jakie obiawy??????????

jakie sa obiawy uczulenia na gluten??????????????

malymati

2 odpowiedzi na pytanie: jakie obiawy??????????

zielony Dodane ponad rok temu,

Re: jakie obiawy??????????

Może to nie będzie odpowiedź na Twoje pytanie ale warto wiedzieć, że:

“Gluten jest białkiem obecnym w ziarnach zbóż: pszenicy, jęczmienia, żyta i owsa (znaczenie tego ostatniego zboża budzi kontrowersje i jest obecnie przedmiotem badań). Nietolerancja glutenu jest nazywana również chorobą trzewną lub enteropatią glutenowo-zależną. Dotyczy ona w różnych społecznościach w Europie od 1/300 do 1/2000 osób.

Choroba trzewna jest chorobą przewlekłą. Bywa rozpoznawana w każdym wieku, chociaż najczęściej ujawnia się u dzieci i młodych dorosłych. Jeżeli chory z nietolerancją glutenu spożywa regularnie produkty zbożowe, to dochodzi do uszkodzenia błony śluzowej jelita cienkiego, która traci zdolność wchłaniania składników odżywczych (białka, węglowodanów, tłuszczów, składników mineralnych i witamin) ze światła jelit do krwi. Chorzy cierpią na biegunkę, wzdęcia i przelewania w jamie brzusznej, często chudną. Jedynym sposobem na opanowanie tych objawów jest zastosowanie diety eliminacyjnej – z wykluczeniem produktów zbożowych. Jest ona nazywana dietą bezglutenową. Skrupulatne jej przestrzeganie pozwala na odbudowę błony śluzowej jelita i ustąpienie dolegliwości.”

pozdrawiam
Krzysiek
tatuś Dawidka (17-03-2003)

sosna Dodane ponad rok temu,

Re: jakie obiawy??????????

Ja bylam dzieckiem, u którego (koniec lat 70-tych) wykryto nietolerancje glutenu.(wtedy był to ewenement i straszliwy problem dla rodziców).W skrócie powiem: nie przybierałam na wadze, często wymitowywałam, wagę miałam praktycznie urodzeniową. To tyle (przynajmniej to usłyszałam od rodziców).

SOSNA i Michałek(20/07/03)

Znasz odpowiedź na pytanie: jakie obiawy??????????

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
dr Grzybowski z Gdańska
Dziewczyny czy miałyście może okazję leczyć się czy też robic usg u dr Grzybowskiego.Jeśli tak to proszę was o opinię. Bo jak narazie nie słyszałam złą opinię. Pozdrawiam
Czytaj dalej
Polecam
Jaki leżaczek???
Jaki leżaczek-bujaczek polecają doświadczone mamy? I czy w ogóle się sprawdza taki mebel? Pozdrawiam,
Czytaj dalej