Jakie badania ?

Jak juz pewnie wiecie staramy sie z mezem o dzidziusia.
Za tydzien mam kolejna wizyte u lekarza. Kolejna, bo poprzednia niczego “do sprawy” nie wniosla. Lekarz mozna powiedziec, ze mnie wysmial, kiedy prosilam go o badania hormonow, o badanie czy w ogole mam owulacje, itp, jedyne na co sie zgodzil to USG.
W zwiazku z tym potraktowaniem mnie przez tego Pana ide w przyszlym tygodniu do innej, tym razem Pani lekarki.

Powiedzcie jakie badania powinnam zrobic, lub tez jakie badania powinien zlecic lekarz, ktoremu na sercu lezy dobro pacjentki, ktora od roku usilnie sie stara o dzidziusia?
Pomozcie…

Pozdrawiam, Jagaa

3 odpowiedzi na pytanie: Jakie badania ?

agnes02 Dodane ponad rok temu,

Re: Jakie badania?

Bardzo dobrze, że zmieniłaś lekarza, bo ten poprzedni to jakiś konował skoro się wyśmiewał.
Myslę, że lekarka powinna skierować Cię na badania hormonów w kolejnych dniach cyklu (cykl bez leków).
Dobrze byłoby zbadać w 3 dc LH, FSH w 7 estradiol, w 14 też coś, ale dokładnie nie jestem w stanie CI powiedzieć, chyba estradiol. Następnie ok 21 dc. progesteron.
Należałoby by jeszcze zbadać prolaktynę, czy nie jest za wysoka, bo jeśli tak to prolaktyna też może hamować owulacje. DObrze zbadać też hormony tarczycy.
Jeśli badania wyszłyby w porządku, to później należałoby sprawdzić drożność jajowodów.
Przede wszystkim dobra lekarka powinna na początku wizyty przeprowadzić z Tobą szczegółowy wywiad na temat jak długo się starasz, czy jakieś choroby występowały w Twojej rodzinie, Kiedy pierwsza miesiączka, jak długo się starasz, czy cierpisz na jakieś choroby, jakie przyjmowałaś leki związane z niemożnością zajścia w ciąże, jak długo się wcześniej leczyłaś. Powinnaś też bez wahania móc zadać nurtujące Cię pytania. USG też pownna zrobić.
Pozdrawiam
aga (31.07)

Dodane ponad rok temu,

Re: Jakie badania?

Witam
do zestawu hormonów ja robiłam przeciwciała antyplemnikowe, kardiolipiny, mój mąż badanie nasienia i posiew nasienia, kolejnym etapem jest USG co 2 dzień na dobrym sprzęcie czy masz owulację, następnie drożność jajowodów ( ja miałam z kontrastem pod kontrolą usg – robią to w klinice w Zabrzu).
Najlepiej weź sobie lekarza z kliniki i niech Cię przemagluje, w moim przypadku tak było, dopiero 6 z kolei lekarz (mój obecny) dotarł do źródła niepowodzenia.

EWA99

agnes02 Dodane ponad rok temu,

Re: Jakie badania?

A właśnie, należałoby zbadać męża, czy jego “chłopaki” są w porządku.
aga (31.07)

Znasz odpowiedź na pytanie: Jakie badania ?

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
NERWOWOŚĆ!!!
Witam. Jestem w 11-12. tygodniu i od kilku dni stałam się nerwowa bez przyczyny, rozdrażniona i rozdygotana, (fakt że zawsze byłam nerwus) - zaciska mi się żołądek i nie mogę się
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
kolor upławów,
Część dziewczyny, mam do Was pytanie czy w czasie trwania ciąży kolor upławów, wydzielanego śluzu ma zawsze kolor biały lub bezbarwny? Czy zdażyło się Wam, że był ciemniejszy, jasno brunatny.
Czytaj dalej