jakie badania po ukończeniu 3-go miesiąca

W przyszłym tygodniu idę do pediatry-moja Asia kończy 10-go listopada 3 miesiące- jakich badań (oprócz oczywiście mierzenia i ważenia oraz szczepienia obowiązkowego) powinnam się spodziewać, czy powinnam upomnieć się o jakieś skierowania profilaktycznie. Kiedy bada się bioderka i w jaki sposób jest to robione – do tej pory lekarka jedynie “przyglądała się”. Poradźcie! pozdrawiam

4 odpowiedzi na pytanie: jakie badania po ukończeniu 3-go miesiąca

renia Dodane ponad rok temu,

Re: jakie badania po ukończeniu 3-go miesiąca

My dostalismy skierowanie na USG bioderek juz na pierwszej wizycie u pediatry, tzn. skierowanie do poradni preluksacyjnej, tak to sie madrze nazywalo. Czasem dzieki tylko “przygladaniu sie” mozna cos przeoczyc.
Aha, pediatra dala jeszcze po ukonczeniu 3 miesiaca Ani, skierowanie na badanie krwi i poziomu zelaza. Juz nie bardzo pamietam dlaczego, chyba dlatego, ze byla taka bladziutka.

Renia

mama Asi (18.11.99) i Ani (6.11.01)

Dodane ponad rok temu,

Re: jakie badania po ukończeniu 3-go miesiąca

z tego co wiem najlepiej jest zrobic USG bioderek między 4 a 6 tygodniem życia maluszka. Tak więc może poproś o skierowanie lub wybierz się na wizytę prywatnie

Pozdrawiam

Ewa i synuś
termin 2.12.2002

czarna Dodane ponad rok temu,

Re: jakie badania po ukończeniu 3-go miesiąca

powinnas poprosic o skierowanie na usg bioderek…i tak jest to pozno….pozatym standardowe badania osluchanie wazenie mierzenie i kontrola rozwoju

ASIA MAMA EWY ur 3 styczen 2002

jan2lilly Dodane ponad rok temu,

Re: jakie badania po ukończeniu 3-go miesiąca

Przygladnij sie Twojej coreczce przed badaniem. Jsli cos Cie niepokoi to zapisz i zapytaj lekarza. Np:Klopoty z jedzeniem, kupka, czy sie usmiecha, czy slyszy ( kolo ucha mozna zadzwieczyc dzwoneczkiem- dziecko odwraca glowke w dana strone ), czy skalda raczki, blada, sina, wysypka, ciemiaczka, ksztalt glowy, oczywiscie bioderka, ( mam przykre doswiadczenie w rodzinie gdzie u dziewczynki zauwazono za pozno i niestety ma 18 lat i nozke krotsza o 4 cm ) nie strasze ale badanie jest naprawde wazne. Co poza tym : Czy wodzi oczkami za przedmiotami przesuwanymi przed oczkami, oglne napiecie ciala, ruchy, podnoszenie glowki na brzuchu. Oto prawi wszystkie badania przeprowadzone u Jasia. Pozdrawiam.

Znasz odpowiedź na pytanie: jakie badania po ukończeniu 3-go miesiąca

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
zmiana smoczka
podobno - zgodnie zresztą z instrukcją na opakowaniach - należy wymienić smoczek na inny gdy dziecko skończy 3 miesiące- czy to jest konieczne i na czym polega różnica?
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Roczek Ani
Chcialabym sie z Wami podzielic moja radoscia dokladnie rok temu o 3.15 w nocy przyszla na swiat nasza corunia Ania Renia mama Asi (18.11.99) i Ani (6.11.01)
Czytaj dalej