JESTEM DOULĄ

Witam
Jestem położną w żłobku i pracuję również jako doula na terenie Poznania i okolic.
Ze względu na to, że usługi douli są jeszcze mało rozpowszechnione w naszym kraju większość kobiet podchodzi do tego z dużym dystansem.
Dlatego postanowiłam napisać na forum, żeby móc odpowiedzieć na Wasze pytania i pomóc rozwiac wątpliwości:)
Zapraszam:)

15 odpowiedzi na pytanie: JESTEM DOULĄ

ladycathy Dodane ponad rok temu,

czyli czym się zajmujesz? nie spotkałam się jeszcze z tym 😉

justyna Dodane ponad rok temu,

Jestem z kobietą w czasie porodu bo to bardzo ważne żeby nie być samą w tak pięknych ale trudnych chwilach. Moja praca polega na wspieraniu rodzącej, masowaniu, przypominaniu o odpowiednim oddechu w trakcie skurczów, czy przyjęciu najwygodniejszej pozycji odpowiednio do fazy porodu. Jednak spotykamy się już w trakcie trwania ciąży co daje możliwość poznania się,pozwala na zdobycie do mnie zaufania bo to jest bardzo ważne. Odpowiadam na pytania, mówie o poszczególnych fazach porodu i pozostałych równie ważnych dla ciężarnej kwestiach. Natomiast po porodzie pomagam w pierwszych dniach z noworodkiem. Ilość spotkań zależy od indywidualnych potrzeb. I co najważniejsze większość doul nie ma wykształcenia medycznego więc nasza pomoc nie ma takiego charakteru mimo to,że ja jestem położną.Obecnie pracuje w żłobku a nie w szpitalu dlatego swoja pomoc oferuje jedynie jako doula.
Pozdrawiam:)

paulinka-z Dodane ponad rok temu,

Ale oczywiście spotkania są płatne…;)

rafalica Dodane ponad rok temu,

Może ja jestem zacofana, ale nie zapłaciłabym obcej babie, bez wykształcenia medycznego, by była ze mną przy porodzie.
Porody póki co są darmowe,w coraz lepszych warunkach, położne na wizyty patronażowe chodzą(przynajmniej u mnie), można pytać.

jess Dodane ponad rok temu,

Rafalica-chyba wlasnie o to chodzi ze wczesniejszymi spotkaniami zeby doula juz nie byla obca, zeby jej zaufac. Gdzies czytalam ze polozna zajmuje sie ciezarna od pasa w dol a doula od pasa w gore 🙂 tak jak Justyna pisala-nie maja zwykle wyksztalcenia medycznego,ona nie ma Ci odebrac porodu w sensie medycznym.

I tu moje pytanie do Justyny- a co jesli miedzy doula a ciezarna nie ma tzw. “chemii”-rezygnuje sie ze wspolpracy czy przekazuje sie innej douli? Mialas takie przypadki ze nie moglas “dogadac” sie z ciezarna?

fasolada Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Paulinka Z:Ale oczywiście spotkania są płatne…;)

nie, za darmo-tak hobbystycznie dziewczyna poswieca swoj czas dla ciezarnych 😉
‘instytucja’ douli staje sie coraz bardziej powszechna. Znam osoby, ktore z takiej pomocy korzystaly i byly bardzo zadowolone.
na prawde nie kazdy ma podejscie, ze wszystko ma byc bezplatnie. sa tacy ktorzy za wyzsza jakosc uslug wola zaplacic…

beamama Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Fasolada:nie, za darmo-tak hobbystycznie dziewczyna poswieca swoj czas dla ciezarnych 😉
‘instytucja’ douli staje sie coraz bardziej powszechna. Znam osoby, ktore z takiej pomocy korzystaly i byly bardzo zadowolone.
na prawde nie kazdy ma podejscie, ze wszystko ma byc bezplatnie. sa tacy ktorzy za wyzsza jakosc uslug wola zaplacic…

Myślę, że tu chodzi o podejrzliwość o chęci reklamowania się na forum za chwilę 😉

Co do samej Douli – do mnie to przemawia i to bardzo, ale ile różnych kobiet tyle różnych ciąż i porodów więc nie zdziwię się, że komuś to nie będzie odpowiadać.
Szkoda, że kiedy ja rodziłam, doule nie były jeszcze popularne.

