Jakie tabletki przeciwbólowe są bezpieczne?

Czytałam już różne sprzeczne opinie więc pytam najbardziej doświadczonych ekspertek:
Jakie tabletki przeciwbólowe są dla nas najbezpieczniejsze? Z tego co słysząłm to podobno Apap jest ok ale np. Ibuprom to już nie za bardzo….

Zaraz wybieram się do apteki po jakieś prochy bo oszaleję… A w pracy siedzieć muszę..

wykresik

8 odpowiedzi na pytanie: Jakie tabletki przeciwbólowe są bezpieczne?

nowinka Dodane ponad rok temu,

Re: Jakie tabletki przeciwbólowe są bezpieczne?

kiedy bylam w ciazy, lekarz pozwolil mi tylko i wylacznie na no- spe. Skoro w ciazy mozna to i przed, prawda?

(Oby Dobra ) Nowinka

bb55 Dodane ponad rok temu,

Re: Jakie tabletki przeciwbólowe są bezpieczne?

MAM PYTANKO CZY TO W ZWIAZKU Z BOLEMGLOWY?????

iwi78 Dodane ponad rok temu,

Re: Jakie tabletki przeciwbólowe są bezpieczne?

Nie – w związku z małpą i bólem brzucha.. Ale jeśli chodzi o ból głowy to też się zastanawiałam jakie tabletki są bezpieczne w chwili gdy nie wiesz czy będziesz mieć fasolkę czy nie…
Więc ogólnie jakie tabletki są bezpieczne na jakiekolwiek bóle w chwili gdy się starasz????

[Zobacz stronę]

bb55 Dodane ponad rok temu,

Re: Jakie tabletki przeciwbólowe są bezpieczne?

WIESZ JA PO PROSTU OD PARU DNI MAM OKROPNE BOLE GLOWY I CHOLERA NIE WIEM CZY TO MOZE JEST ZWIAZANE Z TYM…..
GLOWA NAWET W TEJ CHWILI MI PEKA ALE BOJE SIE BRAC NIE WIADOMO CZEGO BO A MOZE JEDNAK…..
ALE W ZASADZIE DO DOPISUJE SIE TEZ DO TWOJEGO PYTANKA
ILE DNI DO @ TAK PRZY OKAZJI????

iwi78 Dodane ponad rok temu,

Re: Jakie tabletki przeciwbólowe są bezpieczne?

No cóż nastała godzina zero i @ nadeszła dzisiaj – nie łudzę się że może jednak jest fasolka bo czuję że jej nie ma…
Po prostu nie chcę się faszerować jakimś świństwem bo to i tak mi się odłoży w organiźmie i wolałabym w okresie starań brać coś bezpiecznego..

A co do Twoich objawów – to jeśli wszystko jest inaczej niż zwykle to kto wie…będę trzymać kciuki 🙂

[Zobacz stronę]

bb55 Dodane ponad rok temu,

Re: Jakie tabletki przeciwbólowe są bezpieczne?

WIELKIE DZIEKI SAMA TEZ STARAM SIE ZA SIEBIE KCIUCZKI TRZYMAC I SA WE MNIE DWIE OSOBKI TA CO JEST PEWNA ZE TO TO I TA DRUGA KTORA TA PIERWSZA OBLEWA CIAGLE KUBELKIEM ZIMNEJ WODY
POZDROWIONKA

zuzkan Dodane ponad rok temu,

Re: Jakie tabletki przeciwbólowe są bezpieczne?

Z tego co sie orientuje to nawet w czasie ciazy mozna przyjmowac Pyralgine ( na mnie No spa wogole nie dziala)
Poszukaj na forum dla oczekujacych tam byl poruszany kiedys ten temat

Zuza

wronka Dodane ponad rok temu,

Re: Jakie tabletki przeciwbólowe są bezpieczne?

Nie dawno wklejałam ten artykuł, który znalazł się na oczekujących ale chyba go nie czytałaś, więc postanowiłam jeszcze raz wkleić. Uważam że jest bardzo ciekawy i warto go przeczytać.

