Jaś jest chory:(((

Już nie mam siły! Najpierw córcia chorowała, zaliczałam wizyty u laryngologa, alergologa i lekarza rodzinnego. I tak w kółko… A teraz Jaś. Zaczęło się trzy tygodnie temu od kataru, potem katar zrobił się zielony, doszło jakieś charczenie w gardle, lekarz rodzinny przepisał bactrim. Po 10 dniach był jeden dzień spokoju, a od piątku zaczął się kaszel i okropne charczenie w oskrzelach. Wezwałam wczoraj pediatrę i okazało się że Jasio ma zapalenie oskrzeli. Dostaje antybiotyk, ale jak na razie nie ma poprawy. Mały strasznie kaszle, w nocy nie spał ani on ani ja. Mam tylko nadzieję że z tego szybko wyjdzie. Jaś nie ma temperatury, lekarz powiedział że można z nim wychodzić na dwór, nawet jak kaszle. Ale czy rzeczywiście? Macie jakieś doświadczenie w tych sprawach?


mro,Karolinka (7 l.) i Jaś (1 r.)

2 odpowiedzi na pytanie: Jaś jest chory:(((

 1. Re: Jaś jest chory:((

  Heja! Też mam Jasia i też ma zapalenie oskrzeli! Też wcześniej pokasływał, aż tu nagle bęc! gorączka przez 3 dni i wilgotny, uporczywy kaszelek. Dostał Klacid (klarytromycyna) + inhalacje nie pamiętam czym + Deflegmin (ambroksol, syropek). Pani doktor pozwoliła wychodzić na spacerki, dlatego zaraz biegniemy (gorączki też już nie ma). Coraz więcej lekarzy ma takie podejście do wielu chorób (nie przegrzewać, nie dusić w smrodku), więc wierze w to, że małemu nie zaszkodzę. !

  Kasia i Jaś – 17.02.2004

  • Re: Jaś jest chory:((

   Mój Jaś też dostał Klacid+syrop Flavamed. U nas jest problem z podaniem leków, z łyżeczki nie wypije, muszę mu dawać na siłę strzykawką do buzi, nie zawsze wszystko połknie i zdarza się że wypluje. Masz może jakiś sposób na podanie lekarstw? A jak u Was wygląda kaszel w nocy? Też jest taki mocny jak w dzień? Tak mi szkoda maluszka, męczy się bidulek strasznie a ja nie wiem jak mu pomóc. Mam tylko nadzieję że nie zrobi się z tego zapalenie płuc.


   mro,Karolinka (7 l.) i Jaś (1 r.)

   Znasz odpowiedź na pytanie: Jaś jest chory:(((

   Dodaj komentarz

   Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
   Logo