jeśli nie alergia to co?

Dziewczyny,
jestem totalnie zdezorientowana. Może któraś z Was będzie wiedziała jak rozwiązać tą moją niewiadomą
Myślałam, że winna jest alergia ale teraz już nie wiem.
Zrobiliśmy testy alergiczne z krwi – wyniki bardzo szybko, aż pani w rejestracji była zaskoczona. Odebrałam dziś wyniki badań – Mały nie jest uczulony na nic z rzeczy, które były sprawdzane (kurz/roztocza/pies/białkow mleka krowiego). Czy to oznacza w takim razie, że alergię można wykluczyć?

Mały mniej więcej od swojego 5-go miesiąca życia ma non stop zapalenia oskrzeli i włączone na stałe pulmicort i berodual. Dodatkowo karmiony jest Bebilonem Pepti, bo miał wysypkę na buzi i zatwardzenia po moim mleku, kiedy ja jadłam nabiał. Najpierw dokarmiałam Małego, a w 6tym miesiącu jego życia przeszliśmy całkiem na pepti. Może wyrósł z alergii na białko mleka krowiego?

Początkowo coś furczało mu w gardle, pani od wcześniaków stwierdziła, że może to być z tego co pamiętam luz gdzieś na drogach oddechowych czy podniebieniu (już dokładnie nie pamiętam). Jednak koniec końców dwóch pediatrów plus pani neonantolog plus wstępnie alergolog stwierdzili, że Mały jest alergikiem i stąd te katary, osłabienie odporności i zapalenia oskrzeli. Co katarek czy infekcja wirusowa – zawsze kończyło się zapaleniem oskrzeli. Teraz Syn ma rok i 7 antybiotyków za sobą Na mróz reagował skurczem oskrzeli, więc też nie mógł wychodzić i tak całą zimę przebiedowaliśmy w domu, dopóki nie pojawiło się słońce.

Jeśli to nie alergia to co to może być? Bo to, że Mały ma świszczący oddech to jedno ale te wysypki, zatwardzenia i wogóle hm..

Jutro idziemy do innej pani alergolog – typowo od dzieci, która ma dodatkowo specjalizację z pulmonologii, popytam co i jak.
Ale piszę do Was wcześniej, bo siedzę tak teraz i zaczęłam zastanawiać się o co w tym chodzi, a może któraś z Mam miała podobną sytuację.

2 odpowiedzi na pytanie: jeśli nie alergia to co?

lilavati Dodane ponad rok temu,

Ujemny wynik testów alergii nie wyklucza tak jak dodatnie testy alergii nie przesądzają.
Najcenniejsza jest obserwacja objawów, odpowiedź na leczenie (nie tylko alergiczne) itp.
Skurcz oskrzeli na mrozie może być wynikiem nadreaktywności która może się długo, zwłaszcza po nieprawidłowym leczeniu wcześniejszych infekcji utrzymywać.
Życzę by problemy nie wracały i mimo wszystko życzę by to nie był problem alergiczny i by się wsio wyciszyło po doleczeniu dziecka
Gdyby to było moje dziecię, z taką historią, z takimi wynikami bym diagnostykę refluksu jeszcze przeszła i to nie dała bym się zbytć zwykłym USG które wcale nie musi problemu wyłapać, o pHmetrię bym poprosiła

nel-m Dodane ponad rok temu,

Dziękuję Ci Aniu. Faktycznie masz rację, pani doktor powiedziała to samo, że ujemne wyniki testu krwi na alergeny nie oznaczają, że alergii nie ma, bo najważniejsze jest obserwowanie objawów.

Okazało się niestety, że Malutek ma i alergię i astmę jednocześnie 🙁

Znasz odpowiedź na pytanie: jeśli nie alergia to co?

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
o kciuki znów proszę
idę z młodym jutro na dwa beznadziejne badania. bardzo proszę potrzymajcie kciuki za Maciusia, aby nie było to dla niego zbyt traumatyczne przeżycie i abyśmy wreszcie usłyszeli coś optymistycznego o jego
Czytaj dalej
Karmienie
Smaczne chrupsy dla przedszkolaka
Witam forumowiczki :) Muszę pochwalić się swoim ostatnim odkryciem, bo może pomóc wielu mamom. Córa dostała ostatnio w przedszkolu paczkę takich chrupsów - suszone plasterki owoców o różnych smakach, i jadła
Czytaj dalej