jednorazowy zasiłek poporodowy i inne świadczenia

Pewnie juz tysiące razy ten temat był tu poruszany, ale nie wiem gdzie go szukać wiec pytanie do Mamusiek, które na szybciutko mogłyby mi udzielić odpowiedzi:)

Kto mi wypłaca ten jednorazowy zasiłek poporodowy, czy mam się o to gdzieś specjalnie starać, czy może to ZUS sie tym zajmuje, a moze firma ubezpieczeniowa? Bo jestem kompletnie “zielona”

Druga sprawa:
Wiem, ze o zasiłek rodzinny może starać sie osoba, której zarobki nie przekraczają 504 zl netto na osobę w rodzinie. Czy bierze się pod uwagę ostatni miesiąc czy może jakiś dluższy okres rozliczeniowy, bo do września jeszcze ten dodatek by mi przysługiwał, ale odkąd uzyskałam tytuł mgr mam koło 1300 zł brutto. Pytalam juz w szkole, ktorej pracuje mojej pani sekretarki, ale ona jakos mgliscie mi odpowiada i dalej nic z tego nie wiem.

Dodam, ze liczę te pieniązki na mnie i na dziecko, bo jeszcze nie wzieliśmy ślubu z moim partnerem.
Aha, no i zatrudniona jestem od 3 lat (od dwoch na umowie na czas nieokreslony).

Bede wdzieczna za wszelkie odpowiedzi i z gory dziekuje, bo ja jestem “ciemna” jak tabaka w rogu w tym temacie:)

TickerFactory.com/ezt/d/1;20704;31/st/20050718/k/6a63/preg.png/images/obrazek.gif[/img]

4 odpowiedzi na pytanie: jednorazowy zasiłek poporodowy i inne świadczenia

women Dodane ponad rok temu,

proszę 🙂

[Zobacz stronę]

[Zobacz stronę]

[Zobacz stronę]

Proszę bardzo 🙂

aruga Dodane ponad rok temu,

Re: jednorazowy zasiłek poporodowy i inne świadcze

Zdaje się, że jak pracujesz to wniosek wypełniasz u pracodawcy. A co do dochodów – do końca sierpnia obowiązuje próg dochodowy za 2002, a od września za 2004, czyli trzeba wystąpić z wnioskiem do Urzędu Skarbowego o wysokość dochodów Twoich i męża i z tego dopiero się wylicza dzieląc przez ilość osób i 12 miesięcy.

Będzie jeszcze potrzebny akt urodzenia dziecka. W miesiącu, w którym złóżysz wszystkie dokumenty wypłacą 500zł z tyt. urodzenia dziecka + zasiłek rodzinny (chyba 43zł/m-c) – oczywiście jak spełnicie kryteria dochodowe.

aruga Dodane ponad rok temu,

Re: jednorazowy zasiłek poporodowy i inne świadcze

Przepraszam, ale dopiero doczytałam, że nie macie ślubu. Nie wiem jak to do końca będzie, ale ustawa się zmienia. I z tego co obiło mi się o uszy to będzie można dopiero wystąpić o te świadczenia jak poda się ojca dziecka o alimenty, dlatego, że świadczenia dla samotnych matek są wyższe. Niestety szczegółów nie znam, a nie chciałabym wprowadzać Cię w błąd, ale jak na coś natrafię, to napiszę.

doma26 Dodane ponad rok temu,

Re: proszę 🙂

Dziekuje Wam baaardzo dziewczynki, bo ogromnie mi pomoglyscie. Przynajmniej choc troche mi sie rozjasnilo i juz wiem gdzie mam isc pytac o te sprawy.

Pozdrawiam Was serdecznie:)

TickerFactory.com/ezt/d/1;20704;31/st/20050718/k/6a63/preg.png/images/obrazek.gif[/img]

Znasz odpowiedź na pytanie: jednorazowy zasiłek poporodowy i inne świadczenia

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
opiekunka
Niestety za miesiac wracam do pracy, 2, 3 dni w tygodniu bedzie z Juleczka moja ciocia a na reszte potrzebuje opiekunke. Moze macie doswiadczenie jak szukac (najlepiej "po znajomosci) na
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Jak zbywacie zboczeńców na ulicy?
Zrobiło się ciepło i zakładamy coraz mniej ubrań, odsłaniając tym samym coraz więcej ciała. Niestety rezultatem tego są często niezbyt miłe lub wręcz chamskie zaczepki i docinki. Właśnie dziś trafiłam
Czytaj dalej