A oto on:

“Badania przeprowadzone przez epidemiologów z USA wykazały, że przyjmowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych naraża kobiety w ciąży na 80-procentowy wzrost ryzyka poronienia. Wnioski naukowców z kalifornijskiego Kaiser Fundation Research Institute opublikowano w “British Medical Journal”.

Uczeni poddali badaniom grupę ponad tysiąca kobiet. Około 40. dnia po stwierdzeniu pozytywnego wyniku testu ciążowego z każdą z nich przeprowadzono szczegółowy wywiad na temat przyjmowanych leków – nie tylko w czasie ciąży, ale również w okresie poprzedzającym poczęcie. Celem badań było wskazanie czynników mogących powodować poronienie.

Okazało się, że zażywanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) w ciągu pierwszych 20 tygodni ciąży – jest to okres, kiedy może dojść do poronienia – skutkuje u kobiet aż 80-procentowym wzrostem ryzyka utraty ciąży. Groźne następstwa może mieć także przyjmowanie takich leków tuż przed poczęciem.

NLPZ-ty stanowią podgrupę leków przeciwbólowych. Zalicza się do niej m.in. preparaty zawierające ibuprofen, naproksen i kwas acetylosalicylowy. Do leków z tej grupy sprzedawanych w Polsce należą m.in. Ibuprom, Nurofen, Aspiryna, Aleve, Etopiryna, Alka-Seltzer, Polopiryna, Upsarin, Anapran i Voltaren Acti.

“Niektóre leki przeciwzapalne, stosowane zazwyczaj jako przeciwbólowe, są dostępne w sprzedaży bez recepty. Stosuje się je więc bardzo często. Niestety, w przypadku kobiet ciężarnych – jak się okazuje – mogą powodować groźne skutki. Hamują syntezę prostaglandyn, odpowiedzialnych za stan zapalny, ale jednocześnie niezbędnych do implantacji jaja” – powiedział PAP dr Józef Meszaros z Katedry Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej Akademii Medycznej w Warszawie.

Jak wyjaśnił, autorzy opublikowanej w “British Medical Journal” pracy uważają, że jeśli synteza prostaglandyn zostanie zahamowana, jajo może się implantować nieprawidłowo, skutkiem czego wzrośnie dla kobiety ryzyko poronienia.

Na ulotkach dołączanych do tych leków nie ma informacji o ich szkodliwym działaniu ubocznym u kobiet w początkowych fazach ciąży i w okresie ją poprzedzającym, ponieważ działania takie nie były dotychczas znane. Ostrzeżenia dotyczą jedynie ostatniego trymestru ciąży.

Epidemiolodzy z Kaiser Fundation Research Institute nie określili, jaka dawka leków NLPZ powoduje zagrożenie dla płodu i czy ich doraźne przyjmowanie także podwyższa ryzyko poronienia.

Stwierdzili natomiast, że niebezpiecznych następstw nie powodują u kobiet w ciąży nie należące do grupy NLPZ leki przeciwbólowe na bazie paracetamolu. Na polskim rynku są to m.in. Codipar, Panadol i Apap.(PAP)”

Pozdrawiam

Magda

Znasz odpowiedź na pytanie: Jakie tabletki przeciwbólowe są bezpieczne?

Dodaj komentarz

Dla starających się
Progesteron - czy ktoś może mnie uświadomić
Proszę o podpowiedź. Czy jeśli w fazie lutelanej w 25 dc ( @ dostałam w 27 dc) mój progesteron wynosił 3,4 ng/ml a norma wynosi dla tej fazy 1,19 ng/ml
Czytaj dalej
Dla starających się
Starania a grzybica?
Zeszły tydzień był bardzo "pracowity", pod względem starania się o dzidziusia. Ale w tym tygodniu przypętała sie grzybica. Biorę maść Clotrimazol i jakies tabletki dopochwowe, które (jak piszą w ulotce)
Czytaj dalej