beamama Dodane ponad rok temu,

Justyna, co trzeba zrobić, aby zostać pełnoprawną Doulą?

ivoonna Dodane ponad rok temu,

Fundacja Rodzić po Ludzku organizowała w Poznaniu cykl spotkań. Na jedno z nich była zaproszona doula. W trakcie rozmowy, na której byli też lekarz i położna z polnej wyszło, że jeśli ktoś decyduje się na doulę to nie może wtedy być już drugiej osoby z rodziny. Ale w sytuacji gdy nie można liczyć/ bądź się nie chce towarzystwa ojca dziecka to wydaje się mi, że doula jest bardzo dobrą alternatywą

fifka Dodane ponad rok temu,

Ze mną przy porodzie był mąż i przy drugim porodzie też będzie uważam ze wsparcie osoby bliskiej podczas porodu jest bardzo ważne! Dlatego ja jestem ZA jeśli chodzi o tą instytucję jeśli nie mamy zaufanej osoby w postaci męża, siostry czy mamy…

betrisa Dodane ponad rok temu,

nie wyobrażam sobie żeby nie było przy porodzie męża on był moją doulą, bo mnie zna najlepiej i chodził na szkołe rodzenia i całą ciążę mi towarzyszył plus położna oczywiście i jak najbardziej w szpitalu a takie doule to raczej w domowych porodach uczestnicza z tego co wiem.

justyna Dodane ponad rok temu,

Usługi douli nie są bezpłatne, ponieważ jest to praca specyficzna ale praca. My tez mamy rodziny i musimy się utrzymać:) A odpowiadając beamamie z uwagi na zbyt małą popularność nie ma jeszcze wielu chętnych dlatego jeżeli dzięki forum zachęciłam bym którąś z Was do skorzystania z moich usług to bardzo bym się cieszyła to było odnosnie zarzutu ze napisałam na forum żeby się zareklamować;)
Żeby zostać doulą należy zkontaktować się ze stowarzyszeniem wysłać do nich formularz członkowski i przejść szkolenie
Odpowiadajac na pytanie o brak chemii:) między doulą a ciężarną to mi osobiście się to jeszcze nie zdarzyło ale po to spotykamy się już w ciąży żeby kobieta mogła mnie poznać i stwierdzić czy jest zdecydowana czy może nie widzi sensu takiej pomocy no i oczywiście bez żadnych konsekwencji może zrezygnować ja nie gryzę Drogie Panie:)

bratek Dodane ponad rok temu,

W szpitalach jest jednak niechęć do douli ponieważ starają się one odebrać pracę poloznym pracującym na oddziałach narodzin. A już najgorszym z możliwych scenariuszy jest ten kiedy polozna prowadząca poród, badająca rodzące ( czyli znająca zaawansowanie malucha w porodzie) sugeruje lub zachęca rodzące do takiej czy innej pozycji lub czynności a doula to kwestionuje. Tu zawsze będzie konflikt na linii polozna – doula

justyna Dodane ponad rok temu,

W żadnym wypadku nie może być mowy o jakimkolwiek konflikcie między położną a doulą. Obydwie kierują się dobrem rodzącej w oparciu o wiedzę medyczną a nie swoje mądrości mimo to nie należy zapominać że pierwszeństwo w podejmowaniu decyzji dotyczących rodzącej ma położna prowadząca poród. Nie wyobrażam sobie żebym mogła kwestionować jej decyzje.
pozdrawiam:)

bratek Dodane ponad rok temu,

Teoria to jedno praktyka drugie. Nie powinno być konfliktu ale się zdarza.

Znasz odpowiedź na pytanie: JESTEM DOULĄ

Dodaj komentarz

A-psik: moje dziecko jest uczulone…
Jak oliwka dla alergików
Witam, potrzebuję jakiejś oliwki która nie powoduje uczuleń. Chodzimy na rehabilitację i tam Pani stosuje oliwkę do masażu, która strasznie małą uczula. Jest jakaś oliwka która nie uczula? Zastanawiam się
Czytaj dalej
Karmienie
Witam
Czy przy karmieniu dziecka korzystacie z tabel kalorycznych? Czy jest w ogóle sens np.użyć takiej [url]www.female.pl/tabela.php3?[/url] Bo jednak gdy dziecko jest już starsze (6lat) to i zapotrzebowanie się zwiększa, jednak
Czytaj dalej