jaka waga

moja mała nma 3,5 miesiąca i wagę 6.8 kg nie wiem czy to odpowienia waga na tem wiek. Martwię się że jest zbyt niska bo koleżanka ma róweśnika mjego bombaska i waży on 7,2 kg ( chłopiec )
Karmię buelką ale sciągniętym z piersi pokarmem , ona pokarmem sztucznym , może to ma jakieś znaczenie?
Czy powinnam już ją dokarmiać np deserkiem z jabłek czy jeszcze poczekać. Jeśl macie dzieci w wieku mojej małej to mnapiszcie jaka maja wagę

Arleta mama Bombasi

4 odpowiedzi na pytanie: jaka waga

iwonta Dodane ponad rok temu,

Re: jaka waga

Necia moja mala ma 3 miesiace i trzy dni i wazy 6100, nie wydaje mi sie żeby to było za mało, zreszta pani doktor powiedziała, że dobra jest waga, dodam jeszcze, że miała 3900 jak się urodziła. Podobno ma znaczenie jakim pokarmm sie karmi, sztuczny bardziej zapycha i szybciej dzieci tyja, ale naturalny jest duzo zdrowszy. Jak by ważyła za mało to napewno lekarz powiedział by Ci o tym i kazał coś zrobić. Zreszta chłopcy inaczej przybieraja na wadze i rosną niz dziewczynki.


Iwonta i Natalka (07.10.02)

olamini Dodane ponad rok temu,

Re: jaka waga

Mysle że nie powinnaś się martwić. Paulina w 4 miesiącu ważyła 6400 a urodziła sie z wagą 3000g.Jeśli karmisz piersią to jeszcze masz troszke czasu na wprowadzenie innych pokarmów.
Pozdrawiam

Ola mama Paulinki (05.05.2002)

sylwia111 Dodane ponad rok temu,

Re: jaka waga

Mój Mały ma 4 miesiące i waży 6800g, urodził się 3200g.
Chyba nie masz się czym martwić.

lora Dodane ponad rok temu,

Re: jaka waga

Ważne jest bardziej ile przybywa na miesiąc. Moja córeczka z 10/10 więc jeszcze mniej niż 3, 5 m-ca) waży troszkę ponad 6 kg. Ale urodziła się z wagą 2750. Sprawdź sobie jeszcze na siatce centylowej, pewnie masz takie na końcu książeczki zdrowia np./Co do dokarmiania. Ja karmię butelką więc przy sztucznym można zacząć trochę wcześniej wprowadzać inne pokarmy, ale bądź tu mądra- pani doktor z poradni metabolicznej już zaleciła zaczynać powoli z zupką a w poradni przy szpitalu, gdzie się mała urodziła, powiedzieli mi dziś żeby jeszcze 3 tygodnie poczekać i najwyżej jabłuszko. Po przeczytaniu w róznych serwisach i poradnikach- może znalazłam jakiś złoty środek. Bardzo powoli jabłuszko z marchewką, właściwie tak tylko na spróbowanie.

Znasz odpowiedź na pytanie: jaka waga

Dodaj komentarz

Mam z dzieckiem taki problem
budzić do jedzenia czy nie ?
Moja mała ma juz 3,5 miesiąca ale wciąż budzę ja w nocy do jedzenia co 3,5- 4godziny czy mam czekać aż sama będzie się dopominać
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
glukoza a żółtaczka
czy ktoś wie ile wsypywać glukozy na 100 ml wody, aby obniżyć poziom biluribiny?
Czytaj dalej