Jaki test?

Czy jest jakis test ktory wykryje ciaze przed spodziewana data miesiaczki?? Jesli tak, to prosze podajcie mi nazwe.

Ostatnio gdzies czytalam ze sa testy ktore wykrywaja ciaze juz 6 dni od zaplodnienia ale nie wiem gdzie to czytalam.

3 odpowiedzi na pytanie: Jaki test?

gosiaf Dodane ponad rok temu,

Re: Jaki test?

na stronie ‘domowej’ [Zobacz stronę] w dziale planowanie ciazy – kliknij, na dole strony bedzie ‘jak sprawdzic czy jestem w ciazy, kliknij i na samym dole bedziesz miala spis dostepnych w Polsce testow z opisem.

Gosia

gosik Dodane ponad rok temu,

Re: Jaki test?

Najlepszy (wg mnie)jest test z buzią dzidzi (quick wiev – co do pisowni to prosze nie krzyczeć na mnie ale nigdy nie wiem jak to się pisze.) a nim właśnie mozna przeczytać informację, że ciąża może bć wykryta już 6 dni po zapłodnieniu, jednak nie jest napisane, ze wykrywa to ten test…chhodziło im chyba o test labotatoryjny. W dalszej części piszą, że odpowiednie stężenie w moczu wskazujące na ciążę może być wykryte 10 dni po zapłodnieniu. I mi wlaśnie po 10 dniach wyszedł.

Zyczę powodzenia

GOSIA

kathrin78 Dodane ponad rok temu,

Re: Jaki test?

Są testy, które mogą ciążę potwierdzić przed terminem miesiączki – niestety często bywa tak, że uzyskany wówczas wynik negatywny jest nieprawidłowy i dopiero w dniu spodziewanej miesiączki widać dwie krechy.

W sumie lekarze nie są zwolennikami tak wczesnego testowania również z tego powodu, że 10-15% ciąż ulega poronieniu w dniu planowanej miesiączki. Dlatego też czasami pozytywny wynik testu przed planowaną miesiączką może rozbudzić złudne nadzieje.

Zauważyłam jeszcze jedno, że im krótsze cą cykle, to tym częściej testy wykrywają ciążę przed terminem planowanej miesiączki. Natomiast przy długich cyklach testy często pokazują wynik pozytywny dopiero po 16, 17 dniach od ovu. – to takie moje spostrzeżenie po tygodniu spędzonym na oglądaniu wykresów ciążowych z ff.

[Zobacz stronę]

Znasz odpowiedź na pytanie: Jaki test?

Dodaj komentarz

Dla starających się
Jutro Tescik!
Hejka dziewczyny, jutro testuje, jutra badz pojutrze zalezy czy sie zdecyduje. Dzis temperaturka chyba powinna spasc a jest wyzsza o dwie kreski od wczorajszej wynosi 37. 3. Hm okres mialam
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
leżaczek
Potrzebuję informacji jakie leżaczki polecacie. dle mnie istotne jest żeby był bardzo czuły na dotyk, tak żeby kiedy dziecko samo machnie nogą, bujał się mocno. Żebym nie musiała przy nim
Czytaj dalej