jakie zródło żelaza dla 4 miesięcznego dziecka co polecacie ,sprawdziliście ?

Córka miała robioną morfologię i wyszło że ma żelazo na niskim poziomie ale w normie .Anemia jej nie grozi jednak lekarz zalecił preparaty na żelazo z 3 które wychodzą dość drogo .Ma tendencje do przepisywania niepotrzebnych i drogich leków dlatego pomyślałem że zapytam się was .Czy ktoś może coś polecić sprawdzonego ?Kropelki z żelazem .
Pójdę popytać się w aptece czy są jakieś zamienniki ale puki co napiszę tutaj

pozdrawiam

3 odpowiedzi na pytanie: jakie zródło żelaza dla 4 miesięcznego dziecka co polecacie ,sprawdziliście ?

m-amp-m-s Dodane ponad rok temu,

skoro nie ufasz lekarzowi to ewentualnie własnie zapytaj w aptece o zamienniki, ale nigdy nie podawaj takiemu maleństwu leków bez nadzoru lekarza:Boje się: dla tak małych dzieci dawki ustala się indywidualnie zgodnie z wiekiem, wagą itp. czasami nawet co miesiąc inna.
Ale najlepiej jak skonsultujesz to bo tak małe dzieci w okolicha 3-4 miesiaca moga mieć spadek hemoglobiny ( bo pewnie to robiliście a nie ferrytynę?) bo tracą zapasy od matki i organizm może jeszczeni nie naprodukować wystarczającej ilości własnych zapasów.

lidiagj Dodane ponad rok temu,

My mieliśmy podobną sytuacje. I już od jakiegoś czasu podajemy Karolince Ferrum Lek. Cena za butelkę ok 19zł. Niestety całe leczenie musi troche trwać żeby przyniosło w końcu jakis rezultat. Ale zastanawiam się czy nie wystarczyłoby zamiast tego syropu podawać mleko modyfikowanego z żelazem, kaszek, żółtka, mięska itd. Zawsze to byłoby bardziej naturalne. Muszę porozmawiać z naszą lekarką

krolikczek Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Thomsky:Córka miała robioną morfologię i wyszło że ma żelazo na niskim poziomie ale w normie .Anemia jej nie grozi jednak lekarz zalecił preparaty na żelazo z 3 które wychodzą dość drogo .Ma tendencje do przepisywania niepotrzebnych i drogich leków dlatego pomyślałem że zapytam się was .Czy ktoś może coś polecić sprawdzonego ?Kropelki z żelazem .
Pójdę popytać się w aptece czy są jakieś zamienniki ale puki co napiszę tutaj

pozdrawiam

Jeśli karmisz jeszcze piersią to polecam wody o dużym stopni mineralizacji np. wody z wysowianki.
Jeśli możesz to unikaj sztucznego żelaza. Dzieciątko może mieć zatwardzenie.

Znasz odpowiedź na pytanie: jakie zródło żelaza dla 4 miesięcznego dziecka co polecacie ,sprawdziliście ??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Książka kucharska
kaczka
dobra mam kaczkę i co dalej?
Czytaj dalej
Jedno- i dwulatki
Pampersy Bambino Baby Love
Hej Zakładam ten wątek bo chciałabym się dowiedzieć co myślicie na temat tych pieluszek??? Cena jest bardzo kusząca, jutro mam zamiar wskoczyć do tesco i je zakupić i przetestować. Podobno są
Czytaj dalej