jeśli nie przybiera na wadze…

Mam pytanie do mam ważących regularnie dzieciaczki – czy zdarzały sie Wam takie tygodnie, żeby maleństwa nie tyły w ogóle? Np. moja Marysia przytyła w zeszłym tygodniu ok.200g, a w tym wyszło mi, że w ogóle. Czy to normalne, takie wahania wagi, czy świadczą o czymś niepokojącym i powinnam zacząć się martwić? Kurcze, zaczynam żałować, że w ogóle ją ważę, tylko mi to stresu przysparza.
Będę wdzięczna za wszystkie Wasze doświadczenia.
Marta i Marysia Urodzona 4 lipca

4 odpowiedzi na pytanie: jeśli nie przybiera na wadze…

daga25 Dodane ponad rok temu,

Re: jeśli nie przybiera na wadze…

ja miałam raz taką sytuację. Zuzka była tydzień przed szczepieniem na wizycie, więc była ważona 2 razy. Zdębiałam jak okazało się, że nawet schudła! Doktorka mnie uspokoiła, że wtedy przed wizytą była obżarta, a przed szczepieniem czekaliśmy półtorej godziny w kolejce, więc była głodna. Stąd ta różnica. Może w twoim przypadku było tak samo? Wtedy była najedzona?

Daga i Zuziak 21 kwietnia 2003

kika210 Dodane ponad rok temu,

Re: jeśli nie przybiera na wadze…

Ja również ważyłam Adę co tydzień przez miesiąc i były tygodnie w których przybrała np. tylko 50 gram a w innych 150…Rozmawiałam z pediatrą i uspokoiła mnie że należy brać pod uwagę przyrost wagi w skali miesiąca – i dopiero wtedy jeśli wyjdzie zbyt mały niż się zakłada można zacząć się niepokoić…Z tego co pamiętam Twoje dziecko powinno w ciągu miesiąca przytyć od 600 do 1000 gramów.
pozdr!

KIKA210 + Ada 22.05.03r.
[Zobacz stronę]

olasz Dodane ponad rok temu,

Re: jeśli nie przybiera na wadze…

Mojej Dominice też zdarza się przybrać raz 12 dkg, raz nic na tydzień… Ale w związku z tym, ze poza tą cholerna wagą wszystko jest w porządku, to lekarka kazała dać sobie spokój z cotygodniowym ważeniem i zważyć ja za miesiąc (dodam, ze Dominika ma 10 miesięcy a 1,5 tygodnia temu ważyła 7200 g…)

Ola i Dominika ur. 8.12.2002 r.

4dorcia Dodane ponad rok temu,

Re: jeśli nie przybiera na wadze…

Najlepiej patrzeć na wagę w skali miesiąca. To oddaje pełny obraz. Ale ja też mam córeczkę, co nie za dużo waży – niecałe 8 m-cy 7200gr. Ważę ja często i tylko się wkurzam.

Pozdrawiamy

Dorota i Kinga (17.02.2003)

Znasz odpowiedź na pytanie: jeśli nie przybiera na wadze…?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dla starających się
pierwsze objawy - do dziewczyn z 2 kreseczkami
Hej Szczesciary!!! :-) Przede wszystkim gratuluję Wam dwoch kreseczek!!! Trzymam teraz kciuki za spokojną ciążę. Rośnijcie nam okrąglutkie :-)) Mam do Was pytanko. Czy możecie zdradzić kiedy się poajwiły pierwsze objawy
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
w piatek do gin. - boje sie!
przepraszam, czy tu można sie wypisac?;)) maz w pracy, pies śpi, deszcz pada i zimno. w piatek ide do gina i BOJE SIE, BOJE, BOJE. Tak bardzo nie chciałabym usłyszec: no niestety,
Czytaj dalej