma w tej chwili minimalną kwotę lokaty ustaloną na 1000 zł.

Na stronach mbanku można także nabyć wiele funduszy inwestycyjnych w różnych warianatach i do tego bez opłat dystrybycyjnych. Ja kierowałem się stopą zwrotu za ostatnie lata i możliwością dokonywania operacji przez konto osobiste.

Piotrek mąż Izki 🙂

Izka i Zuzia prawie 4 🙂

Znasz odpowiedź na pytanie: Jaka polisa/książeczka oszczędnościowa dla dziecka??????

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
czyktóraś z was ma chustę ,,Premaxx Baby-Bag'' ?
Jak w tytule. Obserwuję na Allegro i zastanawiam się nad zakupem Jeśli któraś z was ma - proszę podzielcie się uwagami - czy jesteście zadowolone? Może macie jakieś inne chusty warte polecenia? Z
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Szczyt roztargnienia
Własnie wyprałam kluczyk od samochodu wraz z pilotem od garazu. Z podwójnym płukaniem :( Kas [img]https://skocz.pl/p.jpg[/img]
Czytaj dalej